تعداد بازدید : ۳۵۴
کد خبر : ۲۳۶۵۱۰
در هفته گذشته رقم خورد؛
۰۹ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۸
معامله گران در نخستین هفته اسفندماه ۱۳۹۹ در بازار ابزار‌های مالی بورس کالا تعداد ۳‌میلیون و ۸۱ هزار و ۵۱۰ گواهی سپرده بورس کالایی را بر پایه ۸ دارایی شامل پسته فندقی و بادامی، زعفران نگین و پوشال، رطب مضافتی، زیره سبز، کشمش و سکه طلا معامله کردند و ارزش ۱۷۳۲ میلیارد و ۲۶۶ میلیون ریال را رقم زدند.

خواندن ۳دقیقه

گواهی سپرده کالایی در بورس کالا+ بورس نیوز

به گزارش بورس نیوز، معامله گران در نخستین هفته اسفندماه ۱۳۹۹ در بازار ابزار‌های مالی بورس کالا تعداد ۳‌میلیون و ۸۱ هزار و ۵۱۰ گواهی سپرده بورس کالایی را بر پایه ۸ دارایی شامل پسته فندقی و بادامی، زعفران نگین و پوشال، رطب مضافتی، زیره سبز، کشمش و سکه طلا معامله کردند و ارزش ۱۷۳۲ میلیارد و ۲۶۶ میلیون ریال را رقم زدند. به این ترتیب حجم معاملات ۸.۴ درصد و ارزش معاملات ۴.۲ درصد نسبت به هفته پایانی بهمن‌ماه رشد داشته است.

بر اساس این گزارش، در جریان معاملات هفته‌ای که گذشت همچون هفته‌های گذشته، بیشترین ارزش معاملات و گردش مالی مربوط به سکه طلا بود. به طوری که یک میلیون و ۳۶۵ هزار و ۶۰۰ گواهی سپرده سکه طلا به ارزش ۱۵۱۹ میلیارد و ۳۵۶ میلیون ریال در بازار دادوستد شد.

در این مدت زعفران نگین به عنوان پر حجم‌ترین دارایی مورد معامله در بازار ابزار‌های مالی، شاهد معامله تعداد یک میلیون و ۷۰۰ هزار و ۳۹۶ گواهی به ارزشی بیش از ۲۰۷ میلیارد و ۱۲۳ میلیون ریال بود. البته زعفران نگین از نظر ارزشی پس از سکه طلا رتبه دوم را به دست آورده بود.

۶۲۱۶ گواهی سپرده زعفران پوشال نیز به ارزشی نزدیک به ۴۹۲ میلیون ریال مورد معامله قرار گرفت.

معامله گران تعداد ۲۷۸۹ گواهی سپرده پسته فندقی و بادامی را در حالی معامله کردند که ارزش این معاملات بالغ بر ۲میلیارد و ۷۸۷ میلیون ریال برآورد شده است.

در مدت مذکور همچنین ۶۴۱ گواهی سپرده رطب مضافتی به ارزش ۱۲۴ میلیون و ۹۰۰ هزار ریال و ۱۶۶ گواهی سپرده زیره سبز به ارزش ۷۶ میلیون و ۷۰۲ هزار ریال معامله شدند.

معامله گران تعداد ۵۷۰۲ گواهی سپرده کشمش سبز قلمی و تیزابی را نیز در حالی خرید و فروش کردند که ارزش این معاملات یک میلیارد و ۳۰۴ میلیون ریال بود.

بیشتر بخوانید:

خرید و فروش گواهی سپرده زیره سبز با ارزش بیش از یک میلیارد ریال

 

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

"زماهان" سود تقسیم نکرد

مجمع عمومی شرکت مجتمع تولید گوشت مرغ ماهان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۱/۱۸ برگزار شد.
مجمع

مجمع "ولانا" ۷۰ ریال سود داد

مجمع عمومی شرکت لیزینگ آیادانا در تاریخ ۱۴۰۰/۰۱/۱۹ برگزار شد.

"شوینده" ۴ روز دیگر به مجمع می‌رود

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت مدیریت صنعت شوینده توسعه صنایع بهشهر در تاریخ ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ برگزار می‌شود.
دیدار سهامداران

دیدار سهامداران "سخاش" در اردیبهشت ماه

شرکت سیمان خاش در تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ مجمع عمومی برگزار می‌کند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: