تعداد بازدید : ۱۵۰۴
کد خبر : ۲۲۵۹۹۶
کارشناس بازار سرمایه در گفت‌وگو با بورس نیوز مطرح کرد: 
۰۲ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۳
زمانی که افراد خبره با شناخت کافی در بازار حضور دارند، اما رفتار‌های آماتور از بازار دیده می‌شود، شائبه مدیریت شاخص از طریق اخبار یا بازگشایش‌ها تقویت می‌شود.  
تقویت شائبه مدیریت شاخص
 
احسان بدیعی، کارشناس بازار سرمایه به بورس نیوز گفت: وضعیت کلی بازار در زمان بازگشایی و توقف نماد‌ها بسیار تاثیرگذار است، باز شدن پیش از موعد نماد پالایشی‌ها با چه هدفی انجام شد، حتی اگر بی هدف نیز اتفاق افتاده باشد به کلیت بازار لطمه وارد کرد. 

وی تصریح کرد: بخشی از بازار منفی هفته‌های اخیر به دولت بازمی گردد چرا که ناهماهنگی دو وزارتخانه و موضوع مهمی، چون واگذاری دارایی‌های مالی دولت (که در بودجه سال جاری اتکای زیادی به منبع درآمدی خود دارد) تاثیربدی بر بازار سرمایه گذاشت.

بدیعی در بررسی وضعیت بازار عنوان کرد:حرکت هفته جاری بازار به رفتار معاملاتی، کلیت بازار برای سهم‌های لیدر و حمایت‌های بازار بستگی داشته و به نظر می‌رسد که فشار فروش تا هفته آتی پابرجا باشد. در صورت رسیدن شاخص به یک میلیون و ۶۰۰ هزار واحد، شاهد واکنش در بازار هم هستیم، ولی امیدواریم که دچار دوره فرسایشی ازنزول نشویم.

این کارشناس بازار سرمایه در پایان اضافه کرد: بخشنامه بانک مرکزی و سازمان بورس نیز فشاری به بازار تحمیل نخواهد کرد، زیرا عاملی بر ایجاد فشار فروش در شهریورماه برای کارگزاری‌ها نبوده و اعتبارات نیز از پشتوانه خوب و مناسبی برخوردار خواهند بود که این خبر خوب، تاثیری بر عملکرد بازار سرمایه ندارد.
 
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

بانک دی، آنلاین مجمع برگزار می کند

مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده بانک دی آنلاین برگزار می‌شود.

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
دستور قالیباف به شرکت بورس: "شستا" را سریع تعیین تکلیف کنید
براساس قانون بازار اوراق بهادار بازگشایی و توقف نماد‌ها بر عهده بورس‌ها است، وظیفه سازمان بورس و اوراق بهادار، صیانت از حقوق سهامداران و نظارت بر بورس‌ها است.