تعداد بازدید : ۵۷۷
کد خبر : ۲۲۶۸۹۶
ضعف مدیران سرمایه‌گذاری در کسب درآمد‌های ناشی از فروش؛
۱۷ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۴
پس از افت در حدود ۴۵ درصدی قیمت سهام شرکت سرمایه گذاری صنایع پتروشیمی در ماه اخیر، صورت‌های مالی سه ماهه منتشر شده این شرکت حاکی از شناسایی زیانی ۱۳ ریالی به ازای هر سهم است.

ضعف مدیران سرمایه گذاری در کسب درآمد‌های ناشی از فروش:

به گزارش واحد تحقیق و مطالعات بورس نیوز، پس از افت در حدود ۴۵ درصدی قیمت سهام شرکت سرمایه گذاری صنایع پتروشیمی در ماه اخیر، صورت‌های مالی سه ماهه منتشر شده این شرکت حاکی از شناسایی زیانی ۱۳ ریالی به ازای هر سهم بوده که البته با توجه به ماهیت سرمایه گذاری این شرکت، عدم شناسایی سود ناشی از زیرمجموعه‌ها چندان نگران کننده نیست.

ضعف مدیران سرمایه گذاری در کسب درآمد‌های ناشی از فروش:

با این وجود عدم شناسایی سود ناشی از فروش سهام زیر مجموعه ها، آن هم در شرایطی که بسیاری از شرکت‌های سرمایه گذاری با توجه به رشد چشمگیر بازار بورس در سه ماهه اخیر اقدام به فروش بخشی از سهام شرکت‌های زیر مجموعه و شناسایی سود‌هایی مناسب شده اند، منفعل عمل کردن مدیران سرمایه گذاری این شرکت جای سوال دارد.

در حالی این شرکت در سه ماهه نخست سال مالی گذشته سودی ۶۴ ریالی به ازای هر سهم را شناسایی کرده بود که این شود عمدتا مربوط به فروش سهام شرکت تکین کو بود که متاسفانه در سه ماهه نخست سال جاری خبری از شناسایی این سر فصل درآمدی در صورت‌های مالی منتشر شده شرکت نبود.

با این حال وجود زیر مجموعه‌های بورسی با رشد حباب گونه‌ای نظیر کربن ایران، سرمایه گذاری ساختمان ایران، تکین کو، گاز لوله، دوده صنعتی پارس و ...، این شائبه را به وجود می‌آورد که آیا عملکرد مدیران سرمایه گذاری شرکت سرمایه گذاری صنایع پتروشیمی نمی‌توانست از این بهتر باشد؟ چه بسا این شرکت در این روز‌ها می‌توانست سهام فروخته شده خود را ۵۰ درصد زیر قیمت مجددا خریداری نماید.

مهران
Iran, Islamic Republic of
۰۴:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۹
زیر مجموعه های وپترو حباب دارن ؟ این مطالب رو کدوم احمق هایی مینویسن ؟
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: