تعداد بازدید : ۲۴۹۰
کد خبر : ۲۱۵۳۴۰
ساعت پنج و نیم عصر؛
۲۰ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۰
گزارش پنج و نیم امروز نیم نگاهی دارد به انتشار بوی افت تولید در جاده مخصوص و سنگ اندازی به نام حمایت و...

به گزارش بورس نیوز، صنعت خودرو از جمله صنایعی است که انگار در تیررس تمام مشکلات و حوادث قرار دارد. تحریم ها، به اندازه کافی به این صنعت ضربه زده بود و حالا، کرونا هم قوز بالا قوز خودرویی ها شده است.
اهالی جاده مخصوص اگر چه در سال ۹۸، حدود ۶ درصد بیش از سال ۹۷، یعنی ۸۵۵ هزار خودرو تولید کردند؛ ولی این تیراژ تولید با پیش بینی های اول سال و تولید ۱ تا ۱.۲ میلیون خودرو، فاصله بسیار دارد. آمار تولید اسفند ماه حاکی از افت ۲۱.۶ درصدی تولید نسبت به بهمن ماه است و با توجه به اینکه قطعه سازان هم اعلام کرده اند آماده کار در هفته آینده نیستند، به نظر می رسد خودروسازان گزارش های خوشایندی در این یکی دو ماه، روانه کدال نخواهند کرد.

 

بازاری تشنه عرضه 

امروز عرضه اولیه ای انجام شد که ۱ میلیون و ۹۴۴ هزار نفر در آن مشارکت داشتند و طوری غول صباتامین را بلعیدند که باز هم نام بورس تهران را در شگفتی ها ثبت کرد. این اتفاق، سیگنالی است به آنان که فکر می کنند اگر بگویند بازار حباب دارد، رسالت خود را انجام داده اند. این بازار، تشنه عرضه اولیه است و شاید بهترین فرصت باشد برای عرضه شرکت های دولتی و آزادسازی سهام عدالت و...

 

حمایت یا سنگ اندازی؟

در شرایطی که کرونا، بسیاری را از نان خوردن انداخته و تعطیلی کسب و کارها، سفره بعضی خانوارها را خیلی کوچکتر از قبل کرده، اعلام کرده اند برای حمایت از مردم به آنها ۱ تا ۲ میلیون تومان اعتبار می دهند؛ البته با نرخ ۱۲ درصد و به جای قسط هم، یارانه ها را وثیقه خواهند کرد. اما آیا این مبلغ برای گذران زندگی اقشار کم درآمد کافی است؟ با قطع یارانه شان به جای قسط، همان درآمد مختصر را هم از آنها گرفته ایم؛ بهتر نبود دولت به جای پرداخت وام، راهکار مناسب تری پیدا می کرد؟

 

دورهمی سر سفره مفسدان اقتصادی

در روزهای کرونایی خیلی از آنها که انتظارش را نداشتیم، به یاری مردم شتافتند؛ ولی شرمندگی خواهد ماند برای سلبریتی نماهایی که همراه با آقا زاده ها، سر سفره مفسدان اقتصادی دورهمی تشکیل می دهند. این در حالی است که این روزها خیلی از همان سلبریتی های دیار اجنبی، که این جماعت الگوی خود کرده اند کمک های مالی قابل توجهی به درمان کرونا کرده اند. البته اینجا هم کم نداریم از خیرین بی نام و نشانی که بی آنکه خودنمایی کنند، هر چه داشتند در طبق اخلاص گذاشته و پیشکش مردم کرده اند.

 

باز هم پارتی بازی برای آقازاده ها

در خبرهای این مدت، بارها از مرخصی زندانیان به خاطر کرونا شنیده ایم. اما گویا برخی آقازاده ها و از ما بهتران که پرونده های قطور در باب فساد اقتصادی دارند، جزو اولویت های مرخصی بوده اند تا در ویلاهای اختصاصی پدرانشان، قرنطینه شوند، مبادا خدایی ناکرده کرونا بگیرند؛ آقازاده ای هم که سال گذشته پرونده اش در فساد در بازار دارو روی میز قاضی بود، خیال دوستان خود را راحت کرده که نگران نباشید، من در مرخصی هستم! امیدواریم مرخصی زندانیان با رعایت عدالت کامل، صورت گرفته باشد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
شاخص باردیگر میلیونر شد
شاخص کل بورس تهران مجددا" بعد از افت ۱۰ تا ۱۵ درصدی به ابرکانال یک میلیون واحدی بازگشت.