کد خبر : ۲۳۰۹۸۵
رئیس سندیکای مواد موثره دارویی در گفت‌وگو با بورس‌نیوز تاکید کرد:
۱۹ آبان ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۴
هیچ خبری از حذف ارز دولتی دارو نیست ضمن اینکه عده‌ای در مورد قاچاق دارو هم بزرگنمایی می‌کنند.

حال خوب دارویی ها و تحول در تولید دارو

به گزارش بورس نیوز روز گذشته شایعاتی از حذف ارز دولتی دارو در گروه‌های بورسی مطرح شد که البته تحرکاتی هم در سهم‌های دارویی به همراه داشت.

فرامرز اختراعی رئیس سندیکای مواد موثره دارویی در گفت‌وگو با بورس نیوز در این خصوص بیان کرد: شایعه حذف ارز دولتی دارو صحت ندارد. حذف ارز دولتی دارو نیاز به مصوبه مجلس دارد و یا اینکه اگر شرایط خاصی باشد، باید این طرح در جلسه سران قوا در این مورد تصمیم‌گیری شود که هیچ‌یک از این اتفاقات رخ نداده و تغییری حاصل نشده است. دارو کالای استراتژیکی است که مشمول دریافت ارز دولتی است و با ۷۰۰ میلیون دلار می‌توان نیاز ارزی تولید دارو را پوشش داد.

وی افزود: آنان که بر طبل حذف ارز دولتی دارو می‌کوبند، در نظر داشته باشند که حذف ارز دولتی دارو، در این شرایط به منفعت مردم نیست. ضمن اینکه عده‌ای در مورد قاچاق دارو هم بزرگنمایی می‌کنند؛ چراکه دارو کالایی شناسنامه‌دار بوده و از همان مرحله اول تولید، تحت کنترل مقامات نظارتی است و قاچاق آن، به این راحتی نیست. همچنین حذف ارز دولتی، برای شرکت‌های دارویی هم مشکل‌ساز خواهد بود؛ چراکه در صورت حذف ارز دولتی، برای تأمین مواد اولیه نیاز به سرمایه در گردش بیشتری خواهند داشت.

این فعال صنعت دارو در ادامه ضمن تأکید بر اینکه در حال حاضر شرکت‌های دارویی اوضاع مساعدی دارند، گفت: شیوع کرونا البته موجب افزایش تقاضا و رشد تولید چند قلم دارو که برای بیماران کرونایی تجویز می‌گردد، شده است؛ ولی درمجموع تقاضای تمام اقدام دارویی افزایش نداشته است. صنعت دارو در تولید اقلام دارویی تحول داشته که البته این تحول ناشی از محدود کردن واردات داروهای مشابه تولید داخل بوده است. حال صنعت دارو به لحاظ سودآوری خوب است. البته قیمت داروهای جنرال پایین بوده نیازمند بازنگری و اصلاح است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی

افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" در سال جاری

با در نظر گرفتن سرمایه فعلی ۳۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" احتمالا  سهامداران این مجموعه باید منتظر یک افزایش سرمایه ۳۰۰ درصدی در سال ۱۴۰۱ در "غکورش" باشند. آنطور که مطرح شده است، این افزایش سرمایه از محل سود انباشته شرکت انجام خواهد شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "بپاس" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "خوساز" باهم دیدار کنند

مجمع عمومی شرکت صنعتی محورسازان ایران خودرو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار خواهد شد.

"حخزر" برای پرداخت سود آماده می شود

شرکت کشتیرانی دریای خزر زمان پرداخت سود به سهامداران را منتشر کرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: