تعداد بازدید : ۹۸۴
کد خبر : ۲۳۰۲۹۰
۰۷ آبان ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۲
منتور کسب و کار فردی است که پیش از شما در یک صنعت و حوزه فعالیت داشته و به عبارتی با چم و خم کار آشنایی کامل دارد. منتورینگ یک رابطه متعامل و دو طرفه محسوب می شود که نه تنها نکات حیاتی برای زنده ماندن و ادامه حیات در محیط کسب و کار را می آموزد بلکه او نیز از شما یاد می گیرد.

به گزارش بورس نیوز، منتور کسب و کار فردی است که پیش از شما در یک صنعت و حوزه فعالیت داشته و به عبارتی با چم و خم کار آشنایی کامل دارد. منتورینگ یک رابطه متعامل و دو طرفه محسوب می شود که نه تنها نکات حیاتی برای زنده ماندن و ادامه حیات در محیط کسب و کار را می آموزد بلکه او نیز از شما یاد می گیرد.

کسانی که قصد راه اندازی یک کسب و کار را داشته باشند، در این مسیر به سه فرد یا بهتر است گفته شود به ۳ نقش نیاز دارند تا آن ها را در مسیر موفقیت راهنمایی و همراهی کند؛ مشاور، دوست و الگو! بهترین منتور ترکیبی از این ۳ نقش است. یک منتور استارتاپ، کسی است که در زمینه فعالیتی خود دارای موفقیت بوده و تجربه در محیط صنعت و بازار را داشته است. یک چنین فردی می تواند بهترین مشاور باشد زیرا تجربه باعث شده راه های شکست و موفقیت را از یکدیگر تشخیص داده و به فردی که قصد ورود به صنعت را دارد، کمک کند تا راه را از چاه بشناسد. منظور از دوست، دلسوزانه عمل کردن منتور است به این صورت که کسب و کار نوپای شما را رقیب خود نبیند و به عبارتی از جان و دل برای موفقیت شما تلاش کند. الگو گیری از منتور کسب و کار به فرد کمک می کند تا یک الگو کلی از کاری که قرار است انجام دهد داشته باشد.

چرا به منتور نیاز داریم؟

محیط صنعت برای کسب و کارهای نوپا یک محیط ناشناخته است که ورود به آن با ترسی معقول همراه است. منتور مانند یک دایره المعارف است که این محیط ناشناخته را برای شما آشنا می کند و هر بار گره ای از کارتان می گشاید. شبکه سازی و ارتباطات نقش بسیار مهمی در راه اندازی کسب و کار ها دارد که کار چندان آسانی به نظر نمی آید. سال ها کار در محیط لازم است تا بتوان به شبکه مفید و ارزشمند سرمایه گذاران، متخصصان، مدیران و افراد آشنا در صنعت دست پیدا کرد؛ اما با یک منتور شما به آسانی با این شبکه عظیم (که منتور شما در طی سال ها تلاش به آن دست یافته است) ارتباط برقرار کرده و از مزایای شبکه سازی بهره مند می شوید. علاوه بر تمام مسائلی که گفته شد، شما در راه مدیریت کسب و کارتان، گاهی با چالش های درون سازمانی مواجه شده و از توجه به امور کلان مانند توجه به چشم انداز های بلند مدت غافل می شوید؛ یک منتور کسب و کار در این زمان ها در کنار شما خواهد بود و نمی گذارد از مسیرتان خارج شوید.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

بانک دی، آنلاین مجمع برگزار می کند

مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده بانک دی آنلاین برگزار می‌شود.

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
دستور قالیباف به شرکت بورس: "شستا" را سریع تعیین تکلیف کنید
براساس قانون بازار اوراق بهادار بازگشایی و توقف نماد‌ها بر عهده بورس‌ها است، وظیفه سازمان بورس و اوراق بهادار، صیانت از حقوق سهامداران و نظارت بر بورس‌ها است.