تعداد بازدید : ۲۸۹۳
کد خبر : ۲۲۴۲۵۵
کارشناس بازار سرمایه در گفت‌وگو با بورس نیوز مطرح کرد: 
۰۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۹
بورس امروز لباسی یکدست قرمزرنگ به تن کرد، شاخص با تلاش‌های فراوان خود را تا مرز ۲ میلیون واحدی رساند، اما نتوانست سقف زده و به یکباره شاهد ریزش بازار سرمایه بودیم.
 
ریزش بازار بر گردن عرضه حقوقی‌ها
 
احمد اشتیاقی، مدیرعامل کارگزاری بانک آینده در همین رابطه به بورس نیوز گفت: عمده ریزش بازار به دلیل عرضه حقوقی‌ها رخ داده چرا که نظر مقامات به جلوگیری از رشد تند و یکپارچه شاخص بوده و این عرضه‌ها جلوی افزایش شاخص را در جهت ایجاد تناسب بین بازار‌ها خواهد گرفت.

این کارشناس بازار سرمایه ادامه داد: بحث مدیریت بازار‌ها در این میان به چشم می‌خورد که فاصله معناداری به لحاظ بازدهی بین بازار‌ها اتفاق نیفتد.

اشتیاقی خاطر نشان کرد: به نظر می‌رسد بخشنامه اخیر شناور شرکت‌ها تا ۲۵ درصد در شرکت‌های تحت پوشش دولت و همچنین آزادسازی سی درصد دوم سهام عدالت باعث افزایش عرضه و غلبه عرضه بر تقاضا شد که اتفاقات اخیر بازار سرمایه را رقم زد. 

به گزارش بورس نیوز، حسن قالیباف اصل با بیان اینکه مصوبه ابلاغی هیأت وزیران در خصوص افزایش سهام شناور آزاد شرکت‌ها به ۲۵ درصد، موجب عمق بخشی به بازار سرمایه و افزایش سهام شناوری شرکت‌ها می‌شود، عنوان کرد: هیأت وزیران، روز ۳۰ تیرماه مصوب کرد تا کلیه دستگاه‌های اجرایی همکاری‌های لازم را به منظور افزایش سهام شناور آزاد (حداقل ۲۵ درصد) شرکت‌های تابعه، شرکت‌های دولتی، شرکت‌های تابع نهاد‌های عمومی غیردولتی، سازمان‌ها و صندوق‌های بازنشستگی با وزارت امور اقتصادی و دارایی داشته باشند.

طبق اظهارات سخنگوی سازمان بورس و اوراق بهادار، این مصوبه ابزار خوبی را در اختیار بازار سرمایه قرار می‌دهد تا ناشران بورسی و فرابورسی به تعهدات خود عمل کنند. 

قالیباف خاطر نشان کرد: سازمان بورس و اوراق بهادار حداقل سهام شناور آزاد ۳۰ درصد را پیشنهاد داده بود که از این میزان، ۲۵ درصد به شرط حفظ کرسی مدیرتی شرکت، مورد تصویب قرار گیرد.

 

ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۶
حقوقیها قیمت را پائین میآورند که خودشان ارزان بخرند بعد گران بفروشند سرمایه‌گذاران خُرد باید هوشیار باشند همسو عمل کرده فریب نخورند و مفت نفروشند
پاسخ ها
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۷
مشکل بورس ما اینه یارو بجای اینکه الان تو کوه و کمر دنبال دام پروریش باشه داره سهام خرید و فروش میکنه.
خوب معلومه کسی که چوپونه برادر من نباید کد بورسی بگیره

بعدم میان میگن شما باید منت بار ما باشید سرمایه اوردیم رونق پیدا کرده
آقا یا خانم تو بهتره با اون سرمایه ات چندرغازن نیای تو بورس و بارفتارهای هیجانیت به گند بکشی بورسو
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۳
عزیزم دلم شما که از قدیمی های بازار هستی و احتمالا میدونی بورس دارای اصلاحات و در بعضی مواقع ریزش نیز می باشد و مختص کشور ما هم نیست وکل بورس های دنیا همینطوره پس زیادی به خودت سخت نگیر
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۶
عرضه ۳۰ در صد اول سهام عدالت تاثیری نداشت اینبار که با تجربه قبلی خود افراد تمایلی ندارند به فروش بخصوص که بحث جایگزینی فروش با کارت اعتباری و وام مسکن هم مطرح شده
پاسخ ها
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۷
هیچ جای دنیا تقلب به این واضحی نمیکنن
هیچ جا بخدا
آقا یعنی چی میای نمادها رو متوقف میکنی که مننفی بشه
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۷
فقط حقوقیها عرضه و فروش میکنن مردم عادی آگاه شدند و کسی سهمش را براحتی نمی فروشه . چون با توجه به تورم و افزایش قیمت بازارهای دلار و طلا و سکه . بازار بورس هم راهی جز صعود ندارد و صد در صد از فردا یا روز شنبه بازار یکسره سبز و صعودی میشود.. فروش حقوقیها هم بخاطر ایجاد ترس در دل مردم خصوصا تازه وادان است . ولی اگه مردم عادی و تازه واردان گول این حرکت حقوقیها را نخورند . حتما سود خوبی عایدشان میشود
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۷
آقای دولت
آقای بورس
شما چرا زورت فقط به بورس میرسه ۲ مااه تمام سهامدارها دارن ضرر میکنن
جلوی شاخص رو با توقف نمادهای بزرگ میگیری که منفی بخورن
و شاخص درجا بزنه
پس چرا نمیتونی کاری بکنی که خودرو و طلا و مسکن و زمن درجا بزنه

انگار قدرتت فقط به بدبختها و فقرا میرسه
بترس که این پولها فردا از بورس خارج بشه بره سمت دلار و خودرو و فروپاشی اقتصادی اتفاق بیافته
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۸
سلام
موج این عرضه های سنگین، با حقوقی ها شروع و با تازه واردان تکمیل میشود. در ادامه همین ها خریدار خواهند بود و شاخص را تکان خواهند داد.
در این راستا سهم های کوچک جابجا می شوند ولی سهم های بزرگ و بنیادین آنقدر زیاد نیستند که جابجا شوند! پس سهم های بزرگ را به راحتی از دست ندهید.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: