تعداد بازدید : ۲۴۱۴
کد خبر : ۲۱۷۸۶۹
کارشناس بازار سرمایه در گفت‌وگو با بورس‌نیوز مطرح کرد: 
۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۰
یکی از راهکار‌هایی که دولت در جهت تحقیق بودجه و تامین نقدینگی مورد نیاز خود در نظر گرفته، توجه و استفاده از پتانسیل‌های بازار سرمایه است.
 
خطر تلاطم بورس در حجوم سیل وار نقدینگی
 
علیرضا قدرتی مدیرعامل کارگزاری آوانوین در گفت‌وگو با بورس نیوز اظهار کرد: این اتفاق طی تاریخ بورس بی سابقه بوده و این میزان اهتمام دولت در طی هیچ دوره‌ای از دوران بازار سرمایه دیده نشده است.

این کارشناس بازار سرمایه به موضوعات تورمی اشاره داشت و گفت: فشار‌های اقتصادی و کم رونق شدن کسب و کار‌ها باعث کاهش سرعت گردش پول و قوانین مالیاتی، توجه به بازار سرمایه را در میان آحاد مردم افزایش داده است.

قدرتی خاطر نشان کرد: روند رو به رشد سهامداران و اخذ کد از سمت کارگزاری‌ها و صف‌های طولانی برای دریافت کد بورسی گواه اقبال مردم به بازار سرمایه بوده که می‌تواند بخشی از نقدینگی جامعه را به سمت بورس سوق داده و نقطه‌ای مثبت برای بازار سرمایه باشد.

مدیرعامل کارگزاری آوانوین تصریح کرد: برآورد‌هایی از افزایش نرخ ارز در میان فعالان اقتصادی و کارشناسان مطرح بوده که می‌تواند به تقویت و تثبیت بازار سرمایه کمک کند. مجموع عوامل ذکر شده بازار سرمایه را به رکورد‌های تاریخی و بی نظیر خود نزدیک می‌کند.

این کارشناس بازار سرمایه به نکته‌ای اشاره داشت و افزود: حجوم سیل وار و بدون تدبیر به سوی بازار سرمایه می‌تواند بازار را دچار تلاطم جدی کرده و همانطور که با ورود سرمایه بازار رشد را تجربه کرد، خروج سرمایه نیز باعث تنش و بحران شده که باید تدبیری در این حوزه اندیشیده شود.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

بانک دی، آنلاین مجمع برگزار می کند

مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده بانک دی آنلاین برگزار می‌شود.

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
دستور قالیباف به شرکت بورس: "شستا" را سریع تعیین تکلیف کنید
براساس قانون بازار اوراق بهادار بازگشایی و توقف نماد‌ها بر عهده بورس‌ها است، وظیفه سازمان بورس و اوراق بهادار، صیانت از حقوق سهامداران و نظارت بر بورس‌ها است.