کد خبر : ۲۲۹۶۵۲
نگاهی به عملکرد صندوق نقش جهان
۲۶ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۵
صندوق سرمایه گذاری نقش جهان که از انواع صندوق‌های سهامی محسوب می‌گردد در هفته گذشته و با جذب ۶۰ میلیارد ریال منابع مالی جدید در قالب صدور واحد‌های سرمایه گذاری جدید و همچنین با احتساب بازدهی ۵ درصدی آن در هفته گذشته به ارزش ۱۴ هزار و ۱۳۰ میلیارد ریال رسیده است.

به گزارش گروه تحقیق و مطالعات بورس نیوز، صندوق سرمایه گذاری نقش جهان که از انواع صندوق‌های سهامی محسوب می‌گردد در هفته گذشته و با جذب ۶۰ میلیارد ریال منابع مالی جدید در قالب صدور واحد‌های سرمایه گذاری جدید و همچنین با احتساب بازدهی ۵ درصدی آن در هفته گذشته به ارزش ۱۴ هزار و ۱۳۰ میلیارد ریال رسیده است.

بازدهی ۴۹۲ درصدی صندوق در یک سال گذشته

در جدول زیر بازدهی صندوق بر اساس بازه‌های زمانی هفته، ماه و سال گذشته ارائه شده است. بازدهی سالیانه این صندوق به ۴۹۲ درصد رسیده است. این در حالی است که بازدهی متوسط صندوق‌های سهامی ۳۶۰ درصد است و شاهد کسب بازدهی بسیار بالاتر نسبت به متوسط صندوق‌های مشابه توسط مدیران صندوق نقش جهان هستیم. بازدهی هفتگی کسب شده نیز همان گونه که در جدول مشخص است ۵ درصد است که نسبت به متوسط ۳.۵ درصدی سایر صندوق‌های سهامی بازدهی بسیار خوبی ارزیابی می‌گردد.

بازدهی ۴۹۲ درصدی صندوق در یک سال گذشته

 

ترکیب دارایی‌های صندوق بر اساس آخرین اطلاعات مندرج در وب سایت این صندوق شامل ۹۸.۱ درصد سهام و حق تقدم شرکت‌ها و ۱.۹ درصد نیز سایر دارایی‌ها است.
در جدول زیر صنایع اصلی تحت سرمایه گذاری این صندوق در بخش سهام و حق تقدم شرکت‌ها ارائه شده است. همان گونه که در جدول نیز مشخص است بیش از نیمی از منابع این صندوق در ۵ صنعت زیر سرمایه گذاری شده است.

 

بازدهی ۴۹۲ درصدی صندوق در یک سال گذشته

همچنین در جدول زیر شرکت‌های اصلی تحت سرمایه گذاری این صندوق که اطلاعات آن از آخرین صورت وضعیت پرتفوی افشا شده این صندوق استخراج شده، ارائه شده است. لازم به ذکر است که آخرین صورت وضعیت پرتفوی افشا شده این صندوق مربوط به پایان شهریور ماه سال جاری است و به طور قطع در این بازه زمانی شاهد تغییراتی در صورت وضعیت این صندوق بوده ایم.

 

بازدهی ۴۹۲ درصدی صندوق در یک سال گذشته

بازدهی ۴۹۲ درصدی صندوق در یک سال گذشته

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
سوددهی

سوددهی "وپاسار" آغاز شد

بانک پاسارگاد برنامه پرداخت سود به سهامداران را اعلام کرد.
دورهمی سهامداران

دورهمی سهامداران "فسازان" در هفته آینده

مجمع عمومی فوق العاده شرکت غلتک سازان سپاهان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۱۴ برگزار می‌شود.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "ما" به صدا درآمد

مجمع عمومی فوق العاده شرکت بیمه ما در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۱۵ برگزار می‌شود.

"فملی" در مجمع به افزایش سرمایه رسید

مجمع عمومی فوق العاده شرکت ملی صنایع مس ایران در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۰۲ برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
محمود گودرزی کلیددار بورس تهران شد
با مصوبه هیات مدیره بورس، دکتر محمود گودرزی به عنوان مدیرعامل و سکاندار جدید بورس تهران برگزیده شد.