تعداد بازدید : ۴۶۳
کد خبر : ۲۱۷۱۶۲
کارشناس بورس انرژی در گفت‌وگو با بورس نیوز مطرح کرد:
۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۰
فعالیت‌های اجتماعی و حمل و نقل‌های دریایی و داخلی و مصرف گازوییل تا وقتی که به حالت‌های قبل از شیوع کرونا بازنگردد، هیچ تقاضای جدیدی وجود نداشته و قیمت‌ها بهبود پیدا نمی‌کند.  
وجود کرونا وعدم ثبات در بازار نفت 
 
 
حامد نعیم نژاد، کارشناس بورس انرژی به بورس نیوز گفت: شاهد منفی شدن قیمت معاملات نفت طی روز‌های اخیر بودیم. دلیل آن نیز پر شدن مخازن آمریکا (چه مخازن خشکی و چه دریایی) بود که به قصد سرمایه گذاری یا ذخیره سازی پر شده و در آب‌های آزاد منتظر فرصت هستند.

وی ادامه داد: از سویی دیگر افزایش حجم ظرفیت تولید عربستان در ماه‌های گذشته نیز تاثیر خود را بر قیمت جهانی نفت گذاشت، به این صورت که محموله‌های ارسالی به سمت آمریکا با تخفیف ارائه می‌شود و این امر حجم تقاضا در آمریکا را به شدت کاهش داده است. 

این کارشناس بورس انرژی خاطر نشان کرد: تا زمان وجود کرونا و تبعات آن اعم از فاصله گذاری اجتماعی، وضعیت به قوت خود باقی است. 

وی افزود: فعالیت‌های اجتماعی و حمل و نقل‌های دریایی و داخلی و مصرف گازوییل تا وقتی که به حالت‌های قبل از شیوع کرونا بازنگردد، هیچ تقاضای جدیدی وجود نداشته و قیمت‌ها بهبود پیدا نمی‌کند. 
 
وجود کرونا وعدم ثبات در بازار نفت 

این کارشناس بورس انرژی ضمن بیان اینکه ۵۳۳ شرکت نفتی آمریکا با نفت ۲۰ دلاری ورشکسته می‌شوند، تصریح کرد:همواره با کاهش قیمت نفت خام، برخی هزینه‌های ثابت برای تولید هر فرآورده‌ای وجود دارد. 

وی ادامه داد: برخی شرکت‌ها استخراجی، پالایشگاهی و خدمات استخراج هستند و خیلی مهم است که این شرکت‌ها تقسیم بندی شوند.
 
این کارشناس بورس انرژی تصریح کرد: نکته قابل توجه این است که تا زمانی که استخراج، پالایش و توزیع در کار نباشد، تقاضایی نیز در بازار وجود نداشته و با در نظر گرفتن حجم کارمندان و میزان فعالیتی که یک شرکت در گذشته داشته قطعا با ورشکستگی روبرو خواهد شد.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

بانک دی، آنلاین مجمع برگزار می کند

مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده بانک دی آنلاین برگزار می‌شود.

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
دستور قالیباف به شرکت بورس: "شستا" را سریع تعیین تکلیف کنید
براساس قانون بازار اوراق بهادار بازگشایی و توقف نماد‌ها بر عهده بورس‌ها است، وظیفه سازمان بورس و اوراق بهادار، صیانت از حقوق سهامداران و نظارت بر بورس‌ها است.