تعداد بازدید : ۶۰۳
کد خبر : ۲۲۱۴۲۸
عضو هیات رئیسه انجمن تولید کنندگان قیر در گفت‌وگو با بورس نیوز مطرح کرد: 
۲۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۰
در کمیسیون قیر این اعتراض اعلام خواهد شد چرا که با این شرایط صادرکنندگان در معرض ضرر‌های زیادی قرار می‌گیرند.
 
تصمیمی به ضرر صادرکنندگان
 
 
حسن تاجیک عضو هیات رئیسه انجمن تولیدکنندگان قیر در خصوص تصمیمات اخیر انجمن صنفی کارفرمایی صنعت پالایش نفت و تاثیر آن بر صنعت قیر به بورس نیوز گفت:این تصمیم اساسی نبوده و شخص بنده نسبت به این موضوع گله مندم.

وی ادامه داد: با بازه ۱۵ روز تغییر برای "قیمت گذاری" باید این نکات را در نظر گرفت که ۱۰ روز بازار با تعطیلی مواجه بوده و در طی این بازه زمانی مگر چقدر تغییر رخ می‌دهد (!)، زمانی که سقف رقابت در بورس آزاد باشد، این اتفاقات پیش می‌آید.

تاجیک تصریح کرد: برخی مسائل کاربردی در حال رخ دادن بود، زمانی که تغییر ماهی یکبار رقم می‌خورد، اگر قیمت‌ها افزایش داشته و با گرانی مواجه می‌شد، یک ماه صبر و بعد تغییر اعمال می‌شد تا مردم بتوانند بار خود را جمع کرده و پاسخگوی مشتری‌ها باشند. 

 وی ادامه داد: در صورت کاهش قیمت و ارزانی نیز، هر هفته این امر اتفاق می‌افتاد و تنها عمل کردن به این یک بند به نظر کافی می‌رسید. 

عضو هیات رئیسه انجمن تولید کنندگان قیر در واکنش به امضای اعضای انجمن قیرگفت: نباید این اتفاق می‌افتاد چرا که قیمت گذاری فرمولی است که طی زمان ۵ سال بر آن کار شده و اکثر کارشناسان نیز نظر مثبت بر آن داشتند، تنها مشکل عدم وجود نفت کوره فوق سنگین در بازار بود که کرونا باعث شد به وضعیت عادی خود برگردد. 

تاجیک افزود: حتی می‌توان نفت کوره سبک را جایگزین نفت کوره سنگین کرد چرا که نفت کوره سبک همیشه ۱۰ دلار زیر قیمت نفت کوره سنگین بوده و با کم کردن این تفاوت قیمت مبنای قیمت گذاری انتخاب می‌شد.

عضو هیات رئیس انجمن تولید کنندگان قیر در پایان در خصوص اعتراض به این امر اظهار کرد: حتما در کمیسیون قیر این اعتراض اعلام خواهد شد چرا که با این شرایط صادرکنندگان در معرض ضرر‌های زیادی قرار می‌گیرند.

به گزارش بورس نیوز، در جلسه بررسی بازار فرآورده‌های نفتی ویژه در انجمن صنفی کارفرمایی صنعت پالایش نفت تصمیماتی به شرح زیر مقرر شد:
 
 
تصمیمی به ضرر صادرکنندگان

۱- قیمت فرآورده‌های نفتی ویژه صرف نظر میزان نوسان قیمت‌های جهانی، در هر ماه دو بار در اول و پانزدهم هر ماه اعلام گردد. در صورتی که روز اعلام قیمت مواجه با تعطیلی رسمی باشد اولین روز کاری بعد، روز اعلام قیمت خواهد بود. ۲- مبنای نرخ جهانی فرآورده‌های نفتی از نشریه PLATTS استخراج و براساس میانگین نرخ‌های پانزده روز قبل از روز اعلام نرخ خواهد بود. میانگین شانزدهم تا سی ام (بر حسب مورد سی و یکم یا بیست و نهم) هر ماه برای نیمه اول و یکم تا پانزدهم هر ماه برای نیمه دوم محاسبه می‌شود. 
۳- نرخ تسیعر ارز مورد عمل، میانگین موزون ماهانه خرید و فروش نرخ دلار در سامانه نیما می‌باشد.
۴- در روز اعلام نرخ معاملات فرآورده‌های نفتی در بورس‌های کالا و انرژی متوفق خواهد بود. 
۵- اعلام کتبی قیمت‌ها تا قبل از ساعت دوازده ظهر روز اعلام نرخ خواهد بود.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: