تعداد بازدید : ۸۶۶
کد خبر : ۲۲۲۱۹۱
بورس نیوز بررسی کرد؛
۰۶ تير ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۳
مشکل ساده‌ای که بازار پیچیده سرمایه برای آن راهکاری جز نشان دادن راه دادگاه ندارد!

مستقیم، دادگاه!/فریاد بی صدایی که لابلای بلوای بورس بازان گم شد

به گزارش بورس نیوز، بازار سرمایه بازاری برای تمام مردم معرفی شده و طبق مقررات و قوانین، تمام افراد بالای ۱۸ سال واجد شرایط امکان دریافت کد بورسی و معامله در این بازار را دارند. ضمن اینکه امکان دریافت کد بورسی برای اشخاص زیر ۱۸ سال هم توسط قیم قانونی آنها فراهم است.

اما مشکل اینجا است که در کارگزاری ها به مادرانی که فرزندان کمتر از ۱۸ سال دارند، اجازه افتتاح حساب آنلاین نمی‌دهند؛ حال آنکه در بانک‌ها امکان افتتاح حساب توسط مادران وجود دارد.

این مشکل در یک‌سال گذشته بارها و بارها از سوی مادرانی که نتوانسته‌اند برای فرزندان خود حساب آنلاین افتتاح کنند مطرح شده و البته هر بار مجموعه بورس‌نیوز پیگیر این درخواست مادران بزرگوار، که تعداد زیادی از آنها به نوعی سرپرست خانوار هستند، بوده و تلاش کرده با مراجع مختلف و کارشناسان بازار سرمایه هم صحبت کند.

متاسفانه در بازار سرمایه ما با وجود ادعای توسعه یافتگی و... جزیره‌ای عمل شده و اتفاقا خیلی از دوستان فعال در این بازار، این درخواست مادران را موضوعی پیش پا افتاده تلقی کرده و یا حاضر به صحبت در این زمینه نیستند و یا می گویند مادران محترم از طریق دادگاه اقدام کنند!

این در حالی است که مادران انتظار دارند امکان افتتاح حساب آنلاین برای فرزندان شان فراهم شود تا حداقل از بازدهی ناچیز عرضه‌های اولیه، بهره‌مند شوند.

اینکه بازاری با چنین ساختار در هم پیچیده‌ای برای حل مشکل به این سادگی، راهکاری جز نشان دادن راه دادگاه به مادران ندارد، ضعف بزرگی است.

اگر امکان افتتاح حساب در بانک ها توسط مادران وجود دارد، چرا باید مادران برای افتتاح حساب آنلاین، راهی دادگاه ها شوند؟

این اهمال، معنایی جز بی توجهی به درخواست بانوان ندارد و انتظار می رود متولیان بازار سرمایه هر چه زودتر، گره از کار این بخش از مخاطبان بازار سرمایه بگشایند. گرهی که با دست باز می شود، قطعا نیاز به دادگاه و دادگاه کشی نخواهد داشت.

۱۳۹۹/۰۴/۰۶ - ۰۹:۳۴

بورس نیوز آماده درج نظرات در این زمینه هست.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: