تعداد بازدید : ۵۰۰۸
کد خبر : ۲۲۶۴۹۲
عضو شورای عالی بورس و مدیرعامل تامین سرمایه بانک ملت در گفتگو با بورس نیوز تاکید کرد:
۱۰ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۳
همواره حمایت از بازار سرمایه از جانب مسوولان و متولیان این بازار به منظور اعتمادبخشی و ایجاد ثبات در این بازار، تداوم خواهد داشت.

حمایت از بازار سرمایه ادامه دارد

به گزارش بورس نیوز بورس تهران امروز حال عجیبی دارد. در حالی که ارزش معاملات تا این لحظه از ۲۰ هزار میلیارد تومان هم عبور کرده و صف های خرید پر حجمی در برخی نمادهای بازار مثل "فولاد" و "فملی" مشاهده می شود و شاخص کل بیش از ۱۵ هزار واحد مثبت است؛ اما بسیاری از نمادهای بازار هم سرخ پوش هستند و شاخص کل هم وزن افت بیش از ۳ هزار واحدی داشته است.
این وضعیت به خوبی نشان می دهد ترس سهامداران که ریشه در ریزش های ۳ هفته ای بازار سرمایه داشته، هنوز ادامه دارد و شاید بسیاری از فعالان بازار سرمایه خصوصا سرمایه گذاران خرد، مترصد فرصتی برای فروش و خروج از این بازار هستند.

روح الله حسینی مقدم مدیر عامل شرکت تامین سرمایه ملت در گفت و گو با بورس نیوز در رابطه با وضعیت بازار سرمایه بیان کرد: با توجه به اینکه در دو هفته گذشته، ریزش های زیادی در قیمت سهم های بازار تجربه کردیم؛ قاعدتا در شرایط کنونی با در نظر گرفتن اینکه متغیرهای اثرگذار بر این بازار، وضعیت با ثباتی داشته اند؛ انتظار ریزش سنگینی در این بازار نمی رود.

وی افزود: تجربه نشان داده همواره باید سرمایه گذاری در بازار سرمایه با نگاه بلندمدت و استراتژی های مناسب و خرید و فروش سهام در صنایع مختلف که ارزنده هستند، باید صورت بگیرد. حالا هم سرمایه گذاری ها باید به همین شیوه باشد و سرمایه گذاران باید نگاه بلندمدت داشته باشند. متغیرهایی مثل انتخابات ریاست جمهوری بعدی، سیاست های دولت و... سیاست های اثرگذار بر بازار سرمایه ما هستند که باید با تحلیل این متغیرها، استراتژی مناسبی اتخاذ کرد.

عضو شورای عالی بورس در پاسخ به این سوال که "آیا حمایت از بازار سرمایه ادامه خواهد داشت" گفت: قطعا همیشه هدف اصلی متولیان بازار سرمایه، ایجاد ثبات در این بازار بوده؛ چون ثبات کمک می کند تا سرمایه گذاران استراتژی مناسب تری در این بازار اتخاذ کنند. همواره حمایت از بازار سرمایه از جانب مسوولان و متولیان این بازار به منظور اعتمادبخشی و ایجاد ثبات در این بازار، تداوم خواهد داشت.

حسینی مقدم اضافه کرد: مجموعه بانک ملت و گروه مالی ملت همیشه در بازار سرمایه بعنوان حامی این بازار در شرایط لازم، ورود کرده اند و در ایام گذشته هم اقدامات حمایتی صورت گرفته است. اما شاید تامین سرمایه ملت به سبب متفاوت بودن شرایط ساختاری خود، نتواند به اندازه گروه مالی ملت و بانک ملت، در حمایت از بازار سرمایه موثر باشد.

پس اندازمو تو بورس دزدیدن
-
۱۲:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۰
کدوم حمایت تمام سبد سهامم صف فروش هست.خودرویی بانکی غذایی رایانه سرمایه گزاریا و....فقط 4 تا سهم پالایشی خودتونو حمایت کردید.کلاه بردارای دزد.تو یکی دوماه نصف بیشتر پس اندازمو خوردید.خدا همتونو از رو زمین هر چه زودتر برداره انشاله به خانواده هاتونم انواع بیماریهارو عظا کنه که از مال مردمخوری دست بردارید.
پاسخ ها
رهگذر
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۹
همان سهام پالایشی را هم حمایت نکردند کدام حمایت؟
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۰
به این نمیگن حمایت. در قیمت بالا بفروشین و در -5 بخرین. حقوقی شستا با عرضه آخر وقت کل صف خرید در چهارشنبه سیگنال بدی را به کل بازار اعلام کرد. جناب ما هنوز در 40 درصد ضرریم. حواستون باشه که دیگه ملت تاب و تحمل منفی خوردن ندارند
م.کا
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۰
خدا لعنتشون کنه این چه حمایتی هست ۲۰روز منفی،یک روز مثبت،پول همه رو بلوکه کردید که از بین ببرید،هرساعتی یه حرف مفت تحویل مردم میدید،اگر قرار بود مردمی که میتونن تجارت آنلاین بکنن،پول شون رو تو صندوقها بزارن،خب اعلام می‌کردید نیاز به کد بورسی و توسعه نبود اصلا مگر هر بانک یه صندوق نداره؟خب پول مردم تو بانک بود از بانک هم می‌رفت تو صندوق،در صورتی که صندوق هم افت می‌کنه چون بازار زنجیروار بهم وصل هست،یا میگن سهام ارزنده بخرید،میشه برای من یه سهم ارزنده که زیان نداشته که قفل نشده نام ببرید؟میشه بفرمایید نصف کد بورسی هوایی که تو شاخص دومیلیون وروود کردن،چه خریدی باید انجام میدادن؟چرا بدروغ اعلام میکنید تا ده روز حمایت کامل میشه از بازار؟اصلا خرید آرام آرام در منفی پنج ،که روز بعد هم سهم را در منفی پنج باز میکند چه نفعی برای سهامدار دارد؟چرا کسانی لا رانت اطلاعاتی روز دوشنبه هفته قبل سهام خریدن و امروز با پانزده درصد سود فروختن بصورت هماهنگ و بازار را منفی کردن برای تکرار دوباره همین کار آنگاه که مطلع شدن،تو روزای تعطیل با وجود بازار کاملا مثبت چهارشنبه هفته قبل،کسانی میگفتن که بازار بر اساس چهارشنبه مثبت باز خواهد شد ولی عرضه و عدم حمایت بازار را منفی خواهد کرد آیا این رانت نیست،خدا لعنت کنه مقصران را،بازار سرمایه ایران محل انتقال سرمایه اکثریت صبور به اقلیت دارای رانت اطلاعاتی هست
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۰
صفهای خرید سهام های بزرگ عرضه شد توسط حقوقی
عرضه ها در بقیه بازار بالا رفت توسط حقوقی
صف فروش بعضی سهام بزرگ جمع شد
حجم معاملات بالا رفت
کی سود برد از کارمزد و مالیات بهترین منبع درآمد برای دولت و این گردش حساب هر روز ادامه دارد
و بعد در تریبون میگن دستکاری در بازار دروغه و ما حمایت می کنیم از بازار
کاش ما هم فقط یک روز آقازاده می شدیم بخدا فقط ضرر هامون بر می داشتیم
پاسخ ها
اعتراض
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۲
دولت از طريق بورس پول مردم را بالا كشيدكه بدهي هاش را از جيب مردم پرداخت كنه كه موفق شد.ديگه اگه بگن ماست سفيده باورمون نميشه.اين رسم جوانمردي نيست.
رهگذر
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۹
کدام صف خرید سهام بزرگ ؟ فولاد فملی و .. همه صف فروش حقوقی بود
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۰
مفد خورهای بی وجدان چرا همش منفی مگه گناه کردیم که پولایی که از زحمت کشی اوردیم دادیم سهام الان من تو ضررم همش مقصر دولت بود مردمو اورد تو بورس الان رفتین سوراخ موش بس کجا همایت
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۰
مفد خورهای بی وجدان چرا همش منفی مگه گناه کردیم که پولایی که از زحمت کشی اوردیم دادیم سهام الان من تو ضررم همش مقصر دولت بود مردمو اورد تو بورس الان رفتین سوراخ موش بس کجا همایت
M
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۰
ببندید ........... که غیر از دروغ و اراجیف چیزی ازش درنمیاد
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۰
اگه حمایت شما اینه دست بردارین بزارین بورس راه خودشو ادمه بده نخواستیم حمایت شمارو
برون
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۰
اقای مسول که فقط به فکر منافع خودتون هستین این مردم پس اندازشون رو با چند سال زحمت با حقوق چندرقاز جمع کردن که به یه زخمی بزنن که با وعده های شیرین مسولین اوردن تو بورس حالا چه شما باشی چه حقوقی چه افراد نوسان گیر خوب حواستون رو جمع کنین یک ریال از این پول هایی که با منفی کردن نماد ها وارد حسابتون بشه مساوی با سرم سوزن و سرطان تو جون خودتون و عزیزانتون روی کلامم با کسانی هست که اب رو واسه منافع خودشون گل الود میکنن
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۶:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۱
پولامون رو که با رنج و سختی بسیار بدست آوردیم رو بالا کشیدید به بهانه ها و دروغهای مختلف خدا ازتون نگذره ان شاالله به بلا و عذاب الهی گرفتار بشید که هرگز سابقه نداشته باشه.چوب خدا صدا نداره.
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۱
آقای مقدم با سلام لطفاً به جای کلمه حمایت بفرمایید هدایت = هدایت پول های مردم به جیب ....................
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۱
اره. خيييلللليييي حمايت كرديد خسته نباشيد گند زديد به سرمايه مردم رفت شما ها خفه شيد و حرف نزنيد بهتر والا
شیوا
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۱
شما دستکاریی نمیکردین الان وضع اینجور نبود ما رو به روز سیاه نشوندین خدانگذره ازتون
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۱
گول این شیادها را نخورید. حقوقی ها تمام نبض بازار را در اختیار دارند. شاخص را پایین می آورند سهام را در کف می خرند و در اوج می فروشند.
مصطفی
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۱
جدیدن سوزاندن سرمایه های ما ملت شده حمایت اینم اسم جدیدشه
حسین
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۱
شما زر نزنید نمیگن بالید. بیشرفا از مدیر بودن فقط در دادنش رو بلدن. وای بحال این ملت بینوا.
آرمانهای امام راحت کجا و این تفاله های حرامخوار کجا. چی بودیم، چی شدیم.
تورج
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۱
بخدا اگه به این بگن حمایت.
خواهشنا شما هیچ دخالتی نکنید ببینید چطور همه راضین
بابا آخه جظوری میشه که سهمی با مثبت 5 بسته میشه بعد فردا اول وقت با منفی 5 باز میشه.
جز اینکه شما دستکاری میکنین.
حسن دزد سرمایه مارو غارت کرد
امید
United States
۱۳:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۱
اخه مفت خورا شما که مترسگی بیش نیستی چرا نظر می دی، واقعا این نوع نون درآوردن برای زنو بچتون آخر و عاقبت نداره...
هادي
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۱
باسلام
دم خروس رو قبول كنيم يا قسم حضرت عباس شمارو؟؟
متاسفانه دروغ به امري بديهي تبديل شده و دوستان راحت دروغ ميگن، نفر ديروز و امروز تو مثبت 5 خريد زده بود و تا منفي 5 صف فروش شده ايشون اومده با دروغ صيد بعدي رو جمع ميكنه، شاخص زير 1000 مياد با دروغ و دستكاري شما عزيزان. بايد عرض كرد مردم نفهم نيستند و در بورس دزدي ها رو عيان مي بينند.
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۱
انقدر دروغ گفتی کچل شدی اون دوتا شویدتم میرزه لعنت بر هرچی حقوقی ایست
کاوه
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۱
تمام بورس نابود شده بنگاه ضرر مردم اینقدر تحلیل علکی این کارشناسا می زارن دلار آمریکا ۲۵۰۰۰ تومن شده اما از اون ور بورس همش منفی
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۱
خودشون گفتن میخوان تو بودی جلوی گرونی رو بگیرن چی ارزون شد
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۲
اگه دست از سر بازار بردارید در حق بازار حمایت بزرگی کردین
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۲
لعنت به شما ......توو این وضعیت سخت کرونا پول ملت را دزدیدید
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۲
لعنت به این دولت مکار و دروغگو ان شا الله به انواع و اقسام بیماریها دچار بشید خدا بزنه به کمرتون یزدیهای زمانه
خوی بهشت آذربایجان
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۳
شتران ، شپنا ، شبندر ، شبریز ، فملی ، فخوز ، فولاد ، شستا ، صبا ، خودرو ، خگستر ، خساپا ، وبانک ، وتجارت ، وبصادر و چند سهم دولتی دیگر ، باعث و بانی اینهمه ضرر به مردم هستن ،، سهمایی که حبابی رشد کردن و الان کل بازارو نابود کردن ،، اگر این سهما متعادل با کل بازار رشد میکرد الان وضعیت اینطور نبود .. چرا باید شتران میشد ۵۲۰۰ تومان چه خبره مگه طلا تولید میکنه یا سهمای دیگر همینطور در حالیکه اکثر شرکت های کوچک هم بنیادی هستن و هم ارزش جایگزینی منطقی دارن ولی سهامدارانش هر روز در ضرر .. ونوین شده ۴۸۵ تومن خنده داره یعنی ارزش کل بانک اقتصاد نوین ۱۵۰۰۰ میلیارد تومان در حالیکه ارزش فملی حدودا ۳۰۰ هزار میلیارد تومان یعنی بیست برابر یک بانک !!! امیدوارم عدالت در کل بازار برقرار شود
پاسخ ها
فرهاد
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۹
دوست عزیز خودرو خساپا خگستر هم 50% در ضررم چرا الکی حرف میزنی شتران شپنا شبریز همگی 40 درصد در ضرر هستند
رهگذر
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۹
کدام حمایت چرا این تیترهای گمراه کننده را می زنید؟ لف کنید حمایت مثلا سهام فولاد را برای ما جزییات انرا مشخص کنید سایت اقتصادی باید اینگونه باشد نه فقط حرفعای مفت ارزش چند تا ککارشناس الکی را منتشر کند
حسین کیانی
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۹
پولام رو خوردید انشالا بالاسری ازتون تقاص بگیره اگر اعتقاد داشتید این کارا رو نمیکردید
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: