تعداد بازدید : ۲۴۸۳
کد خبر : ۲۱۷۸۶۹
کارشناس بازار سرمایه در گفت‌وگو با بورس‌نیوز مطرح کرد: 
۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۰
یکی از راهکار‌هایی که دولت در جهت تحقیق بودجه و تامین نقدینگی مورد نیاز خود در نظر گرفته، توجه و استفاده از پتانسیل‌های بازار سرمایه است.
 
خطر تلاطم بورس در حجوم سیل وار نقدینگی
 
علیرضا قدرتی مدیرعامل کارگزاری آوانوین در گفت‌وگو با بورس نیوز اظهار کرد: این اتفاق طی تاریخ بورس بی سابقه بوده و این میزان اهتمام دولت در طی هیچ دوره‌ای از دوران بازار سرمایه دیده نشده است.

این کارشناس بازار سرمایه به موضوعات تورمی اشاره داشت و گفت: فشار‌های اقتصادی و کم رونق شدن کسب و کار‌ها باعث کاهش سرعت گردش پول و قوانین مالیاتی، توجه به بازار سرمایه را در میان آحاد مردم افزایش داده است.

قدرتی خاطر نشان کرد: روند رو به رشد سهامداران و اخذ کد از سمت کارگزاری‌ها و صف‌های طولانی برای دریافت کد بورسی گواه اقبال مردم به بازار سرمایه بوده که می‌تواند بخشی از نقدینگی جامعه را به سمت بورس سوق داده و نقطه‌ای مثبت برای بازار سرمایه باشد.

مدیرعامل کارگزاری آوانوین تصریح کرد: برآورد‌هایی از افزایش نرخ ارز در میان فعالان اقتصادی و کارشناسان مطرح بوده که می‌تواند به تقویت و تثبیت بازار سرمایه کمک کند. مجموع عوامل ذکر شده بازار سرمایه را به رکورد‌های تاریخی و بی نظیر خود نزدیک می‌کند.

این کارشناس بازار سرمایه به نکته‌ای اشاره داشت و افزود: حجوم سیل وار و بدون تدبیر به سوی بازار سرمایه می‌تواند بازار را دچار تلاطم جدی کرده و همانطور که با ورود سرمایه بازار رشد را تجربه کرد، خروج سرمایه نیز باعث تنش و بحران شده که باید تدبیری در این حوزه اندیشیده شود.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
اقدام به افزایش سرمایه

اقدام به افزایش سرمایه "وخارزم" در مجمع

مجمع عمومی فوق العاده شرکت سرمایه گذاری خوارزمی در تاریخ ۱۳۹۹/۱۲/۲۵ برگزار می شود.

"چکاپا" از خرداد سال آینده سود می دهد

گروه صنایع کاغذ پارس زمان پرداخت سود به سهامداران را مشخص کرد.
پرداخت سود

پرداخت سود "پکویر" از شهریور سال آینده

شرکت کویرتایر زمانبندی پرداخت سود به سهامداران را اعلام کرد.
سهامداران

سهامداران "دبالک" دور هم جمع می شوند

شرکت تولید مواد اولیه داروئی البرز بالک در تاریخ ۱۳۹۹/۱۲/۲۷ مجمع عمومی برگزار می‌کند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: