تعداد بازدید : ۲۱۴۹
کد خبر : ۲۲۵۱۰۳
کارشناس بازار سرمایه در گفت‌‎وگو با بورس نیوز مطرح کرد: 
۱۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۴
لایحه افزایش سرمایه شرکت‌های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار یا فرابورس از طریق صرف سهام یا سلب حق تقدم تصویب شد. این اتفاق اثردوگانه خوب و مثبتی را به جریان انداخته و شرکت و هم سهامداران از این موضوع منتفع خواهند شد.
اثر دوگانه افزایش سرمایه از محل صرف سهام
 
شاهین احمدی، کارشناس بازار سرمایه در این رابطه به بورس نیوز گفت: افزایش سرمایه از محل سلب حق تقدم به این شکل صو رت می‌گیرد که شرکت‌ها حق تقدم استفاده نشده را با قیمت تابلو بازار (کمی پایین‌تر از قیمت روز سهم) به فروش رسانده و از محل آورده نقدی افزایش سرمایه شکل می‌گیرد. 

این کارشناس بازار سرمایه در خصوص مزیت این لایحه نسبت به سایر روش‌های افزایش سرمایه خاطر نشان کرد:در زمان استفاده سهامدار از حق تقدم، تنها ارزش اسمی سهم پرداخت شده و این امر آورده نقدی بسیار کمی برای شرکت به همراه دارد. البته در گذشته افزایش سرمایه از محل سلب حق تقدم امری رایج بود، اما با تصویب لایحه مذکور، معافیت مالیاتی برای این امر در نظر گرفته شده است.
 
احمدی تصریح کرد: این طرحی تشویقی برای استفاده شرکت‌ها از این قانون و با شرط" ثبت افزایش سرمایه "در شرکت و در صورت اظهار به" اندازه ۲۰ درصد، با نرخ مالیاتی صفر" درنظر گرفته شده است. 
 
اثر دوگانه افزایش سرمایه از محل صرف سهام
 

وی ادامه داد:در پروسه افزایش سرمایه از محل سلب حق تقدم کل مالیات مربوطه باید پرداخت می‌شد بنابراین این اتفاق کمکی برای بالابردن ظرفیت نقدی و ورود پول به شرکت خواهد بود.
 
 
این کارشناس بازارسرمایه تاکید کرد: از سویی دیگر صرفه جویی مالیاتی نیز عاملی در کاهش خروج وجه نقد بابت مالیات از شرکت هاست. 

احمدی در پایان اضافه کرد: این اتفاق اثردوگانه خوب و مثبتی را به جریان انداخته و شرکت و هم سهامداران از این موضوع منتفع خواهند شد.
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۹
با سلام.
لطف فرمایید رژه انیمیشنی سرخط اخبار را از وسط صفحه بردارید سرگیجه گرفتیم، طرح جالبی نیست.
با تشکر
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

سهامداران عدالت در جریان باشند

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت سرمایه گذاری استان فارس در تاریخ ۱۳۹۹/۱۱/۱۴ برگزار می شود.

سود ۲۴ریالی نصیب سهامداران "سبزوا"

مجمع عمومی عادی شرکت سیمان لار سبزوار در تاریخ ۱۳۹۹/۱۰/۳۰ برگزار شد.

بانک دی، آنلاین مجمع برگزار می کند

مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده بانک دی آنلاین برگزار می‌شود.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: