تعداد بازدید : ۱۰۲۱
کد خبر : ۲۲۷۴۴۷
مدیرعامل کارگزاری ارگ هومن در گفت‌وگو با بورس نیوز:
۲۵ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۰
مدیرعامل کارگزاری ارگ هومن گفت: حمایت از سهم‌های بزرگ در بازار برای اصلاح جو روانی است.

چرایی حمایت از سهم‌های بزرگ در بازار

محسن عباسلو در گفت‌وگو با بورس نیوز درباره اینکه چرا فقط از سهم‌های بزرگ در حال حمایت شدن هستند، اظهار کرد: این موضوع به دلیل جو روانی حاکم بر بازار است.

مدیرعامل کارگزاری ارگ هومن افزود: به دلیل جو روانی بازار سهم‌های کوچک منفی هستند و کسی سمت این سهم‌ها نمی‌رود، حمایت از سهم‌های بزرگ برای اصلاح جو روانی در حال انجام است و زمانی که این جو از بین برود سهم‌های کوچک نیز مثبت می‌شوند.

وی گفت: شرکتی که P/E آن ۱۰۰ است و سهامدار عمده سهم را در P/E ۱۰ فروخته توجیهی برای خرید ندارد.

عباسلو تاکید کرد: اگر روند بازار شکل بگیرد و اعتماد برگردد سهم‌های کوچک نیز برخواهند گشت و مثبت خواهند شد.

مدیرعامل کارگزاری ارگ هومن بیان کرد: یکی از پارامتر‌هایی که موجب ایجاد جو منفی بازار شد، فروش شرکت‌های سرمایه‌گذاری که پایان سال مالی آن‌ها ۳۱شهریورماه بوده و تسویه اعتباری کارگزاری‌هایی که پایان شهریور رقم می‌خورد، بودند که پس از این تاریخ دیگر صندوق‌های سرمایه‌گذاری فروشنده نخواهند بود و جو بازار در مهرماه بر خواهد گذاشت.

وی درباره مصوبه شورای عالی بورس مبنی بر ورود بانک‌ها به بورس گفت: طی این مدت تصمیمات زیادی گرفته شده است تا جو روانی بازار را برگردانند این مصوبه نیز در همین راستا است.

عباسلو تاکید کرد: بانک‌ها معمولا زیاد وارد این بازار نمی‌شوند هر چند در حال حاضر شرکت‌های سرمایه گذاری بانک‌ها هستند، اما این مصوبه جو مثبتی بر بازار دارد.

مدیرعامل کارگزاری ارگ هومن افزود: مهم‌ترین مشکل امروز بازار جو روانی است و اینکه امیدی به آینده بازار ندارند.

وی درباره تبعات خروج نقدینگی از بورس گفت: افزایش قیمت سکه، ارز و مسکن حاصل خروج نقدینگی است که وارد بازار‌های موازی شده است.

فروهر
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۵
خدا لعنت تان کند...چرا شرکتهای کوچک و متوسط را جمع آوری نمیکنید؟
دستکاری شاخص با حمایتهای ساختگی حقوقیها اثری زود گذر دارد و خیلی زود دوباره همه با هم فرو میریزند مگر اینکه با جمع آوری شرکتهای کوچک و متوسط امید دوباره در جان بازار دمیده شود....صرفا حمایت از گروهی خاص نشاندهنده ی عمق فاجعه در بورس است... مگر میشود بصورت دستوری گروهی مثبت باشند و گروهی فراموش شده باشند.
فردوسی
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۵
سرمایه گذاری شاهد... کثیف ترین و فاسد ترین حقوقی بازار است که در ماههای قبل با ایجاد صف خرید باعث رشد 1000درصدی زیر گروههایش همچون ثشاهد و ثعمرا شد و میلیاردها سهم به مردم بیچاره قالب کردند ولی الان در نصف قیمت هم حاضر به جمع آوری صف فروش و حمایت از شرکتهای متعفن خودشان نیستند.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: