تعداد بازدید : ۴۷۵
کد خبر : ۲۲۶۰۲۴
در گفت‌وگو با بورس نیوز مطرح شد:
۰۳ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۶
مدیر واحد کالایی و انرژی کارگزاری بهپرور پیشگامان گفت: کارشناسان معتقدند اصلاح قوانین از ابتدا و وجود منابع مشخص برای استعلامات، فضا را برای عرضه موفق مسکن در بورس کالا فراهم خواهد کرد.

منابع مشخص و اصلاح قوانین، زمینه ساز عرضه مسکن در بورس کالا

سعید انگبینی، مدیرواحد کالا و انرژی کارگزاری بهپرور پیشگامان، در خصوص عرضه مسکن در بورس کالا به بورس نیوز گفت:

معامله تمام کالاهایی که بورس‌کالا معامله می‌شوند، ضمیمه آن شفافیت بوده و سفته‌بازی‌های بازار‌های آزاد را نداشته بنابراین نه تنها خرید و فروش مسکن بلکه معامله هر محصولی در بورس‌کالا توام با شفافیت بوده و به رونق بازار‌ها کمک شایانی خواهد کرد اما؛ اگر بدون مقدمه و بحث کارشناسی کاری آغاز و در مرحله آزمون و خطا قرار گیرد، عدم موفقیت را به همراه داشته و باعث تعویق اتفاقات بعدی نیز خواهد شد چراکه شکست در یک کار، اجرای مجدد آن را با توجه به تجربه شکست قبلی سخت‌تر خواهد کرد.

وی به مشکلات زیرساخت‌های معاملاتی به خصوص حوزه مسکن اشاره و اظهار کرد: شاید مقاومتی که این‌روزها برای مسکن در بورس‌کالا به چشم می‌خورد، تنها برای آن باشد که خریداران مسکن کماکان با این بازار چندان آشنایی ندارند و ابهام درخصوص چگونگی معامله آن برای سرمایه‌گذاران آتی آن وجود دارد بنابراین، باید نتیجه و چگونگی معاملات در این بازار باید برای سرمایه‌گذاران آتی در حوزه مسکن در بازاری همچون بورس‌کالا مشخص شود.

انگبینی تصریح کرد: دست‌اندرکاران بورس‌کالا به خوبی می‌دانند که اگر مشکلات و کاستی‌هایی این معاملات و آموزش همزمان با یکدیگر کلید اجرایی زده شود، نه تنها به معاملات مسکن و مشکلات آن حل نمی‌شود بلکه این تصمیم می‌تواند مشکلات بورس را نمایان و حتی مزایای آن در پشت معایب این طرح، پنهان بماند و نمایان نشود.

این کارشناس بازار سرمایه اضافه کرد: تنها زمانی که قوانین از ابتدا اصلاح و منبع مشخصی برای استعلامات وجود داشته باشد موافق عرضه مسکن در بورس کالا هستم.

مدیر واحد کالا و انرژی کارگزاری بهپرور پیشگامان مسائل و ابزار‌های مالی را در درجه دوم اهمیت دانست و گفت: در بحث املاک دولتی که همه چیز از ابتدای کار مشخص و واضح است می‌توان موفقیت را دید، اما املاک خصوصی با مسائلی همراه خواهند بود؛ به نظر می‌رسد مشکل اصلی قوانین و مقررات بوده و بحث تامین مالی و پرداختی جزو مباحث ثانویه قرار می‌گیرد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: