تعداد بازدید : ۳۲۰۱
کد خبر : ۲۲۶۹۳۱
رشد همزمان درآمد‌های شرکت و کاهش بهای تمام شده شرکت؛
۱۷ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۸
شرکت پالایش نفت اصفهان در گزارش اصلاحی سه ماهه نخست سال مالی خود، با افزایش بیش از ۹.۰۰۰ میلیارد ریالی سودآوری مواجه شده است.

رشد همزمان درآمد‌های شرکت و کاهش بهای تمام شده شرکت

به گزارش واحد تحقیق و مطالعات بورس نیوز، شرکت پالایش نفت اصفهان در گزارش اصلاحی سه ماهه نخست سال مالی خود، با افزایش بیش از ۹.۰۰۰ میلیارد ریالی سودآوری مواجه شده است.

رشد همزمان درآمد‌های شرکت و کاهش بهای تمام شده شرکت

پس از ابلاغ وزارت نفت مبنی بر تغییر فرآیند‌های قیمت گذاری نفت خام و میعانات دریافتی پالایشگاه‌های کشور که منجر به کاهش بهای تمام شده این شرکت‌ها شد، شرکت‌های گروه پالایشگاهی نسبت به ارائه گزارش سه ماهه اصلاح شده خود اقدام کردند.

با این حال، درگزارش شرکت پالایش نفت اصفهان نکته جالب توجه و مبهمی وجود دارد و آن هم افزایش ۸.۰۰۰ میلیارد ریالی درآمد‌های عملیاتی شرکت بابت فروش بنزین و نفت گاز بوده و این موضوع جدای از بحث کاهش بهای تمام شده مواد اولیه دریافتی است که نسبت به گزارش قبلی شرکت کاهش ۳.۴۰۰ میلیارد ریالی را نشان می‌دهد. در واقع، کاهش بهای تمام شده بابت ابلاغیه وزارت نفت قابل انتظار بود، اما علت افزایش ۸.۰۰۰ میلیارد ریالی و ۷ درصدی درآمد‌های عملیاتی نسبت به گزارش قبلی سه ماهه مشخص نیست.

به این ترتیب با لحاظ کردن ۲۵.۵۷۶ میلیارد ریال سایر درآمد‌ها بابت برگشت ذخایر کاهش ارزش موجودی‌های ثبت شده در پایان سال گذشته، این شرکت موفق به کسب سود خالص ۲۵.۳۱۶ میلیارد ریالی و معادل ۴۹۶ ریال به ازای هر سهم شده که این سود نسبت به سه ماهه مشابه سال گذشته رشد ۴۵ درصدی را نشان می‌دهد.

صارق
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۷
با لحاظ کردن ۲۵.۵۷۶ میلیارد ریال سایر درآمد‌ها بابت برگشت ذخایر کاهش ???این که خودش 500 ریال به ازا ی هر سهم شده پس دنبه های خودش کو ؟؟؟؟ کارکرد خودش با زیان بوده ؟؟
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۷
پالایشی ها همیشه ارزشمند بودند و هستند
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: