تعداد بازدید : ۶۸۱۱
کد خبر : ۲۳۰۳۰۱
افزایش نرخ سود بانکی فرصت و یا چالش آتی بانک ها؛
۰۶ آبان ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۰
حال باید منتظر ماند و دید آیا در روز‌های آتی مجددا شاهد افزایش عرضه‌ها از سوی سهامداران حقیقی و حقوقی در این نماد خواهیم بود یا خیر.

افزایش نرخ سود بانکی فرصت و یا چالش آتی بانک ها

به گزارش واحد تحقیق و مطالعات بورس نیوز، پس از ادامه روند نزولی قیمت در نماد "وتجارت " و البته توقف این نماد به دلیل افشای اطلاعات در روز‌های معاملاتی گذشته، گزارش مهر ماه این بانک همچون ماه‌های گذشته، حاکی از رشد مطلوب درآمد‌های مازاد از فعالیت‌های بانکداری است.

در اینکه با احتمال بالا شناسایی هزینه‌های این بانک بخش زیادی از درآمد‌های شناسایی شده این بانک را از بین می‌برد شکی نیست ولی با این وجود افزایش این درآمد‌ها از امیدوارکننده‌ترین گزارش‌های اخیر این شرکت است.

افزایش نرخ سود بانکی فرصت و یا چالش آتی بانک ها

همانگونه که در جدول فوق نیز مشاهده می‌شود مازاد درآمد‌های عملیات بانکداری بانک تجارت در مهر ماه بیش از ۴.۰۱۶ میلیارد ریال و با کاهشی ۳.۹۸۲ میلیارد ریال در مقایسه با شهریور ماه همراه بود که همچنان پوشش مناسبی نسبت به ۲۶.۶۹۰ میلیارد ریال مازاد درآمد‌های ۷ ماهه نخست سال به شمار می‌رود.

لازم به ذکر است، نماد این بانک در روز‌های گذشته با نظر سازمان بورس جهت افشا و شفاف سازی‌های تکمیلی در خصوص تحصیل در حدود ۳/۳ میلیارد سهم شرکت سرمایه گذاری ملی ایران به حالت تعلیق درآمده است.

اما سوالی که این روز‌ها ذهن بسیاری از سرمایه گذاران سهام بانکی را به خود مشغول کرده این است که آیا افزایش نرخ سود بانکی با توجه به افزایش سود سپرده‌های پرداختی از سوی بانک به ضرر بانک‌ها بوده و یا این موضوع منجر به جذب بیشتر نقدینگی و افزایش قدرت تسهیلات دهی و درآمدی بانک‌ها منجر می‌شود؟

حال باید منتظر ماند و دید آیا در روز‌های آتی مجددا شاهد افزایش عرضه‌ها از سوی سهامداران حقیقی و حقوقی در این نماد خواهیم بود و یا خیر.

لازم به ذکر است، علیرغم شناسایی مازاد درآمد‌های مناسب این بانک در سال مالی گذشته و سه ماهه نخست سال جاری، افزایش چشمگیر هزینه‌ها تا حدود زیادی این افزایش درآمد‌ها را خنثی کرد و می‌بایست دید تا پایان سال عملکرد این بانک بزرگ کشور منجر به چه سود خالصی خواهد شد.

کارشناس.اقتصادی
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۷
سلام.بانک.تجارت.همانند.بانک.ملت.و.صادرات.سه.بانک...بزرگترین.بانک.بورسی.ایران.محسوب.میشود.در.تمامی.بخشهای.تولیدی.واقتصادی..و.در.جهت.رونق.تولید.نقش.کلیدی.و.پر.رنگ.دارند.و.شریان.های.اقتصادی.کشور.میباشند.این.سه.بانک.بزرگ.بنیادی.و.سود.ده.وبا.ترازهای.خوب.و.دارای....سودهای.انباشته.و.تسعیر.ارز.فراوان.هر.سه.بانک.بزودی.از.محل.سود.انباشته.و.تسعیر.ارز.افزایش.سرمایه.دارند.و.سهامداران.صبور.اگر.این.سهم.را.بقصد.بلند.مدت.سرمایه.گذاری.کنید...و.در.نوسانها.پرهیز.کنید.انشاالله.بزودی..سود.خوبی.اید.شما.خواهد.شد.وسلام.همگی.پر.سود.و.موفق.باشید.واسلام.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

بانک دی، آنلاین مجمع برگزار می کند

مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده بانک دی آنلاین برگزار می‌شود.

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
دستور قالیباف به شرکت بورس: "شستا" را سریع تعیین تکلیف کنید
براساس قانون بازار اوراق بهادار بازگشایی و توقف نماد‌ها بر عهده بورس‌ها است، وظیفه سازمان بورس و اوراق بهادار، صیانت از حقوق سهامداران و نظارت بر بورس‌ها است.