تعداد بازدید : ۱۸۷
کد خبر : ۲۳۵۱۱۰
عضو هیات رییسه کمیسیون اقتصادی مجلس:
۱۱ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۷
عضو هیات رییسه کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: قیمت‌گذاری دستوری فولاد از طرف مجلس مطرح نشده بلکه این موضوع از سوی دولت پیگیری شد و ریشه رانت در حوزه فولاد نیز همین قیمت‌گذاری غیرمنطقی است.

رانت فولاد + بورس نیوز

به گزارش بورس نیوز، کاظم موسوی، عضو هیات رییسه کمیسیون اقتصادی اظهار کرد: امروز شاهد یک قدرت مافیایی پنهان در حوزه فروش محصولات فولادی ساختمانی هستیم که مجلس به زودی با پیگیری‌های خود مانع از شیوه فعلی یعنی خرید ارزان مواد اولیه و فروش گران این عده به مردم خواهد شد.

وی درخصوص نقش مجلس برای نوردکارانی که اقدام به فروش محصولاتشان با قیمت‌های بالا در بازار سیاه شده اند، افزود: ابتدا باید اعلام کرد که قیمت‌گذاری دستوری فولاد از طرف مجلس مطرح نشده بلکه این موضوع از سوی دولت پیگیری شد و ریشه رانت در حوزه فولاد نیز همین قیمت‌گذاری غیرمنطقی است.

عضو هیات رییسه کمیسیون اقتصادی مجلس ادامه داد: در این بخش بدون شک مجلس سمت مردم بوده و نمی‌گذارد عده‌ای که مواد اولیه ارزان خریده اند به راحتی محصولات تولیدی را به جای فروش با سود معقول با نرخ دلار آزاد در بازار سیاه بفروشند.

موسوی همچنین درخصوص عرضه کل زنجیره فولاد در بورس کالا خاطرنشان کرد: در این میان نهاد‌های نظارتی باید برای صیانت از مصرف‌کنندگان وارد عمل شوند.

وی بیان کرد: نوساناتی که اخیرا در بازار فولاد ایجاد شد و عدم ثبات قیمت‌ها را به دنبال داشت، زمینه ایجاد برخی مشکلات در بازار سرمایه نیز را فراهم کرده است.

عضو هیات رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس افزود: همه تجربیات گذشته اثبات می‌کنند که قیمت‌گذارى دستورى فولاد به هیچ وجه به صلاح کشور و به سود مردم نبوده و باید به طور حتم اقداماتى برای جلوگیری از این مسایل اتخاذ شود.

وی توضیح داد: باید به طور حتم اقدامى صورت گیرد تا مسوولان مانع فعالیت این افراد در بازار شوند و شرایطی را در این زمینه مقرر کنند تا از طریق شفافیت، فعالیت دلالان و سوداگران در حوزه کالا‌ها به حداقل برسد.

موسوی گفت: در مجلس علاوه بر قیمت‌گذاری فولاد در زمینه قیمت ارز هم مسایلی مطرح شده که حذف ارز ۴۲۰۰ هم به عنوان ریشه فساد و تقویت حضور سوداگران و دلالان در اقتصاد نیز در دستورکار است.

بیشتر بخوانید:

حمایت فولاد مبارکه از بومی سازی الگو شود

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

"تپکو" به مجمع می رود

شرکت تولید تجهیزات سنگین هپکو در تاریخ ۱۳۹۹/۱۲/۱۷ مجمع عمومی فوق العاده برگزار خواهد کرد.

"ولپارس" در مسیر پرداخت سود

شرکت لیزینگ پارسیان زمان پرداخت سود به سهامداران را مشخص کرد.
سهامداران

سهامداران "ثپردیس" در جریان باشند

شرکت سرمایه گذاری پردیس زمانبندی پرداخت سود را مشخص کرد.

"وسدید" در مجمع به سرمایه رسید

شرکت گروه صنعتی سدید در تاریخ ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ مجمع عمومی فوق العاده برگزار کرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: