تعداد بازدید : ۱۶۵
کد خبر : ۲۲۶۴۹۶
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت:
۱۱ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۷
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: در صورت توسعه اقتصادی کشور زمینه برای اخذ مالیات بیشتر در آینده فراهم شده و در این راستا امکان تامین مالی سالم و مناسب برای دولت در بودجه هم ایجاد می‌شود.

توسعه ظرفیت اقتصادی کشور با فروش سهام طرح های عمومی

به گزارش بورس نیوز، جعفر قادری، عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه جبران کسری بودجه کشور به روش استقراض از بانک مرکزی از نظر علم اقتصاد اقدامی سالم محسوب نمی‌شود، اظهار کرد: استقراض در زمانی که نرخ رشد تولید ثابت بوده یعنی تامین منابع از جیب مردم و یا به عبارتی دیگر تامین مالی از طریق مالیات تورمی به حساب می‌آید.

نماینده مردم شیراز در خانه ملت افزود: دولت برای تامین منابع مالی خود می‌تواند، از روش‌های متداول فروش صکوک، اوراق سلف و ... بر مبنای ارزش دارایی‌هایش اقدام کند، البته نباید این درآمد‌ها را صرف هزینه‌های جاری کشور کند بلکه در پروژه‌هایی با ظرفیت افزایش تولید که منجر به توسعه اقتصادی کشور می‌شوند، باید سرمایه‌گذاری کند.

وی خاطرنشان کرد: در صورت توسعه اقتصادی کشور زمینه برای اخذ مالیات بیشتر در آینده فراهم شده و در این راستا امکان تامین مالی سالم و مناسب برای دولت در بودجه هم ایجاد می‌شود.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با اشاره به اینکه دولت می‌تواند، سهام بسیاری از طرح‌های عمومی مانند سهام فاز‌های مختلف پارس جنوبی را در بازار بورس و اوراق بهادار بفروش برساند، تاکید کرد: مسئولان دولتی در شرایط کنونی اقتصادی با وجود فشار تحریم‌ها و شیوع کرونا باید با فروش اینگونه سهام‌ها و صرف درآمد حاصله از آن‌ها برای تکمیل سرمایه‌گذاری‌های زیربنایی، ظرفیت اقتصادی کشور را توسعه دهند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

بانک دی، آنلاین مجمع برگزار می کند

مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده بانک دی آنلاین برگزار می‌شود.

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: