تعداد بازدید : ۳۱۱
کد خبر : ۲۲۴۶۳۲
۱۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۵
رفتار هر فرد در برابر فروش یا عدم فروش سهام عدالت به شرایط اقتصادی وی و نیاز او به نقدینگی مربوط می‌شود.

سهام عدالت را بفروشیم یا خیر؟

به گزارش بورس نیوز، رفتار هر فرد در برابر فروش یا عدم فروش سهام عدالت به شرایط اقتصادی وی و نیاز او به نقدینگی مربوط می‌شود. در شرایط کنونی و بر اساس نرخ تورم موجود و همچنین با توجه به آنکه مشمولین سهام عدالت دهک‌های پایین جامعه هستند، شاهد فروش سهام از سوی افراد هستیم. نمی‌توان از افراد نیازمند به نقدینگی انتظار نگهداری سهام را داشت، اما توصیه می‌شود افرادی که مشکل مالی ندارند سهام خود را به پول نقد تبدیل نکنند چراکه سرمایه گذاری کنونی بهتر از سرمایه گذاری در بازار‌های دیگر از جمله مسکن و طلا و ... است.

بر اساس نظر کارشناسان بازار سرمایه با وجود اینکه پیش‌بینی نمی‌شود بورس در آتی مانند ماه‌های اخیر گذشته سود بدهد، اما باز هم از بازار‌های دیگر بازدهی بیشتری خواهد داشت، پس حفظ سرمایه در آن به نفع مردم خواهد بود. مردم می‌توانند با حفظ سهام عدالت یک سال دیگر با بیشترین بازدهی نسبت به بازار‌های دیگر آن را بفروشند.

هرچند در عین توصیه به نگهداری، توصیه به آزادسازی سهام می‌شود چراکه حداقل مزیت آزادسازی این است که سهام آزاد شده گام مثبتی در گسترش مالکیت خصوصی دارد.

داود
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
جزء اولین نفرهایی بودم(نیمه اول خرداد) که در ایران 30% سهام عدالت را به خاطر فقر شدید مالی فروختم در سایت بانک ملی با اینکه کد پیگیری و ثبتنام دارم اما مسئولین بیکفایت هنوز واریز نکردن!!!!!
لطفا پیگیری کنید گناه داریم
#پیگیری۲۰۳۰
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

بانک دی، آنلاین مجمع برگزار می کند

مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده بانک دی آنلاین برگزار می‌شود.

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: