تعداد بازدید : ۶۰۸
کد خبر : ۲۲۷۲۰۶
نگاهی به عملکرد یک‌ساله این صندوق انداخته شد؛
۲۲ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۲
صندوق سرمایه گذاری با درآمد ثابت دوم اکسیر فارابی در هفته گذشته از لحاظ جذب منابع مالی از طریق صدور واحد‌های سرمایه گذاری جدید، عملکرد مطلوبی را ثبت کرده است.

بازدهی ۳۰.۴ درصدی در یک سال گذشته

به گزارش واحد تحقیق و مطالعات بورس نیوز، صندوق سرمایه گذاری با درآمد ثابت دوم اکسیر فارابی در هفته گذشته از لحاظ جذب منابع مالی از طریق صدور واحد‌های سرمایه گذاری جدید، عملکرد مطلوبی را ثبت کرده که این صندوق با جذب یک هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال منابع مالی جدید که معادل ۱۵ درصد از ارزش صندوق بوده، در پایان روز سه شنبه ۱۸ شهریور ماه به ارزش ۱۰ هزار و ۹۴۳ میلیارد ریالی رسیده است.

بازدهی ۳۰.۴ درصدی در یک سال گذشته

در جدول زیر بازدهی صندوق بر اساس بازه‌های زمانی ماه، فصل و سال گذشته ارائه شده است. بازدهی یک سال گذشته این صندوق به بیش از ۳۰ درصد رسیده که با توجه به ماهیت فعالیت صندوق که از انواع صندوق‌های با درآمد ثابت محسوب می‌شود، کسب این میزان بازدهی نشان دهنده عملکرد مثبت مدیران این صندوق بوده است.

بازدهی ۳۰.۴ درصدی در یک سال گذشته

ترکیب دارایی‌های صندوق بر اساس آخرین اطلاعات مندرج در وب سایت این صندوق شامل ۶۰.۵ درصد سپرده بانکی، ۳۳.۳ درصد اوراق مشارکت، ۵.۶ درصد سهام و حق تقدم شرکت‌ها و ۱.۱ درصد نیز سایر دارایی‌ها است.

در بخش سهام و حق تقدم شرکت ها، سرمایه گذاری این صندوق عمدتا در سهام شرکت‌های همراه اول، بانک تجارت، فروش گاه‌های زنجیره‌ای کوروش، بانک سینا و سرمایه گذاری ملی ایران صورت گرفته است.

در بخش اوراق مشارکت نیز سهم اوراق اسناد خزانه اسلامی، اوراق منفعت و اوراق اجاره دولتی بیشتر از سایر انواع اوراق بدهی حاضر در بازار سرمایه است.

سپرده‌های بانکی این صندوق نیز که عمدتا با نرخ‌های ۱۸ تا ۲۰ درصد در بانک‌های کشور سپرده گذاری شده عمدتا در ۴ بانک آینده، گردشگری، پاسارگاد و مسکن قرار دارد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: