تعداد بازدید : ۱۶۶۰
کد خبر : ۲۲۲۰۹۴
کارشناس بازار سرمایه در گفت و گو با بورس نیوز مطرح کرد:
۰۴ تير ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۷
با رشد دلار، طبیعتا همه افراد سعی می‌کنند منابع نقد خود را تبدیل به سهام کنند و با تمام عوامل ذکر شده می‌توان دریافت که بازار وابسته به قیمت دلار بوده و در صورت عبور از مرز روانی بیست هزار تومان، اثر روانی آن در بازار اهمیت زیادی پیدا خواهد کرد.
 
 
 
ولید هلالات کارشناس بازار سرمایه به بورس نیوز گفت: به نظر می‌رسد رشدی که در بازار اتفاق افتاد به دلیل افزایش قیمت دلار آن هم بالاتر از سقف متعارفی است که هیچ کس انتظارش را نداشت. 

وی ادامه داد: بخش مهمی از عرضه‌ها قبلا توسط حقوقی‌ها و در نماد‌های بزرگ صورت می‌گرفت اما؛ کسانی که به صورت بالقوه و بالفعل خرید کرده و قصد خارج کردن منابع خود از بازار را داشتند، کار خود را به سرانجام رسانده و همین امر خیلی اتفاقات را رقم زد. 

هلالات اضافه کرد: بازار در نبود فروشنده‌های حقوقی بزرگ، با یک نقدینگی بسیار کمتر نسبت به گذشته به راحتی رشد کرد و دور از ذهن است که فروشنده‌های عامی بتوانند به آن شدت قوی شوند. 

این کارشناس بازار سرمایه خاطر نشان کرد: با رشد دلار، طبیعتا همه افراد سعی می‌کنند منابع نقد خود را تبدیل به سهام کنند و با تمام عوامل ذکر شده می‌توان دریافت که بازار وابسته به قیمت دلار بوده و در صورت عبور از مرز روانی بیست هزار تومان، اثر روانی آن در بازار اهمیت زیادی پیدا خواهد کرد. 

هلالات در خصوص اعمال مجدد تحریم‌ها و تاثیر آن بر بازار سرمایه عنوان کرد: تحریم‌ها هر اثری که باید را گذاشته و چیزی دیگر وجود ندارد که بیش از این مورد تحریم قرار گیرد. آنچه به نظر می‌رسد این است که شرکت‌ها در حالت نرمال کالای خود را می‌توانند به فروش برسانند، اما در دریافت منابع حاصل از آن کاملا با مشکل مواجه هستند.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: