کد خبر : ۲۱۷۸۶۹
کارشناس بازار سرمایه در گفت‌وگو با بورس‌نیوز مطرح کرد: 
۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۰
یکی از راهکار‌هایی که دولت در جهت تحقیق بودجه و تامین نقدینگی مورد نیاز خود در نظر گرفته، توجه و استفاده از پتانسیل‌های بازار سرمایه است.
 
خطر تلاطم بورس در حجوم سیل وار نقدینگی
 
علیرضا قدرتی مدیرعامل کارگزاری آوانوین در گفت‌وگو با بورس نیوز اظهار کرد: این اتفاق طی تاریخ بورس بی سابقه بوده و این میزان اهتمام دولت در طی هیچ دوره‌ای از دوران بازار سرمایه دیده نشده است.

این کارشناس بازار سرمایه به موضوعات تورمی اشاره داشت و گفت: فشار‌های اقتصادی و کم رونق شدن کسب و کار‌ها باعث کاهش سرعت گردش پول و قوانین مالیاتی، توجه به بازار سرمایه را در میان آحاد مردم افزایش داده است.

قدرتی خاطر نشان کرد: روند رو به رشد سهامداران و اخذ کد از سمت کارگزاری‌ها و صف‌های طولانی برای دریافت کد بورسی گواه اقبال مردم به بازار سرمایه بوده که می‌تواند بخشی از نقدینگی جامعه را به سمت بورس سوق داده و نقطه‌ای مثبت برای بازار سرمایه باشد.

مدیرعامل کارگزاری آوانوین تصریح کرد: برآورد‌هایی از افزایش نرخ ارز در میان فعالان اقتصادی و کارشناسان مطرح بوده که می‌تواند به تقویت و تثبیت بازار سرمایه کمک کند. مجموع عوامل ذکر شده بازار سرمایه را به رکورد‌های تاریخی و بی نظیر خود نزدیک می‌کند.

این کارشناس بازار سرمایه به نکته‌ای اشاره داشت و افزود: حجوم سیل وار و بدون تدبیر به سوی بازار سرمایه می‌تواند بازار را دچار تلاطم جدی کرده و همانطور که با ورود سرمایه بازار رشد را تجربه کرد، خروج سرمایه نیز باعث تنش و بحران شده که باید تدبیری در این حوزه اندیشیده شود.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
انتخاب هیات مدیره جدید

انتخاب هیات مدیره جدید "شسپا" در مجمع

مجمع عمومی شرکت نفت سپاهان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۵/۱۰ برگزار شد.

"نبروج" مجددا مجمع برگزار می کند

مجمع عمومی فوق العاده شرکت نساجی بروجرد در تاریخ ۱۴۰۰/۰۵/۲۵برگزار خواهد شد.
مجمع

مجمع "شتولی" ۱۰ روز دیگر برگزار می‌شود

مجمع عمومی عادی شرکت تولی پرس در تاریخ ۱۴۰۰/۰۵/۲۰ برگزار خواهد شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "پترول" به گوش می رسد

مجمع عمومی گروه پتروشیمی سرمایه گذاری ایرانیان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۵/۲۰ برگزار خواهد شد.
سهامداران

سهامداران "تاصیکو" با هم دیدار می کنند

مجمع عمومی شرکت سرمایه گذاری صدر تامین در تاریخ ۱۴۰۰/۰۵/۲۰برگزار می‌شود.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: