تعداد بازدید : ۱۰۲۶
کد خبر : ۲۲۳۹۴۵
مدیرعامل پتروشیمی خارک در گفت‌وگو با بورس‌نیوز مطرح کرد: 
۰۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۰
با انتقال گاز از ۱۰۴ کیلومتری جزیره خارک به داخل جزیره، کل مقدار گاز مصرفی تامین شده و تولید شرکت پتروشیمی خارک با ۶/۵ درصد کمتراز قبل ادامه یافت که اگر این روش اجرایی نمی‌شدشرکت با شات دان چند ماهه روبرو بود.
 
انتقال گاز شخارک از فاصله ۱۰۴ کیلومتری/ پروژه
 
غلامرضا امیرشقاقی، مدیرعامل شرکت پتروشیمی خارک در گفت‌وگو با بورس نیوز اظهار کرد: با توجه به شرایط موجود و رکود جهانی در تولید و فروش نفت، اگر این شرکت فعالیت خود را در حوزه گاز‌های سرچاهی ادامه می‌داد، با تولید بسیار کمی مواجه بود اما؛ با تمهیدات اندیشیده شده و انتقال گاز از ۱۰۴ کیلومتری جزیره خارک به داخل جزیره، کل مقدار گاز مصرفی تامین شده و تولید با ۶/۵ درصد کمتراز قبل ادامه یافت که اگر این روش اجرایی نمی‌شد پتروشیمی خارک با شات دان چند ماهه روبرو می‌شد.

مدیرعامل"شخارک" در خصوص آخرین وضعیت پروژه "متانول ۲" عنوان کرد: این پروژه براساس انتقال گاز از سرزمین اصلی طراحی و در این رابطه قراردادی با شرکت گاز بسته شده است.
 
وی ادامه داد: موافقت اولیه با سازمان محیط زیست، وزارت صمت، سازمان جهاد کشاورزی و تمامی سازمان‌های ذیربط انجام شده است. همچنین با شرکت تاسیسات دریایی در امور مهندسی و لوله گذاری کار‌ها رو به اتمام بوده و امید می‌رود در ماه‌های آتی سفارش خرید لوله‌های این خط (از داخل) نیز انجام و خط آماده نصب و بهره برداری شود. 
 
 
انتقال گاز شخارک از فاصله ۱۰۴ کیلومتری/ پروژه

امیرشقاقی به خریداری کمپرسور‌ها و نقش مهم و اصلی آن در این پروژه اشاره کرد و گفت: این کمپرسور‌ها در سایت قرار گرفته اند، از سوی دیگر مخازن متانول نیز ساخته شده و در مرحله بهره برداری است.

وی افزود: پمپ‌های آب شور نیز سفارش داده شده و خط انتقال آن از دریا برای متانول به پیمانکار سپرده شده است، همچنین جاده کمربندی نیز در دست ساخت و پٌل آن در حال نصب است. تمامی امور لازم جهت نصب صورت گرفته تا در زمان مقرر راه اندازی شود.

لازم به ذکر است شرکت پتروشیمی خارک بزرگترین مخازن متانول در ایران را داراست.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

بانک دی، آنلاین مجمع برگزار می کند

مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده بانک دی آنلاین برگزار می‌شود.

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: