تعداد بازدید : ۳۱۶۲
کد خبر : ۲۲۸۴۵۵
تورم لجام گسیخته با چاشنی کاهش صادرات و افزایش نرخ‌های فروش دوده در شهریور ماه؛
۰۸ مهر ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۱
یکی از نکات قابل توجه گزارش منتشر شده این شرکت می‌توان به اختلاف نرخ‌های بیش از ۳۵ درصدی دوده داخلی و صادراتی اشاره کرد که این موضوع گواه دیگری بر شرایط عجیب کنونی کشور دارد.

کاهش صادرات و افزایش نرخ‌های فروش دوده


به گزارش واحد تحقیق و مطالعات بورس نیوز، پس از آنکه در روز‌های گذشته شاهد رشد در حدود ۱۰ درصدی قیمت سهم "شکربن" بودیم، گزارش عملکرد شهریور ماه شرکت کربن ایران حاکی از رشد مجدد نرخ‌های فروش دوده صنعتی داخلی و صادراتی است.

کاهش صادرات و افزایش نرخ‌های فروش دوده

علیرغم این موضوع به نظر نمی‌رسد نسبت‌های P/E این سهم با توجه به سود احتمالی این شرکت در سال مالی جاری نسبتی معقول باشد و چه بسا در روز‌های آتی شاهد عرضه‌های بیشتر در این نماد باشد.

از نکات قابل توجه گزارش منتشر شده این شرکت می‌توان به اختلاف نرخ‌های بیش از ۳۵ درصدی دوده داخلی و صادراتی اشاره کرد که این موضوع گواه دیگری بر شرایط عجیب کنونی کشور دارد.

شرکت کربن ایران در ماه گذشته موفق به فروش ۲.۷۳۹ تن انواع دوده صنعتی داخلی و در حدود ۵۹۱ تن دوده صنعتی صادراتی شده که کاهشی بیش از ۷۸۴ تنی این محصول در مقایسه با مرداد ماه را نشان می‌دهد.

جمع درآمد‌های عملیاتی تجمیعی این شرکت در شهریور ماه ۱۳۹۹، ۳۷۵ میلیارد ریال بوده که در مقایسه با عملکرد مرداد ماه سال جاری نشان دهنده تغییر محسوسی در درآمدهاست. مجموع کل درآمد‌های ۶ ماهه این شرکت در حدود ۱.۸۰۴ میلیارد ریال بوده که در مقایسه با مبالغ مدت مشابه سال گذشته رشدی مناسب را نشان می‌دهد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

بانک دی، آنلاین مجمع برگزار می کند

مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده بانک دی آنلاین برگزار می‌شود.

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: