تعداد بازدید : ۸۱۷
کد خبر : ۲۲۶۲۹۶
مدیرعامل کارگزاری ارگ هومن در گفت‌وگو با بورس نیوز مطرح کرد: 
۰۸ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۶
تمامی اخبارمرتبط با بورس، باید به صورت رسمی و از طریق یک سخنگوی مشخص اعلام شود تا کسانی که در این زمینه آشنایی کافی ندارند نتوانند اظهار نظر کنند.
بورس نیازمند یک سخنگوی رسمی / آرامش در بازار حاکم شود
 
محسن عباسلو، مدیرعامل کارگزاری ارگ هومن در بررسی وضعیت بازار سرمایه به بورس نیوز گفت: طی اتفاقات اخیر بازار از جمله عرضه‌ای تی اف، سهام عدالت و تغییر ساعات معاملاتی یک روند از بی اعتمادی در بورس شکل گرفته است. به گونه‌ای که بسیاری از سهامداران منتظر جبران ضرر‌های خود بوده تا از بازار خارج شوند.

وی ادامه داد: باید سیاست‌های اعتماد سازی برای حضور سهامداران حقیقی در بازار اجرایی شود چرا که طی ۲ روز حدود ۷ هزار میلیارد تومان پول از بازار خارج شد که همگی سهامدار حقیقی بودند بنابراین اگر با اخبار مثبت اعتماد مجددا به بازار برگردد، روند مثبت ادامه دار خواهد بود.
 
این کارشناس بازار سرمایه اقدامات دولت را عامل اصلی سلب اعتماد سهامداران دانست و عنوان کرد:مشکلات اخیر از جمله عدم هماهنگی وزارت نفت و وزارت اقتصاد به خصوص در عرضه‌ای تی اف دوم، ضربه‌ای سنگین به بورس وارد کرد، البته دولت همچنان تمام قد پشت بازار ایستاده، اما لازم است که بورس یک سخنگو مشخص داشته باشد. 

وی افزود: تمامی اخبارمرتبط با بورس، باید به صورت رسمی و از طریق یک سخنگوی مشخص اعلام شود تا کسانی که در این زمینه آشنایی کافی ندارند نتوانند اظهار نظر کنند.

عباسلو مسائل مطرح شده را عامل ترس بازار عنوان کرد و گفت: کوچکترین خبری می‌تواند اثر مثبت یا ریزشی سنگین بر بازار داشته باشد. جو روانی ایجاد شده بازار را ترساند و اگر مجدد آرامش بر بازار حاکم شود روند صعودی ادامه خواهد یافت، بخصوص اینکه هیچ فضای مناسب دیگری برای سرمایه گذاری در کشور وجود ندارد. 

وی افزود: بازار ملک، ارز و خودرو جذابیت بازار سرمایه را نداشته و طبق نظارت دقیق بانک مرکزی تراکنش‌های مالی در مبحث پولشویی مورد بررسی قرار می‌گیرد بنابراین شرایط،نقدینگی را به بازار شفاف بورس سوق می‌دهد و لازمه آن برقراری آرامش است تا بازار راه خود را پیدا کند.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: