تعداد بازدید : ۱۲۲۵
کد خبر : ۲۲۶۱۳۱
کارشناس بازار سرمایه در گفت‌وگو با بورس نیوز مطرح کرد: 
۰۳ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۹
یکی از عوامل جهت دهی مثبت به بورس، تغییر در قوانین متعدد به نفع بازار و "نقد شونده" شدن آن است. دیگری نیز به اقدامات دولت باز می‌گردد که در ماه‌های اخیر اقدام به تامین مالی از بازار کرده و باعث شده جبهه خریدار تضعیف شود، بنابراین امری که به وضعیت بازار بهبود می‌بخشد" تزریق منابع" است.
اقدامات دولت وتضعیف جبهه خریدار
 
ولید هلالات، کارشناس بازار سرمایه در بررسی بازار روز جاری به بورس نیوز گفت: شاخص در مرز یک میلیون و ۶۰۰ هزار واحدی قرار گرفته و ۲ مسئله می‌تواند بازار را جهت داده و وضعیت را به حالت نرمال برگرداند.

وی ادامه داد: یکی از عوامل "تغییر در قوانین متعدد به نفع بازار و نقد شونده شدن" آن است. دیگری نیز به اقدامات دولت باز می‌گردد که در ماه‌های اخیر اقدام به تامین مالی از بازار کرده و باعث شده جبهه خریدار تضعیف شود، بنابراین امری که به وضعیت بازار بهبود می‌بخشد" تزریق منابع" است.

این کارشناس بازار سرمایه تزریق منابع را به دو شکل امکان پذیر دانست و عنوان کرد: در روش اول لازم است که نقدینگی از سطح جامعه تامین شود که لازم است سود بانکی کاهش داشته و "شِبه پول" به "پول" تبدیل و به بازار تزریق شود، در همین زمینه باید منتظر سیاست‌گذاری پولی و ایده بانک مرکزی باشیم.

هلالات ادامه داد: روش دوم این است که سبدها، اعتبارات و قوانینی از این دست، شرایطی را ایجاد کند که یکسری صندوق‌های سبد‌ها در فضای خرید قرار بگیرند؛ بنابراین ۲ موضوع ذکر شده می‌تواند به بازار کمک شایانی داشته باشد. قسمت اول که تغییر در قوانین است، انجام شده و کار خاص دیگری باقی نمانده، اما قسمت دوم که بحث بر تزریق منابع توسط صندوق‌ها، نهاد‌های مالی بزرگ، حمایت حقوقی‌ها و هلدینگ‌ها از زیرمجموعه‌های خود آنهاست، مقرر شد امروز آغاز خواهد شد. 

این کارشناس بازار سرمایه همچنین اظهار کرد: حمایت و حجم آن بر نماد‌های بزرگ، در پایان بازار امروز مشخص خواهد شد و از این جهت معاملات روز جاری بسیار اهمیت پیدا خواهد کرد.

هلالات در خصوص سفارش گذاری حقوقی‌ها در بازار امروز گفت: در نماد‌های منفی خرید حقوقی‌ها چند برابر فروش بوده، اما روز‌های قبل سفارش گذاری حقوقی‌ها افزایش و فروش سنگین داشتند که ناشی از عملکرد صندوق‌هایی بود که در مرحله ابطال قرار داشت.
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۳
خداوند این از خدا بیخبران را که پس انداز یک عمر ما را طی چند هقته نابود کردن لعنت و نابود نماید.
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۳
دولت ....... در این اوضاع سخت اقتصادی بجای کمک به مردم هر چی هم که مردم داشتند ازشون گرفت.دولت ما دشمن ما.
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۳
چی شد دولت مردان،با این افتضاحی که بوجود آوردید و هر روز قوانیت مختلفی وضع میکردید و سلب اعتماد کردید، دارا به سارا تبدیل خواهد شد،قالیباف رئیس بورس استعفا. راست میگفتن،چند سال پیش هم بورس رو به کشیدی،بس نبود. در این سازمان مگه گنج چال کردی که دوباره بازگشتی. اگر فکر جیب مردم بدبخت هستی که مال و اموال ماشین و... رو فوختن تا سودی کسب کنند ،بهترین و عاقلانه تصمیم استعفا است،استعفا
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: