تعداد بازدید : ۵۴۳
کد خبر : ۲۱۷۱۶۲
کارشناس بورس انرژی در گفت‌وگو با بورس نیوز مطرح کرد:
۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۰
فعالیت‌های اجتماعی و حمل و نقل‌های دریایی و داخلی و مصرف گازوییل تا وقتی که به حالت‌های قبل از شیوع کرونا بازنگردد، هیچ تقاضای جدیدی وجود نداشته و قیمت‌ها بهبود پیدا نمی‌کند.  
وجود کرونا وعدم ثبات در بازار نفت 
 
 
حامد نعیم نژاد، کارشناس بورس انرژی به بورس نیوز گفت: شاهد منفی شدن قیمت معاملات نفت طی روز‌های اخیر بودیم. دلیل آن نیز پر شدن مخازن آمریکا (چه مخازن خشکی و چه دریایی) بود که به قصد سرمایه گذاری یا ذخیره سازی پر شده و در آب‌های آزاد منتظر فرصت هستند.

وی ادامه داد: از سویی دیگر افزایش حجم ظرفیت تولید عربستان در ماه‌های گذشته نیز تاثیر خود را بر قیمت جهانی نفت گذاشت، به این صورت که محموله‌های ارسالی به سمت آمریکا با تخفیف ارائه می‌شود و این امر حجم تقاضا در آمریکا را به شدت کاهش داده است. 

این کارشناس بورس انرژی خاطر نشان کرد: تا زمان وجود کرونا و تبعات آن اعم از فاصله گذاری اجتماعی، وضعیت به قوت خود باقی است. 

وی افزود: فعالیت‌های اجتماعی و حمل و نقل‌های دریایی و داخلی و مصرف گازوییل تا وقتی که به حالت‌های قبل از شیوع کرونا بازنگردد، هیچ تقاضای جدیدی وجود نداشته و قیمت‌ها بهبود پیدا نمی‌کند. 
 
وجود کرونا وعدم ثبات در بازار نفت 

این کارشناس بورس انرژی ضمن بیان اینکه ۵۳۳ شرکت نفتی آمریکا با نفت ۲۰ دلاری ورشکسته می‌شوند، تصریح کرد:همواره با کاهش قیمت نفت خام، برخی هزینه‌های ثابت برای تولید هر فرآورده‌ای وجود دارد. 

وی ادامه داد: برخی شرکت‌ها استخراجی، پالایشگاهی و خدمات استخراج هستند و خیلی مهم است که این شرکت‌ها تقسیم بندی شوند.
 
این کارشناس بورس انرژی تصریح کرد: نکته قابل توجه این است که تا زمانی که استخراج، پالایش و توزیع در کار نباشد، تقاضایی نیز در بازار وجود نداشته و با در نظر گرفتن حجم کارمندان و میزان فعالیتی که یک شرکت در گذشته داشته قطعا با ورشکستگی روبرو خواهد شد.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
افزایش سرمایه

افزایش سرمایه "وثنو" قطعی شد

شرکت سرمایه‌گذاری ساختمان نوین در تاریخ ۱۳۹۹/۱۲/۱۲ مجمع عمومی فوق العاده برگزار کرد.
انتخاب ترکیب جدید هیات مدیره

انتخاب ترکیب جدید هیات مدیره "غگل" در مجمع

مجمع عمومی عادی بطور فوق العاده شرکت گلوکوزان در تاریخ ۱۳۹۹/۱۲/۲۴ برگزار می شود.
افزایش نقدینگی فقط ۱۲ درصدی

افزایش نقدینگی فقط ۱۲ درصدی "حریل"

شرکت ریل پرداز سیر در تاریخ ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ مجمع عمومی فوق العاده برگزار کرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: