تعداد بازدید : ۹۶۸
کد خبر : ۲۱۹۴۱۴
۰۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۵
حدود ساعت یازده شب بویلر A شرکت آب نیرو پتروشیمی بندرامام که به دلیل انجام تعمیرات از سرویس خارج شده بود به هنگام آماده سازی جهت ورود مجدد به سرویس بدلیل تجمع گاز در محفظه احتراق دچار انفجار شد.

ببینید/ باز هم حادثه در پتروشیمی بندر امام

به گزارش بورس‌نیوز، علیرغم اینکه چندماهی بود مجتمع‌های تولید  پتروشیمی کشور ایام بدون حادثه‌ای را می‌گذراندند، اما پتروشیمی بندرامام این روند را متوقف و باز هم حادثه دیگری را رقم زد. حادثه‌ای که گزارش‌های دریافتی پیرامون علل وقوع آن حکایت از عدم رعایت مقررات ایمنی دارد.

تعداد بازدید : 47

بنا به اخبار دریافتی شنبه سوم خردادماه حدود ساعت یازده شب بویلر A شرکت آب نیرو پتروشیمی بندرامام که به دلیل انجام تعمیرات از سرویس خارج شده بود به هنگام آماده سازی جهت ورود مجدد به سرویس بدلیل تجمع گاز در محفظه احتراق دچار حادثه و انفجار می‌شود که با صدای بسیار شدیدی همراه بوده است اگرچه این حادثه خوشبختانه هیچگونه تلفات انسانی به همراه نداشته، ولی گزارش‌ها حکایت از بروز خسارت زیاد آن هم برای واحدی دارد که پس از مدتی توقف و انجام تعمیرات قرار بوده مجددا در سرویس تولید قرار بگیرد.

باز هم حادثه در پتروشیمی بندر امام(ره)باز هم حادثه در پتروشیمی بندر امام(ره)باز هم حادثه در پتروشیمی بندر امام(ره)باز هم حادثه در پتروشیمی بندر امام(ره)

این حادثه تلخ در شب عید فطر یادآور حادثه سخت و بزرگی است که چند سال قبل دقیقا همزمان با عید فطر در پتروشیمی بوعلی سینا رخ داد و موجب شد برج پارازایلبن مجتمع و دو مخزن سوخت دچار آتش سوزی شده و یکی از مخازن برای مدت سه روز در آتش بسوزد.

واحد آب نیرو وظیفه تامین یوتیلیتی مجتمع  پتروشیمی بندرامام را برعهده داشته و از سرویس خارج ماندن آن می‌تواند روند تولید محصول را به مقدار زیادی دچار خلا نماید. برخی گزارش‌ها از متوقف بودن واحد الفین همزمان با تعمیر واحد حادثه دیده حکایت دارد، ولی تا کنون اخباری که نشان دهد مشکل واحد الفین برطرف و در مدار تولید قرار گرفته باشد منتشر نشده است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
زنگ مجمع

زنگ مجمع "سدور" شنیده می‌شود

مجمع عمومی شرکت سیمان دورود در تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۱۱ برگزار خواهد شد.

"کی بی سی" به مجمع می‌رود

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت کی‌بی‌سی در تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۰۱ برگزار می شود.
صدای زنگ مجمع

صدای زنگ مجمع "شاملا" به گوش می رسد

مجمع عمومی شرکت معدنی املاح ایران در تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ برگزار می شود.
سهامداران

سهامداران "کخاک" گرد هم می‌آیند

مجمع عمومی شرکت صنایع خاک چینی ایران در تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ برگزار خواهد شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: