تعداد بازدید : ۶۵۰۰
کد خبر : ۲۳۳۳۵۹
۰۷ دی ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۱
علی حیدری - کارشناس اقتصادی
به گزارش بورس‌نیوز، "علی حیدری - کارشناس اقتصادی" در یادداشتی برای ما در خصوص تحلیل بازار طلا نوشت:
 

داستان انس در سال ۲۰۲۰

طلا در سال ۲۰۲۰ به لطف ویرورس کرونا و سیاست‌های انبساطی دولت‌ها به بیش از ۲ هزار دلار رسید بانک مرکزی (رزوبانک) ایالات متحده همزمان با کاهش نرخ بهره شروع به پرداخت وام‌های ضروری کرد.
 
پیش بینی قیمت انس طلا در سال ۲۰۲۱
 
بانک مرکزی اروپا بسته‌های پولی حمایتی خود را تا ماه مارچ ۲۰۲۲ تصویب کرد و بانک مرکزی انگلستان همسو با کاهش نرخ بهره کمک‌های مالی خود را تا دو برابر افزایش داد. هر چند بانک‌های مرکزی از اقتصاد کشور خودشان حمایت‌های لازم راداشتند، اما گسترش سریع ویروس کرونا و نگرانی از اثرات زیانبار اقتصادی آن دورنمای اقتصادی مناسبی ایجاد نکرده بود به همین خاطر سرمایه گذاران بین الملل عمده با خرید انس از دارایی خود محافظت کردند. در ۹ نوامبر دو شرکت فایزر (Pfizer) و بایونتک (BioNTech) از واکس کرونای مشترک خود با ۹۰ درصد اثربخشی خبر دادند و یک هفته بعد مودرنا (Moderna) از اثربخشی ۹۴.۵ درصدی واکسنش رونمایی کرد. این اخبار خوش سبب ریزش قیمت انس تا ۱۷۶۴ دلار شد.
چشم انداز اونس طلا از نظر فاندامنتال:
بانک‌های مرکزی اقتصاد‌های قوی در سال ۲۰۲۰ میلادی در حد توان و بیشتر از اقتصاد حمایت کردند و با وجود تداوم بحران کرونا در جهان احتمال اجرای سیاست‌های انبساطی بیشتر است از اینرو با وجود تمام خوش بینی‌ها این فلز زرد مورد حمایت سرمایه گذاران خواهد بود و ادامه روند صعودی دور از انتظار نیست. با در نظرگرفتن آخرین جلسه فدرال رزو ایالات متحده در سال ۲۰۲۰ از صحبت‌های جرمی پاول (Jerome Powell) رپیس فدرال رزو می‌توان این برداشت را داشت که؛ درصورت تداوم کاهش نرخ اشتغال در جلسه بعدی فدرال رزو امریکا یعنی اواسط ماه مارچ شاهد سیاست خرید اوراق قرضه و کاهش ارزش دلار امریکا خواهیم بود از اینرو رشد انس محتمل است.
 

چشم انداز انس از نظر تکنیکال

با فرض صعودی بودن انس در سال ۲۰۲۱ قیمت ۱۷۰۰ و سپس ۱۷۶۰ دلار نقاط حمایتی مهمی محسوب می‌شوند و اعداد ۱۹۰۰ از نظر روانشناسی سپس ۱۹۳۰ دلار و هدف قیمتی ۲ هزار دلار و ۲۰۷۴ دلار مقاومت‌های ارزشمندی برای انس خواهند بود حتی دستیابی به قیمت ۲ هزار دلار در اواسط سال ۲۰۲۱ نیز با احتمال قوی همراه است.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

مجمع "گکیش" برگزار شد

شرکت مجتمع‌های توریستی و رفاهی آبادگران ایران- کیش در تاریخ ۱۳۹۹/۱۰/۳۰ برگزار شد.

زنگ مجمع "قهکمت" به گوش می‌رسد

مجمع عمومی عادی بطور فوق العاده شرکت قند هکمتان در تاریخ ۱۳۹۹/۱۱/۱۳ برگزار خواهد شد.

سهامداران عدالت در جریان باشند

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت سرمایه گذاری استان فارس در تاریخ ۱۳۹۹/۱۱/۱۴ برگزار می شود.

سود ۲۴ریالی نصیب سهامداران "سبزوا"

مجمع عمومی عادی شرکت سیمان لار سبزوار در تاریخ ۱۳۹۹/۱۰/۳۰ برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: