تعداد بازدید : ۴۰۳
کد خبر : ۲۲۶۶۳۲
افت نرخ کلر مایع و کاهش شدید مبالغ فروش در مرداد ماه؛
۱۲ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۷
کلیه شرکت‌های دارای تاسیسات کلر آلکالی که عمدتا مجتمع‌های پتروشیمی تولیدکننده pvc نظیر پتروشیمی‌های آبادان، اروند بودند نیز از فروشندگان اصلی این محصول در کشور هستند.

پایان نا خوش

به گزارش واحد تحقیق و مطالعات بورس نیوز، علیرغم اینکه سهام شرکت نیرو کلر در ماه‌های اخیر بر خلاف بخش عمده‌ای از سهام شرکت‌های فعال بورس افت قیمت محسوسی را شاهد نبوده، اما به نظر نمی‌رسد قیمت سهام این شرکت از رشد قابل توجهی هم در ماه‌های آتی برخوردار باشد.

پایان نا خوش

با این حال شرکت نیروکلر ۹ ماهه نخست سال مالی ۱۳۹۹ را در اردیبهشت ماه با تحقق ۱.۲۸۷ ریال سود خالص به ازای هر سهم به پایان رساند، گزارش‌های عملکرد ماهانه این شرکت نشان از رشد نرخ‌های فروش محصولات دارد.

گزارش‌های عملکرد ماه‌های اخیر این شرکت نشان از رشد مجدد نرخ‌های فروش سود پرک دارد که از نکات امیدوارکننده روند ماه‌های انتهای سال مالی ۱۳۹۹ این شرکت نیز بوده و سود پرک که به عنوان یکی از محصولات جانبی تولید کلر در شرکت نیروکلر محسوب می‌شود و در مصارف مختلفی نظیر شوینده‌ها کاربرد دارد، از اصلی‌ترین محصولات این شرکت از نظر مبلغی و مقداری است.

لازم به ذکر است، کلیه شرکت‌های دارای تاسیسات کلر آلکالی که عمدتا مجتمع‌های پتروشیمی تولیدکننده pvc نظیر پتروشیمی‌های آبادان، اروند بودند نیز از فروشندگان اصلی این محصول در کشور هستند.

از نکات قابل توجه عملکرد مرداد ماه این شرکت می‌توان به افت چشمگیر نرخ‌های فروش کلر مایع و البته مجموع مبالغ فروش این ماه در مقایسه با ماه‌های گذشته اشاره داشت.

در مجموع کل مبالغ فروش این شرکت در مرداد ماه به ۱۳۱ میلیارد ریال رسید که با توجه به فروش در حدود ۱.۹۸۱ میلیارد ریالی این شرکت در سال مالی جاری، عملکردی مناسب محسوب نمی‌شود.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

بانک دی، آنلاین مجمع برگزار می کند

مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده بانک دی آنلاین برگزار می‌شود.

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
دستور قالیباف به شرکت بورس: "شستا" را سریع تعیین تکلیف کنید
براساس قانون بازار اوراق بهادار بازگشایی و توقف نماد‌ها بر عهده بورس‌ها است، وظیفه سازمان بورس و اوراق بهادار، صیانت از حقوق سهامداران و نظارت بر بورس‌ها است.