تعداد بازدید : ۳۹۵
کد خبر : ۲۲۴۵۵۹
۱۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۹

 

کارشناسان معتقدند حباب ایجاد شده در بورس، افزایش نرخ ارز، احتکار فولاد و صادرات نهاده های ساختمانی از جمله عوامل افزایش قیمت مسکن در ماه های اخیر بوده است.

 سازندگان: قیمت فولاد و سیمان پایین نیامده است

پس از همفکری اخیر دولت و مجلس که به نرخ گذاری وزارت صمت منجر شد و اعلام کرد هر پاکت سیمان را بیش از ۱۷ هزار و ۵۰۰ تومان و هر کیلوگرم میلگرد را بالای ۸۵۰۰ تومان نخرید، رئیس کانون انبوه سازان گفت هر پاکت سیمان تا پیش از این نیز حدود همین قیمت ها فروخته می‌شد و تعیین قیمت توجیهی ندارد. اما روز ۹ مرداد هر کیلوگرم میلگرد ۱۱ هزار تومان فروخته می شد که نشان می دهد دستورالعمل جوابگو نیست.

جمشید برزگر تصریح کرد: فروشندگان فولاد می‌گویند که به نرخ گذاری در حد خبر اهمیت بدهید؛ چون خودمان میلگرد را کیلویی ۹۵۰۰ تومان می‌خریم چطور کیلویی ۸۵۰۰ تومان بفروشیم؟

علی
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۰
صد در صد . نه تنها در زمینه مصالح ساختمانی که در باقی مسائل هم بورس مقصر است . از شما که نظر این حقیر را میخوانید میپرسم . وقتی هر کدام از شما که در بازار سرمایه فعالید ، وقتی مثلا میشنوید لاستیک ۲۵ درصد گران میشود چقدر خوشحال میشوید ؟ چون سهم لاستیکی شما روند صعودی میگیرد . اما همین شما وقتی که فردا برای خرید لاستیک جهت خودرو خود با گرانی لاستیک در دنیای حقیقی ای که پیش از این در دنیای مجازی خود خوشحال شدید ، همچنان شما خوشحال هستید ؟
پس بورس مقصر اصلی است .
ناگفته پیداست که بورس از مسیر و وظیفه اصلی اش خارج شده و به " کازینو " شباهت تام پیدا کرده . بورس ، بازار گردانان ، رانت بازان ، دلالان مقصر اصلی فاجعه گرانی در کشور اند.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: