۰۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۲
مدیر فولادسازی شرکت فولاد هرمزگان گفت: پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال ۱۳۹۹ بتوانیم از ظرفیت اسمی فولاد هرمزگان عبور کنیم و هدفی را که در آغاز سال تعیین کردیم محقق کنیم.

شرکت فولاد هرمزگان+بورس نیوز

به گزارش بورس نیوز، مدیر فولادسازی شرکت فولاد هرمزگان اظهار کرد: پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال ۱۳۹۹ بتوانیم از ظرفیت اسمی فولاد هرمزگان عبور کنیم و هدفی را که در آغاز سال تعیین کردیم محقق کنیم.

تعیین اهداف و اقدامات استراتژیک در سال جهش تولید

حامد جمشیدی‌نیا، مدیر فولادسازی شرکت فولاد هرمزگان درباره عملکرد این شرکت در بهبود و افزایش سرعت تولید اظهار کرد: «در سال جهش تولید پروژه‌های زیادی در راستای افزایش کمیت، کیفیت و تحویل به‌موقع محصول که یکی از اقدامات استراتژیک واحد بهره‌برداری در فولاد هرمزگان بوده تعریف شد و با همدلی و کار تیمی کارکنان فولاد هرمزگان طی جلسات مشترک در برنامه کاری همکاران قرار گرفت و با شناسایی و تعیین اقدامات مهم و موثر و اجرای آن‌ها نتایج مطلوبی حاصل شد، که از جمله این پروژه‌ها عبارتند از: پروژه افزایش سرعت تولید در زمان مستقیم کاری، پروژه کاهش توقفات اضطراری، کاهش مصرف انرژی، افزایش سرعت ریخته گری، افزایش آماده بکاری جرثقیل ها، افزایش آماده بکاری مکانیزم‌های جمع آوری سرباره، افزایش کیفیت آهن اسفنجی، افزایش کیفیت آهک مصرفی در کوره‌های قوس.

عزم جزم مجموعه فولاد هرمزگان برای جبران

مدیر فولادسازی شرکت فولاد هرمزگان ادامه داد: «بنا به تاکید مدیر عامل محترم، جلساتی با حضور معاونت محترم بهره‌برداری و کلیه مدیران بهره‌برداری و خرید به منظور برنامه‌ریزی جهت جبران عقب‌افتادگی از برنامه تولید برگزار شد. در این راستا، کل مجموعه فولاد هرمزگان بسیج شدند که بتوانند عقب‌افتادگی‌های ناشی از اتفاقات یادشده را برای بخش فولادسازی جبران کنند و به سقف خوبی از تولید دست پیدا کنند».

افزایش چشم‌گیر سرعت تولید

جمشیدی‌نیا موارد بهبود فولادسازی را این‌گونه بیان کرد: «تامین مواد باکیفیت، بهبود آّهن اسفنجی در واحد احیای مستقیم، بهبود کیفیت آهک تولیدی و آهک خریداری شده؛ از جمله مواردی بود که در جهت اعتلای فولادسازی و ارتقای روند فولادسازی بسیار اثرگذار بود».

وی ادامه داد: «همچنین افزایش آماده بکاری مکانیزم‌های جمع آوری سرباره و کاهش زمان مستقیم کاری کوره‌ها (P.On) منجر به افزایش سرعت تولید کوره‌ها شد. در همین راستا دیگر واحد‌ها نیز باید سرعت را خود را افزایش می‌دادند. واحد ریخته‌گری ازجمله این واحد‌ها بود. این واحد موفق شد سرعت ریخته‌گری را به ۱.۴۵ متر بر دقیقه افزایش دهد که رکورد چشم‌گیری محسوب می‌شود. واحد جرثقیل نیز در همین راستا، آمادگی به کار جرثقیل‌ها را به ۹۹.۹ دهم درصد افزایش داد. هرگونه توقف جرثقیل می‌توانست سبب توقف تولید در شرکت شود. همچنین واحد نسوز هم حمایت کرد تا تجهیزاتی که نسوز در آن استفاده می‌شود (ازجمله کوره) را برای استفاده آماده نماید و بتواند کوره‌ها را پشتیبانی و توقفات ناشی از این موضوع را به حداقل برساند».

مدیر فولادسازی شرکت فولاد هرمزگان در پایان گفت: همه این عوامل سبب شد که پیشرفت پروژه‌ها و اقدامات استراتژیک افزایش یابد و از شهریور ماه تا بهمن ماه شاهد دستیابی به ۵ رکورد متوالی در شهریور، آبان، آذر، دی و بهمن ماه باشیم و شعار "رکورد امروز استاندارد فردا" را سرلوحه کاری خود قرار دهیم.

بیشتر بخوانید:

دل‌گرمی "هرمز" به رکوردزنی‌های تولید

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

"کماسه" روز مجمع را مشخص کرد

مجمع عمومی شرکت تامین ماسه ریخته‌گری در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۲۲ برگزار خوهد شد.

"کگل" از ماه آینده سود می‌دهد

شرکت معدنی و صنعتی گل گهر زمان پرداخت سود به سهامدارانش را اعلام کرد.

"غپاذر" آماده پرداخت سود شد

شرکت شیرپاستوریزه پگاه آذربایجان شرقی زمان پرداخت سود به سهامداران را تعیین کرد.
دیدار سهامداران

دیدار سهامداران "غاذر" در مجمع

مجمع عمومی شرکت کشت و صنعت پیاذر در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۱۴ برگزار می شود.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: