تعداد بازدید : ۴۵۵
کد خبر : ۲۲۴۳۴۴
فروش ۳۵.۷۰۰ تن محصول در ۴ ماهه نخست کسب شد؛
۰۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۹
نرخ فروش پی وی سی در بازار‌های داخلی با افزایش ۲۲ درصدی همراه بوده و به ۱۵۳ میلیون و ۳۰۰ هزار ریال به ازای هر تن رسید.

فروش ۳۵.۷۰۰ تن محصول در ۴ ماهه نخست

به گزارش واحد تحقیق و مطالعات بورس نیوز، شرکت پتروشیمی غدیر در ماه گذشته به روند مثبت خود ادامه داد. در بازار داخلی و با توجه به ادامه کاهش محسوس تولیدات شرکت پتروشیمی آبادان، شاهد هجوم تقاضای بازار پی‌وی‌سی به شرکت پتروشیمی غدیر هستیم.

فروش ۳۵.۷۰۰ تن محصول در ۴ ماهه نخست

نرخ فروش پی وی سی در بازار‌های داخلی با افزایش ۲۲ درصدی همراه بوده و به ۱۵۳ میلیون و ۳۰۰ هزار ریال به ازای هر تن رسید و این در حالی است که نرخ صادراتی این محصول که در ماه گذشته به میزان اندکی و معادل ۲۴۷ تن به فروش رسیده با ۱۷ درصد رشد قیمت نسبت به خرداد ماه به ۱۳۳ میلیون و ۲۷۰ هزار ریال به ازای هر تن رسیده است.

همان گونه که در جدول فوق نیز مشاهده می‌شود، نرخ‌های بازار داخلی تفاوت محسوس ۱۵ درصدی را نسبت به نرخ‌های صادراتی دارد و علت آن نیز همان طور که در بالا اشاره شد به دلیل کاهش محسوس تولیدات داخلی این محصول است.

جمع کل درآمد‌های عملیاتی این شرکت در تیر ماه به ۱.۶۴۹ میلیارد ریال رسیده و به این ترتیب فروش تجمیعی محقق شده ۴ ماهه شرکت به ۴.۳۸۴ میلیارد ریال رسیده که بیش از ۹۵ درصد افزایش را نسبت به مدت مشابه سال گذشته نشان می‌دهد. رشد فروش به طور عمده به دلیل افزایش نرخ‌های فروش بوده است.

لازم به ذکر است، فروش ۴ ماهه شرکت از لحاظ مقداری به ۳۵.۷۰۰ تن رسیده که در مدت مشابه سال گذشته معادل ۲۹.۴۰۰ تن بوده است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: