تعداد بازدید : ۶۲۵
کد خبر : ۲۱۹۴۱۴
۰۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۵
حدود ساعت یازده شب بویلر A شرکت آب نیرو پتروشیمی بندرامام که به دلیل انجام تعمیرات از سرویس خارج شده بود به هنگام آماده سازی جهت ورود مجدد به سرویس بدلیل تجمع گاز در محفظه احتراق دچار انفجار شد.

ببینید/ باز هم حادثه در پتروشیمی بندر امام

به گزارش بورس‌نیوز، علیرغم اینکه چندماهی بود مجتمع‌های تولید  پتروشیمی کشور ایام بدون حادثه‌ای را می‌گذراندند، اما پتروشیمی بندرامام این روند را متوقف و باز هم حادثه دیگری را رقم زد. حادثه‌ای که گزارش‌های دریافتی پیرامون علل وقوع آن حکایت از عدم رعایت مقررات ایمنی دارد.

تعداد بازدید : 47

بنا به اخبار دریافتی شنبه سوم خردادماه حدود ساعت یازده شب بویلر A شرکت آب نیرو پتروشیمی بندرامام که به دلیل انجام تعمیرات از سرویس خارج شده بود به هنگام آماده سازی جهت ورود مجدد به سرویس بدلیل تجمع گاز در محفظه احتراق دچار حادثه و انفجار می‌شود که با صدای بسیار شدیدی همراه بوده است اگرچه این حادثه خوشبختانه هیچگونه تلفات انسانی به همراه نداشته، ولی گزارش‌ها حکایت از بروز خسارت زیاد آن هم برای واحدی دارد که پس از مدتی توقف و انجام تعمیرات قرار بوده مجددا در سرویس تولید قرار بگیرد.

باز هم حادثه در پتروشیمی بندر امام(ره)باز هم حادثه در پتروشیمی بندر امام(ره)باز هم حادثه در پتروشیمی بندر امام(ره)باز هم حادثه در پتروشیمی بندر امام(ره)

این حادثه تلخ در شب عید فطر یادآور حادثه سخت و بزرگی است که چند سال قبل دقیقا همزمان با عید فطر در پتروشیمی بوعلی سینا رخ داد و موجب شد برج پارازایلبن مجتمع و دو مخزن سوخت دچار آتش سوزی شده و یکی از مخازن برای مدت سه روز در آتش بسوزد.

واحد آب نیرو وظیفه تامین یوتیلیتی مجتمع  پتروشیمی بندرامام را برعهده داشته و از سرویس خارج ماندن آن می‌تواند روند تولید محصول را به مقدار زیادی دچار خلا نماید. برخی گزارش‌ها از متوقف بودن واحد الفین همزمان با تعمیر واحد حادثه دیده حکایت دارد، ولی تا کنون اخباری که نشان دهد مشکل واحد الفین برطرف و در مدار تولید قرار گرفته باشد منتشر نشده است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: