کد خبر : ۲۳۳۳۵۹
۰۷ دی ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۱
علی حیدری - کارشناس اقتصادی
به گزارش بورس‌نیوز، "علی حیدری - کارشناس اقتصادی" در یادداشتی برای ما در خصوص تحلیل بازار طلا نوشت:
 

داستان انس در سال ۲۰۲۰

طلا در سال ۲۰۲۰ به لطف ویرورس کرونا و سیاست‌های انبساطی دولت‌ها به بیش از ۲ هزار دلار رسید بانک مرکزی (رزوبانک) ایالات متحده همزمان با کاهش نرخ بهره شروع به پرداخت وام‌های ضروری کرد.
 
پیش بینی قیمت انس طلا در سال ۲۰۲۱
 
بانک مرکزی اروپا بسته‌های پولی حمایتی خود را تا ماه مارچ ۲۰۲۲ تصویب کرد و بانک مرکزی انگلستان همسو با کاهش نرخ بهره کمک‌های مالی خود را تا دو برابر افزایش داد. هر چند بانک‌های مرکزی از اقتصاد کشور خودشان حمایت‌های لازم راداشتند، اما گسترش سریع ویروس کرونا و نگرانی از اثرات زیانبار اقتصادی آن دورنمای اقتصادی مناسبی ایجاد نکرده بود به همین خاطر سرمایه گذاران بین الملل عمده با خرید انس از دارایی خود محافظت کردند. در ۹ نوامبر دو شرکت فایزر (Pfizer) و بایونتک (BioNTech) از واکس کرونای مشترک خود با ۹۰ درصد اثربخشی خبر دادند و یک هفته بعد مودرنا (Moderna) از اثربخشی ۹۴.۵ درصدی واکسنش رونمایی کرد. این اخبار خوش سبب ریزش قیمت انس تا ۱۷۶۴ دلار شد.
چشم انداز اونس طلا از نظر فاندامنتال:
بانک‌های مرکزی اقتصاد‌های قوی در سال ۲۰۲۰ میلادی در حد توان و بیشتر از اقتصاد حمایت کردند و با وجود تداوم بحران کرونا در جهان احتمال اجرای سیاست‌های انبساطی بیشتر است از اینرو با وجود تمام خوش بینی‌ها این فلز زرد مورد حمایت سرمایه گذاران خواهد بود و ادامه روند صعودی دور از انتظار نیست. با در نظرگرفتن آخرین جلسه فدرال رزو ایالات متحده در سال ۲۰۲۰ از صحبت‌های جرمی پاول (Jerome Powell) رپیس فدرال رزو می‌توان این برداشت را داشت که؛ درصورت تداوم کاهش نرخ اشتغال در جلسه بعدی فدرال رزو امریکا یعنی اواسط ماه مارچ شاهد سیاست خرید اوراق قرضه و کاهش ارزش دلار امریکا خواهیم بود از اینرو رشد انس محتمل است.
 

چشم انداز انس از نظر تکنیکال

با فرض صعودی بودن انس در سال ۲۰۲۱ قیمت ۱۷۰۰ و سپس ۱۷۶۰ دلار نقاط حمایتی مهمی محسوب می‌شوند و اعداد ۱۹۰۰ از نظر روانشناسی سپس ۱۹۳۰ دلار و هدف قیمتی ۲ هزار دلار و ۲۰۷۴ دلار مقاومت‌های ارزشمندی برای انس خواهند بود حتی دستیابی به قیمت ۲ هزار دلار در اواسط سال ۲۰۲۱ نیز با احتمال قوی همراه است.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع
دعوت از سهامداران

دعوت از سهامداران "قثابت" به مجمع

مجمع عمومی کارخانه‌های تولیدی و صنعتی ثابت خراسان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۲۷ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "کشرق" در مجمع تصمیم گرفتند

مجمع عمومی فوق العاده شرکت صنعتی و معدنی شمالشرق شاهرود در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۰۴ برگزار شد.
پرداخت سود به سهامداران

پرداخت سود به سهامداران "سدشت" از سال آینده

شرکت سیمان دشتستان از زمان پرداخت سود به سهامداران خبر داد.

"جم پیلن" در تصور انتخاب هیات مدیره جدید

مجمع عمومی فوق العاده شرکت پروپیلن جم در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۱۵ برگزار خواهد شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
محمود گودرزی کلیددار بورس تهران شد
با مصوبه هیات مدیره بورس، دکتر محمود گودرزی به عنوان مدیرعامل و سکاندار جدید بورس تهران برگزیده شد.