تعداد بازدید : ۱۸۳۴
کد خبر : ۲۱۶۰۵۰
ردپای استارتاپ‌های بزرگ در بورس؛
۳۰ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۸
در کنار عرضه‌های اولیه این روز‌های بازار سرمایه و ورود شرکت‌های دولتی به این حوزه، جذابیت شرکت‌های بزرگ استارتاپی، چون "تپ سی "و "دیجی کالا" می‌تواند شرایط اعتلای هر چه بیشتر بازار را حداقل در حوزه فرابورس، فراهم کند.
 
 
 
به گزارش بورس نیوز، سال گذشته، حمید محمدی هم‌بنیان‌گذار دیجی کالا در گفتگو با خبرنگار بورس‌نیوز درخصوص احتمال ورود این شرکت به بازارسرمایه گفت: یک شرکت برای حضور در بورس باید شرایطی از جمله ساختار شرکتی، حاکمیت شرکتی، سیستم‌های گزارش‌دهی، صورت‌های مالی، استاندارد گزارش‌های مالی را داشته باشد.

وی ادامه داد: تمامی این نکات برای ورود یک کسب‌و‌کار ساختار‌مند و با مکانیزم حاکمیت شرکتی در بازار سهام لازم است تا بتواند اعتماد بازار سرمایه را جلب کند.

بنیان‌گذار دیجی‌کالا در خصوص برنامه این شرکت برای حضور در بورس عنوان کرد: در این رابطه نمی‌توان اظهارنظر قطعی داشت چراکه بررسی‌ها و تحقیقات لازم در حال تکمیل است.

محمدی افزود: طی یکسال گذشته، شرایط جهت احراز در حال آماده‌سازی بوده و تنها امور اداری مربوط به بورس باقی مانده که احیانا مسائل و مشکلاتی را به همراه خواهد داشت بنابراین راجع به زمان دقیق ورود به بازارسرمایه نمی‌توان نظر قطعی داد. 
 
در سال جدید اخباری حاکی از ورود شرکت‌های دیگری، چون دیجی کالا و تپ سی نیز به گوش می‌رسد. در کنار عرضه‌های اولیه این روز‌های بازار سرمایه و ورود شرکت‌های دولتی به این حوزه، جذابیت شرکت‌های بزرگ استارتاپی نیز می‌تواند شرایط اعتلای هر چه بیشتر بازار را حداقل در حوزه فرابورس، فراهم کند.
 

امیر هامونی، مدیرعامل فرابورس ایران در این رابطه عنوان کرد: پس از برگزاری جلسات متعدد با این دو استارت‌آپ بزرگ (تپ سی و دیجی کالا) بسیاری از موانع برطرف شده و برخی از مشکلات باقی مانده که به زودی مرتفع می‌شود. دیجی‌کالا و تپسی در این دوره توانسته‌اند بسیاری از مشکلات خود را برای ورود به بورس برطرف کرده و حضور این دو شرکت بر تابلوی بورس در دستور کاری ما قرار گرفته است.

وی در خصوص نحوه پذیرش استارت‌آپ‌ها در بورس خاطر نشان کرد:از سال گذشته با چند استارت‌آپ معروف که در بازار مشغول به فعالیت هستند، جلسات جدی و متعددی برگزار شده که دیجی‌کالا و تپسی توانستند در این جلسات بسیاری از موانع را جهت حضور در بورس برطرف کنند.

هامونی پیش‌تر خبر وجود یک لیست هزارشرکتی از SME‌ها و استارت‌آپ‌های متقاضی به بورس داده بود که اکثریت آن‌ها با مشکلات حاکمیتی، شرکتی و شفافیت حسابرسی مواجه بودند همین مشکلات ورود آن‌ها به بورس را با مشکل مواجه می‌کرد. میان استارت‌آپ‌های مطرح متقاضی ورود به بورس نام کافه‌بازار نیز شنیده شده بود، اما به نظر می‌رسد کافه بازار جزو اولین استارت‌آپ‌هایی که وارد بورس می‌شود نخواهد بود.

او در مورد وضعیت کافه‌بازار برای حضور در بورس گفت: جلسه‌ای با کافه‌بازار برگزار شد؛ اما پیگیری زیاد از سوی این شرکت صورت نگرفت. هرسه استارت‌آپ نام برده همزمان مذاکره برای ورود به بورس را آغاز کرده که دیجی‌کالا و تپسی از لحاظ پذیرش آماده‌تر بودند.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: