تعداد بازدید : ۳۱۱
کد خبر : ۲۲۲۷۹۴
دبیر انجمن همگن قطعه‌سازی عنوان کرد:
۱۵ تير ۱۳۹۹ - ۰۸:۲۹
صرفه اقتصادی با اصلاح شیوه قیمت گذاری برای تمامی زنجیره تامین و خودروساز ایجاد شده و میزان تولید و عرضه نیز افزایش خواهد یافت. 
مردم قربانیان اصلی
 
به گزارش بورس نیوز، آرش محبی نژاد اظهار کرد: نرخ دلار با درصد بالایی رشد داشته و از سوی دیگر قیمت نهاده‌های تولید و مواد اولیه نیز به شدت افزایش یافته بنابراین در چنین شرایطی به طور میانگین با افزایش ۵۵ درصدی قیمت قطعات مواجه هستیم.

وی ادامه داد: روند اصلاح قیمت قرارداد‌های قطعه سازان با خودروسازان آغاز شده، اما خودروسازان با در نظر گرفتن اصلاح نشدن قیمت‌ها و قیمت گذاری دستوری، قادر به تغییر سریع قیمت‌ها نبوده و این امر مشکلات عدیده‌ای برای قطعه سازان ایجاد می‌کند.

دبیر انجمن همگن قطعه‌سازان با ذکر این نکته که قطعه ساز از سوی زنجیره تامین قربانی قیمت گذاری دستوری است خاطر نشان کرد: اختلاف قیمت فاحش بین قیمت کارخانه و بازار مردم را به قربانیان اصلی قیمت گذاری دستوری تبدیل کرده است. سود مابه التفاوت فروش خودرو از کارخانه تا رسیدن خودرو به دست مشتری، تنها به جیب واسطه می‌رود. 

آرش محبی نژاد با اشاره به اصلاح شیوه قیمت گذاری گفت:صرفه اقتصادی با اصلاح شیوه قیمت گذاری برای تمامی زنجیره تامین و خودروساز ایجاد شده و میزان تولید و عرضه نیز افزایش خواهد یافت. 

وی ادامه داد: با تغییر دو پارامتر مهم حذف تقاضای کاذب در بازار و افزایش عرضه شاهد سروسامان گرفتن معادله عرضه و تقاضا خواهیم بود. از سویی دیگر قطعه سازان توان بیشتری برای تولید پیدا کرده و میزان تولید خودرو نیز افزایش و قیمت در بازار آزاد کاهش را تجربه خواهد کرد.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: