تعداد بازدید : ۳۱۵۳
کد خبر : ۲۲۹۸۶۳
۳۳۵ ریال سود به ازای هر سهم در گزارش عملکرد ۶ ماهه بانک ملت؛
۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۴
بانک ملت بر اساس گزارش عملکرد ۶ ماهه این بانک موفق به کسب سود خالص ۶۹ هزار و ۳۷۵ میلیارد ریالی شده است

مثبت شدن روند سودآوری با سود سنگین تسعیر ارز

به گزارش واحد تحقیق و مطالعات بورس نیوز، بانک ملت بر اساس گزارش عملکرد ۶ ماهه این بانک موفق به کسب سود خالص ۶۹ هزار و ۳۷۵ میلیارد ریالی شده است. این سود نسبت به دوره مشابه سال رشد ۳۵۱ درصدی را نشان می‌دهد. با این حال و با توجه به اینکه کسب این سود به لطف شناسایی سود تسعیر بوده، نمی‌توان به تکرار سودآوری و عملیاتی بودن آن تکیه داشت.

مثبت شدن روند سودآوری با سود سنگین تسعیر ارز

در واقع بدون در نظر گرفتن سود تسعیر ارز این بانک که در نیمه نخست سال جاری به مبلغ ۱۲۱ هزار میلیارد ریال شناسایی شده، عملکرد بانک منجر به شناسایی زیان خالص (با صفر در نظر گرفتن مالیات)، به بیش از ۳۰ هزار میلیارد ریال زیان خالص منتج می‌شد.

در بخش مدیریت هزینه ها، عملکر بسیار ضعیفی را از سوی مدیران بانک شاهد هستیم. تنها در بخش هزینه‌های کارکنان شاهد رشد ۶۸ درصدی هزینه‌های بانک هستیم. همچنین هزینه‌های مربوط به ذخیره گرفتن مطالبات مشکوک الوصول با ۱.۰۰۰ درصد افزایش نسبت به دوره مشابه سال گذشته به ۳۷ هزار و ۵۱۴ میلیارد ریال رسیده است.

جمع درآمد‌های مشاع بانک که از دو محل سود تسهیلات و وجه التزام دریافتی و همچنین سود سرمایه گذاری‌ها و سپرده گذاری‌ها تشکیل شده، شاهد رشد ۳۶ درصدی درآمد‌های بانک و شناسایی مبلغ ۱۳۳ هزار و ۷۴۵ میلیارد ریالی هستیم.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

بانک دی، آنلاین مجمع برگزار می کند

مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده بانک دی آنلاین برگزار می‌شود.

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
دستور قالیباف به شرکت بورس: "شستا" را سریع تعیین تکلیف کنید
براساس قانون بازار اوراق بهادار بازگشایی و توقف نماد‌ها بر عهده بورس‌ها است، وظیفه سازمان بورس و اوراق بهادار، صیانت از حقوق سهامداران و نظارت بر بورس‌ها است.