تعداد بازدید : ۳۶۱
کد خبر : ۲۱۸۹۴۱
دمای تولید و سودسازی این فولادساز بررسی شد؛
۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۴
متوسط نرخ فروش هر تن اسلب در این سال به ۳۹ میلیون و ۳۳۰ هزار ریال رسیده است.

افزایش ۶۵ درصدی درآمد‌های عملیاتی شرکت

به گزارش واحد تحقیق و مطالعات بورس نیوز، شرکت فولاد هرمزگان جنوب در سال مالی منتهی به پایان اسفندماه ۱۳۹۸ و بر اساس صورت‌های مالی حسابرسی نشده موفق به کسب سود خالص ۱۵ هزار و ۲۵۵ میلیارد ریالی شد. این سود که معادل ۶۱۰ ریال به ازای هر سهم بوده نسبت به سال قبل از آن کاهش ۷درصدی را نشان می‌دهد.

افزایش ۶۵ درصدی درآمد‌های عملیاتی شرکت

درآمد‌های عملیاتی شرکت با توجه به رشد نرخ اسلب شرکت به ۶۱ هزار و ۳۶۷ میلیارد ریال رسیده و محصول اصلی این شرکت اسلب بود که در سال گذشته تماما در بازار‌های داخلی به فروش رسیده که مقادیر فروش اسلب در این سال به یک میلیون و ۵۵۸ هزار تن رسیده است.

متوسط نرخ فروش هر تن اسلب در این سال به ۳۹ میلیون و ۳۳۰ هزار ریال رسیده و این در حالی است که نرخ فعلی اسلب این شرکت در محدوده ۵۰ میلیون و ۳۰۰ هزار ریال است.

سود عملیاتی شرکت علیرغم افزایش محسوس درامد‌های عملیاتی آن با کاهش ۱۰ درصدی مواجه بوده و علت این امر را می‌توان در کاهش سود تسعیر ارز جستجو کرد. در حالی که سود تسعیر در سال ۹۷ به مبلغ ۱۱ هزار میلیارد ریال شناسایی شده بود، این سود در سال ۹۷ به ۴ هزار میلیارد ریال رسیده است.

شرکت فولاد هرمزگان جنوب برای سال جاری فروش ۱ میلیون و ۵۲۰ هزار تن اسلب را پیش بینی کرده است.

ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۰
آقای بورس نیوز و تحلیلگر محترم آیا شما واقعا با خصومت دارید صحبت میکنید و جانبدارانه مطلب مینویسید ؟ پالاشگاهی ها بین 50 تا 80 درصد درآمدهای مالیشون افزایش داشته اما تیتر زدید قطار زیان سازی پالایشگاهی ها به راه افتاد و یه مطلب هم منتشر کردید با عنوان وقتی پالایشی ها کم می آورند ، آیا پالایشی ها سهامدارانشان را نقره داغ میکنند ؟ در صورتی که عینا همین اتفاق برای فولاد هرمزگان رخ داده اما در عین ناباوری و با کمال تعجب برای فولاد هرمزگان تیتر زدید افزایش 65 دصدی درامدهای هرمز !!!!! آیا شما واقعا جانبدارانه و با خصومت صحبت میکنید ؟چرا که پالایشگاهی ها هم مثل هرمز درامد عملیاتیشون تا 80 درصد افزایش داشته . دقیقا فولاد هرمزگان هم سود عملیاتیش 10 درصد نسبت به سال گذشته با کاهش روبرو شده. اما چرا اینهمه سیاه نمایی ؟ چرا ................ ؟ مگر غیر از اینه که شپنا و شتران و شبندر و فولاد هرمزگان گزارش یکسانی منتشر کردن؟ پس چرا تیتری که برای هرمز زدید از نقره داغ شدن سهامداران هرمزگان هیچ صحبتی نکردید ؟ جالب اینجاست که شپنا نسبت به سال قبل تنها 70 درصد رشد کرده اما در مقابل فولاد هرمزگان فقط در سال 99 و به مدت دو ماه از 480 تومن تا 1200 تومن رشد کرده . اونوقت پالایشگاهی ها قطار زیان راه انداختن و فولاد هرمزگان گل کاشته . واقعا ................! مطمئن باشید اگر پالایشگاهی ها گزارشاتشون مثل گزارشات 6 ماهه درخشان بود می بایست بالای 5هزار تومن معامله میشدن . پس بنظر بنده هیچ حبابی در این گروه وجود نداره .............
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
شاخص باردیگر میلیونر شد
شاخص کل بورس تهران مجددا" بعد از افت ۱۰ تا ۱۵ درصدی به ابرکانال یک میلیون واحدی بازگشت.