تعداد بازدید : ۱۰۴۵
کد خبر : ۲۱۷۰۳۸
مدیرکل دفتر صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت مطرح کرد:
۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۰
براساس مصوبات کارگروه ستاد تنظیم بازار و با توجه به بیشتر شدن قیمت‌های عرضه نسبت به قیمت‌های جهانی اقدام به ابطال معاملات صورت گرفت.
ابطال معاملات فولاد بر اساس مصوبات 
 
 
به گزارش بورس نیوز، سیف الله امیری، مدیرکل دفتر صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت اظهار کرد: مصوبات بر این اساس است که «اگر معاملاتی در حد بالا و پایین قیمتی انجام شد، وزارت صمت اختیار ابطال آن را دارد.»

وی ادامه داد: با توجه به بیشتر شدن قیمت‌های عرضه نسبت به قیمت‌های جهانی، اقدام به ابطال معاملات صورت گرفته و کسانی که معاملاتشان باطل شد موظف هستند در عرضه‌های آتی، محصولاتی که معامله آن‌ها باطل شده مجددا و با قیمت مناسب‌تری در بورس عرضه کنند.

امیری تصریح کرد: در صورت افزایش مجدد قیمت‌ها، این روند ادامه‌دار بوده و تا زمانی که اختیار تنظیم بازار در دست ما باشد، این امر ادامه خواهد داشت تا از صنایع پایین‌دستی هم حمایت‌های لازم صورت گیرد. 

مدیرکل دفتر صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت با انتقاد از اعتراضات برخی عرضه‌کنندگان مبنی بر افزایش قیمت مواد اولیه خاطرنشان کرد: تمامی مواد اولیه این صنعت در کشورمان وجود دارد از سنگ آهن گرفته تا گندله و آهن اسفنجی بنابراین هیچ گونه عذری برای افزایش قیمت شمش فولادی پذیرفته نیست؛ حتی در خصوص برخی مواد، برای جلوگیری از بروز هرگونه مشکل اقدام به سهمیه بندی صورت گرفته است.


وی در ادامه اظهار کرد:با جلوگیری از افزایش قیمت برخی از افراد متحمل ضرر شدند که انتظار می‌رود عرضه کنندگان همواره قیمت‌های معقول تری برای عرضه محصولات تعیین کنند.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
پرداخت سود

پرداخت سود "مداران" از ابتدای شهریورماه

شرکت داده پردازی ایران از زمان پرداخت سود به سهامداران را مشخص کرد.
تقسیم سود ۳۱۵ تومانی در مجمع

تقسیم سود ۳۱۵ تومانی در مجمع "سبجنو"

مجمع عمومی شرکت سیمان بجنورد در تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ برگزار شد.

"وسکرد" آماده برگزاری مجمع می‌شود

مجمع عمومی عادی بطور فوق العاده شرکت سرمایه گذاری استان کردستان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۳/۰۲ برگزار خواهد شد.

"کخاک" به مجمع رفت

مجمع عمومی شرکت صنایع خاک چینی ایران در تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: