تعداد بازدید : ۴۸۸
کد خبر : ۲۱۷۲۰۶
ارزش حق بیمه‌های صادر شده ۳۵درصد رشد داشت؛
۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۴
سود خالص پیش بینی شده شرکت در سال جاری و سال آینده با فرض اجرای این افزایش سرمایه به ترتیب ۱.۱۰۰ و ۱.۹۱۷ میلیارد ریال پیش بینی شده است.

ارزیابی عملکرد سالیانه شرکت

به گزارش واحد تحقیق و مطالعات بورس نیوز، شرکت بیمه معلم بر اساس صورت وضعیت پرتفوی یکماهه خود، در فروردین ماه موفق به صدور ۲ هزار و ۳۰۳ میلیارد ریال پرتفوی بیمه‌ای شده که این میزان صدور بیمه نامه نسبت به اسفند ماه در حدود ۱۸ درصد کاهش را نشان می‌دهد که دلیل آن نیز تعطیلات فروردین ماه است.

شاهد رشد صدور بیمه‌های زندگی به میزان ۱۷۰ درصد در مقایسه با اسفندماه و کاهش ۵۰ درصدی صدور بیمه‌نامه‌های شخص ثالت در این ماه هستیم. ترکیب بیمه‌های صادر شده در فروردین ماه شامل ۳۸ درصد بیمه‌های زندگی، ۱۹درصد بیمه‌های شخص ثالث، ۱۲ درصد بیمه‌های مهندسی، ۸ درصد بیمه‌های کشتی و سایر گروه‌های بیمه‌ای است.

همچنین در بخش خسارت‌های پرداختی، مبلغ خسارت پرداخت شده در فروردین ماه به یک هزار و ۱۴۸ میلیارد ریال رسیده و بخش عمده خسارت‌های پرداختی در بخش بیمه درمان به ارزش ۴۹۹ میلیارد ریال و معادل ۴۳ درصد کل خسارت‌های پرداختی، ۳۶۰میلیارد ریال خسارت پرداختی در بخش ثالث و ۱۴۹ میلیارد ریال نیز خسارت پرداختی در بخش بیمه‌های زندگی بوده است.

همچنین بر اساس گزارش عملکرد اسفند ماه مشاهده می‌گردد که کل ارزش حق بیمه‌های صادر شده در سال ۹۸ به بیش از ۲۳ هزار و ۶۶۰ میلیارد ریال رسیده که نسبت به سال گذشته از آن افزایش ۳۵ درصدی را نشان می‌دهد. همچنین خسارت‌های پرداختی در این سال به ۱۵ هزار و ۲۳۹ میلیارد ریال رسیده که ۵۵ درصد افزایش را نسبت به سال ۹۷ نشان می‌دهد.

جمع سرمایه گذاری‌های کوتاه مدت این شرکت بیمه‌ای بر اساس آخرین صورت‌های مالی ارائه شده به ۴ هزار و ۶۴۵ میلیارد ریال رسیده که از جمله سرمایه گذاری‌های این شرکت در بازار سرمایه می‌توان به مالکیت ۶.۳۸ درصد از شرکت زغال سنگ نگین طبس، ۳.۷ درصد از سهام شرکت شیمی داروئی داروپخش، ۱.۱۵ درصد شرکت قند اصفهان، ۲.۴۴ درصد از سهام شرکت کشت و دام اصفهان، ۲.۸۵ درصد ملی سرب و روی ایران و ۱.۳ درصد صندوق سرمایه گذاری قابل معامله اعتماد آفرین پارسیان اشاره داشت.

همچنین این شرکت پیشنهاد افزایش سرمایه ۱۹۲ درصدی از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی‌ها را به مجمع عمومی فوق العاده صاحبان سهام ارائه کرده و به این ترتیب سرمایه شرکت از ۱.۵۰۰ میلیارد ریال فعلی به ۴ هزار و ۳۷۴ میلیارد ریال خواهد رسید. هدف از اجرای این افزایش سرمایه بهبود نسبت توانگری مالی، امکان ارائه بیمه‌های اتکایی و اصلاح ساختار و افزایش ظرفیت سرمایه گذاری عنوان شده و طبقات زمین و ساختمان، محل شناسایی مازاد ارزش دارایی‌های شرکت در این افزایش سرمایه هستند.

سود خالص پیش بینی شده شرکت در سال جاری و سال آینده با فرض اجرای این افزایش سرمایه به ترتیب ۱.۱۰۰ و ۱.۹۱۷ میلیارد ریال پیش بینی شده است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
شاخص باردیگر میلیونر شد
شاخص کل بورس تهران مجددا" بعد از افت ۱۰ تا ۱۵ درصدی به ابرکانال یک میلیون واحدی بازگشت.