تعداد بازدید : ۲۵۹۰
کد خبر : ۲۲۴۷۲۵
کارشناس بازار سرمایه در گفت‌وگو با بورس نیوز مطرح کرد: 
۱۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۳
حجم برنامه ریزی که دولت برای‌ای تی اف‌ها داشته، نسبت به فروش مستقیمی که در بازار سرمایه انجام می‌دهد کمتر بوده و این امر باعث ایجاد تردید در انصراف یا ارائه برنامه جدید در انتشار‌ای تی اف‌ها داشته است.
 
موج تردید در عرضه ETF‌های آتی
 
علیرضا قدرتی مدیرعامل کارگزاری آوانوین در خصوص عرضه ETF‌های بعدی به بورس نیوز گفت: دولت از عرضه سه ETF دیگر در بازار خبر داده که صنایع پالایشی، شرکت‌های فولاد و فملی، ایران خودرو و سایپا را در بر می‌گیرد. 

وی افزود: حجم برنامه ریزی که دولت برای‌ای تی اف‌ها داشته، نسبت به فروش مستقیمی که در بازار سرمایه انجام می‌دهد کمتر بوده و این امر باعث ایجاد تردید در انصراف یا ارائه برنامه جدید در انتشار‌ای تی اف‌ها داشته است.

قدرتی تصریح کرد:شواهد نشان می‌دهد این ترس پایه و اساس درستی نداشته و دولت طبق برنامه موضوع را دنبال می‌کند چرا که یکی از راه‌های ایجاد اقتصاد مردمی، گسترش بورس در میان مردم جامعه و فرهنگ سازی است. 

این کارشناس بازار سرمایه تجربه موفق ETF اول (صندوق دارایکم) را فضایی برای تشویق دولت به انتشار صندوق‌های دارا دوم و سوم دانسته و استقبال از آن را گسترده‌تر از قبل عنوان کرد، البته با رشد ناگهانی قیمت‌ها تردید‌هایی نیز به چشم می‌خورد.

مدیرعامل کارگزاری آریانوین همچنین درخصوص نوسانات دلار و تاثیرآن بر حوزه پتروشیمی گفت: رشد مقطعی دلار نشان داد که دولت در فضای تامین نیاز‌های ارزی خود با محدودیت و تنگنا روبروست. 

وی ادامه داد: تثبیت قیمت دلار و نرخ نیمایی در محدوده حال حاضر فرصت بسیار خوبی برای شرکت‌های پتروشیمی و صادرات محور ایجاد کرده که سودآوری آن‌ها را بیش از پیش تقویت خواهد کرد.
سس
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۲
دولت فقط دنبال جو سازی است .
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: