تعداد بازدید : ۱۱۱۳
کد خبر : ۲۲۷۰۹۲
آیا شاهد نزول چند ماهه این سهم خواهیم بود؟
۱۹ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۴
شرکت پتروشیمی اصفهان با نماد شصف‌ها که در بازار نارنجی و با دامنه نوسان ۲ درصدی فعال است روز گذشته با انتشار گزارش صورت‌های مالی سالانه از سوپرایزی ویژه برای سهامدارانش رونمایی کرد.

آیا شاهد نزول چند ماهه این سهم خواهیم بود؟

به گزارش واحد تحقیق و مطالعات بورس نیوز، در حالی که بسیاری از سهامداران بازار پایه با توجه به دامنه نوسانات ۱، ۲ و ۳ درصدی از بابتی خوشنود از افت طولانی مدت‌تر قیمت سهام فعال در این بازار هستند، اما تجربیات ماه‌های گذشته نشان می‌دهد که یافتن خریدار در این بازار‌ها انگشت شمار شده و با احتمال بالا شاهد افت چند ماهه و صفوف فروش این نماد‌ها در ماه‌های آتی باشیم.

آیا شاهد نزول چند ماهه این سهم خواهیم بود؟

شرکت پتروشیمی اصفهان با نماد شصف‌ها که در بازار نارنجی و با دامنه نوسان ۲ درصدی فعال است روز گذشته با انتشار گزارش صورت‌های مالی سالانه از سوپرایزی ویژه برای سهامدارانش رونمایی کرد. تعدیل منفی بیش از ۸۶ درصدی سود خالص این شرکت در سال مالی ۱۳۹۸ در مقایسه با سال مالی قبل شواهدی آشکار از احتمال روند ادامه دار افت قیمتی سهام این شرکت در ماه‌های آتی است.

عمده دلیل افت معنادار سودآوری این شرکت در سال مالی ۱۳۹۸ در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته مربوط به افزایش سنگین بهای تمام شده کالای فروش رفته این شرکت بوده که عمدتا ناشی از رشد معنادار قیمت پلاتفرمیت دریافتی از پالایشگاه اصفهان است.
در حالی که این شرکت در سال مالی ۱۳۹۷ بابت خرید ۱۵۸.۴۵۲ تن پلاتفرمیت مبلغی معادل ۵.۲۰۹ میلیارد ریال پرداخت کرده بود، رشد نرخ‌های این محصول منجر به افزایش بیش از ۴.۱۹۵ میلیارد ریالی هزینه‌های شرکت شده که رقمی با اهمیت در سودآوری محسوب می‌شود.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: