تعداد بازدید : ۳۲۲۱
کد خبر : ۲۳۵۹۵۳
چند علامت سوال پیش روی سهامداران؛
۲۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۶
آنچه بیش از هر چیز در صورت‌های مالی حسابرسی نشده این شرکت در سال ۱۳۹۹ جلب توجه می‌کند کاهش در حدود ۲۸‌درصدی مقادیر فروش روغن نباتی آزاد به عنوان اصلی‌ترین محصول شرکت در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته است.

خواندن ۳ دقیقه

شرکت صنعتی بهشهر+بورس نیوز

به گزارش گروه تحقیق و مطالعات بورس نیوز، در حالی که در روز گذشته شاهد تعدیل منفی سودآوری بیش از ۵۲‌درصدی شرکت مارگارین در سال مالی ۱۳۹۹ بودیم، صورت‌های مالی حسابرسی نشده صنعتی بهشهر نیز حکایت از تعدیل منفی ۲۰‌درصدی در مقایسه با سال مالی گذشته دارد.

جدول سود غبشهر+بورس نیوز

اینکه آیا چنین وضعیتی می‌تواند توجیهی مناسب برای سرمایه‌گذاری در سهام این شرکت آن هم در قیمت‌هایی بیش از ۲.۱۰۰ تومان باشد یا خیر، سوالی است که این روز‌ها سهامداران این شرکت می‌بایست به طور جدی به دنبال پاسخش باشند؟

اگر این شرکت در سالی تورمی و افزایش نرخ‌هایی عجیب نتوانسته سودآوری مطلوبی را برای سهامدارانش به ارمغان بیاورد، آیا در سال آتی می‌تواند گزینه‌ای مطمئن برای سرمایه‌گذاری باشد؟

آنچه بیش از هر چیز در صورت‌های مالی حسابرسی نشده این شرکت در سال ۱۳۹۹ جلب توجه می‌کند کاهش در حدود ۲۸‌درصدی مقادیر فروش روغن نباتی آزاد به عنوان اصلی‌ترین محصول شرکت در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته است.

مقادیر و نرخ روغن های غبشهر+بورس نیوز

علیرغم افزایش محسوس نرخ‌های فروش محصولات، کاهش چشمگیر مقادیر فروش این شرکت در سال جاری منجر به کاهش ۱۵‌درصدی مبالغ فروش شرکت در این مدت شده که با توجه به مبالغ سنگین فروش شرکت این موضوع منجر به افزایش بیش از ۸۸۲ میلیارد ریالی و ۱۹ درصدی سود ناخاص عملیاتی در این مدت شده است.

اما مهمترین آیتم کاهشی سود خالص شرکت، شناسایی بیش از ۱.۱۱۲ میلیارد ریال زیان تسعیر ارز و ۱.۷۵۰ میلیارد ریال هزینه مطالبات مشکوک‌الوصول بوده که البته شناسایی ۱.۱۶۷ میلیارد ریال استرداد مالیات سال‌های اخیر تا حدودی این زیان را تعدیل کرده است.

بیشتر بخوانید:

 

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
سهامداران

سهامداران "چفیبر" با هم دیدار می‌کنند

شرکت تولید فیبر ایران در تاریخ ۱۳۹۹/۱۲/۲۳مجمع عمومی فوق العاده برگزار می‌کند.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "شپاکسا" به صدا درآمد

شرکت پاکسان در تاریخ ۱۳۹۹/۱۲/۱۹مجمع عمومی برگزار می کند.
مجمع

مجمع "ساروج"نزدیک است

شرکت بین المللی ساروج بوشهر در تاریخ ۱۳۹۹/۱۲/۲۴ برگزار می‌کند.
افزایش سرمایه

افزایش سرمایه "وثنو" قطعی شد

شرکت سرمایه‌گذاری ساختمان نوین در تاریخ ۱۳۹۹/۱۲/۱۲ مجمع عمومی فوق العاده برگزار کرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: