تعداد بازدید : ۲۵۷
کد خبر : ۲۲۴۲۹۹
عضو هیات رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس:
۰۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۸
عضو هیات رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: از آنجا که مردم سرمایه‌گذاری‌های بسیاری در بورس انجام داده‌اند مسئولان بورس باید مراقب باشند این رونق حبابی نباشد که منجر به از بین رفتن سرمایه‌های مردمی شود.

مسئولان مراقب باشند رونق بورس حباب نباشد

به گزارش بورس نیوز، سید کاظم موسوی، عضو هیات رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس درخصوص رونق بورس، اظهار کرد: از آنجا که مردم سرمایه‌گذاری‌های بسیاری در بورس انجام داده‌اند مسئولان بورس باید مراقب باشند این رونق حبابی نباشد که منجر به از بین رفتن سرمایه‌های مردمی شود.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در خانه ملت با بیان اینکه مردم نباید به سود‌های بورس برای طولانی مدت دل ببندند، افزود: بهتر است سرمایه‌گذاری‌های خود را سبک و سنگین کرده و شرکت‌های معتبر را برای سرمایه‌گذاری انتخاب کنند تا در آینده متضرر نشوند.

موسوی با بیان اینکه سازمان بورس در راستای صیانت از دارای‌های مردم تلاش بیشتری کند، ادامه داد: مردم از نوسانات اقتصادی بسیار متضرر شده‌اند لذا نباید اجازه داد سازمان بورس نیز به آن‌ها ضرر برساند.

وی با بیان اینکه در هفته‌های اخیر، روزانه حدود ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ میلیارد تومان منابع نقدی جذب بازار سرمایه شده است، ادامه داد: این حجم نقدینگی درصورت عدم جذب در بازار سرمایه می‌توانست اثرات منفی بر حوزه اقتصادی کشور داشته باشد، اما به سمت بازار سرمایه هدایت شد.

عضو هیات رئیسه کمیسیون اقتصادی در مجلس ادامه داد: اگر منابع مذکور با واقعیت‌های اقتصادی مبنی بر تشکیل شرکت‌ها، ایجاد فرصت‌های سرمایه‌گذاری و سودآوری همخوانی داشته باشد، بزرگترین موفقیت کشور و بازار سرمایه به دست می‌آید، در غیر این صورت تهدید جدی خواهد بود.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: