تعداد بازدید : ۶۸۹
کد خبر : ۲۲۱۹۰۶
کارشناس بازار سرمایه در گفت‌وگو با بورس نیوز مطرح کرد: 
۰۲ تير ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۱
انتظارات تورمی زمینه ساز اصلی افزایش اشتیاق در جهت تبدیل دارایی به نقدینگی مالی است.
انتظارات تورمی، عاملی برای تبدیل دارایی‌ها
 
 
فردین آقا بزرگی، مدیرعامل کارگزاری بانک رفاه در خصوص تاثیر افزایش نرخ دلار بر بازار، به بورس نیوز گفت: پیش بینی انتظارات تورمی که ممکن است نسبت برابری ریال با سایر ارز‌ها را تغییر دهد، زمینه اصلی افزایش اشتیاق برای تبدیل سپرده‌ها و نقدینگی به دارایی مالی است. 

وی ادامه داد: چشم انداز تا حدودی نشان می‌دهد که به دلیل تاخیر در ورود جریانات ارز حاصل از صادرات یا منابع برون مرزی (با تاخیر بیشتر)، شاهد تاثیراتی بر نظام ارزی کشور بوده و در صورت به هم ریختن نظام عرضه و تقاضا، طبیعتا پیش بینی از افزایش بیشتر، احتمال تحقق دارد. 

این کارشناس بازار سرمایه به معرفی لیدر‌های بورس هفته جاری پرداخت و اظهار کرد:در شرکت‌هایی که مستقیما مشمول تحریم شده اند (مانند صنعت پتروشیمی و پالایشی)، علی رغم شکل ظاهر که به صورت منفی ارزیابی می‌شوند، با در نظر گرفتن عدم توان صادرات و به دلیل تحریم و فضای پیش آمده، این اجبار پیش می‌آید که در صنایع داخلی، مواد اولیه مورد استفاده قرار گیرد. 

مدیرعامل کارگزاری بانک رفاه در پایان اضافه کرد: برخی صنایع مانند فولاد، مواد غذایی، پتروشیمی، پالایشی و فرآورده‌های غذایی جزو گروه‌هایی هستند که با موجود و ایجاد تحریم، مزیت نسبی و رقابتیِ بیشتری پیدا خواهند کرد.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: