تعداد بازدید : ۴۶۵
کد خبر : ۲۲۵۷۷۷
مدیرعامل شرکت سپرده گذاری مرکزی گفت:
۲۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۰
مدیرعامل شرکت سپرده گذاری مرکزی گفت: در بازاری که بیش از ۲۰ هزار میلیارد تومان معامله صورت می‌گیرد عدد‌های چند صد میلیاردی سهام عدالت در برخی روز‌ها تاثیر زیادی در منفی و مثبت شدن بازار ندارد؛

بی تاثیری سهام عدالت در منفی و مثبت بازار

به گزارش بورس نیوز، حسین فهیمی، مدیرعامل شرکت سپرده گذاری مرکزی اظهار کرد: فروش سهام عدالت در بازار سهام باعث نزولی شدن بازار سرمایه نشده و نکته‌ای که این روز‌ها در این رابطه مطرح می‌کنند، درست نیست.

وی افزود: در بازاری که بیش از ۲۰ هزار میلیارد تومان معامله صورت می‌گیرد عدد‌های چند صد میلیاردی سهام عدالت در برخی روز‌ها تاثیر زیادی در منفی و مثبت شدن بازار ندارد؛ ممکن است در برخی نماد‌ها تاثیر مقطعی داشته باشد، اما اینکه کل شاخص بورس را منفی و مثبت می‌کند، صحت ندارد.

مدیرعامل شرکت سپرده گذاری مرکزی ادامه داد: از ابتدای آزادسازی سهام عدالت، بیش از ۶ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان سهام عدالت فروخته شد، اما بازار منفی نشد. در این روز‌ها در مجموع ۶۰۰ میلیارد تومان سهام عدالت فروخته شده، پس فروش سهام عدالت تاثیری در بازار ندارد.

فهیمی درباره روش‌های فروش سهام عدالت خاطرنشان کرد: فروش سهام عدالت تابع قوانین و مقررات بازار بورس بوده و در فروش سهام عدالت، سفارشات تجمیع و در اختیار کارگزاری قرار می‌گیرد؛ ضمن اینکه اگر سهم کارگزار برای فروش کم بود بصورت کل عرضه می‌کند و اگر بصورت بلوک بود تابع قانون بلوکی خواهد شد به طوری که اگر حجم فروش کارگزاری در یک نماد بزرگ و بلوک باشد مشمول مقررات بلوکی بازار می‌شود و باید سهام را به این روش بفروشد.

وی گفت: با توجه به اینکه اخیرا امکان فروش ۶۰ درصد سهام عدالت فراهم شده، ممکن است افراد زیادی اقدام به فروش کنند و احتمال دارد سهام، مشمول فروش بلوک یا عمده شود. وی تصریح کرد: فروش بلوکی سهام عدالت، با نماد ۲ در تابلو بورس درج می‌شود.

مدیرعامل شرکت سپرده گذاری مرکزی با اشاره به اینکه فروش سهام عدالت به صورت عمده یا بلوکی برای حمایت بازار و سهامداران است، گفت: با این روش یک رقابت خاصی بین خریداران عمده شکل می‌گیرد و گاهی ممکن است بالاتر از قیمت تابلو فروخته شود.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
دیدار سهامداران

دیدار سهامداران "پارسیان" در مجمع

مجمع عمومی شرکت بیمه پارسیان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۲۶ برگزار می شود.

"زگلدشت" سهامداران را فراخواند

مجمع عمومی شرکت کشت و دام گلدشت نمونه اصفهان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۳/۱۱ برگزار می شود.

"خراسان" از سهامدارانش دعوت کرد

مجمع عمومی عادی شرکت پتروشیمی خراسان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۳/۱۰ برگزار خواهد شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "کاذر" شنیده می‌شود

مجمع عمومی فوق العاده شرکت فرآورده‌های نسوز آذر در تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۲۶ برگزار خواهد شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: