کد خبر : ۲۳۶۵۱۰
در هفته گذشته رقم خورد؛
۰۹ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۸
معامله گران در نخستین هفته اسفندماه ۱۳۹۹ در بازار ابزار‌های مالی بورس کالا تعداد ۳‌میلیون و ۸۱ هزار و ۵۱۰ گواهی سپرده بورس کالایی را بر پایه ۸ دارایی شامل پسته فندقی و بادامی، زعفران نگین و پوشال، رطب مضافتی، زیره سبز، کشمش و سکه طلا معامله کردند و ارزش ۱۷۳۲ میلیارد و ۲۶۶ میلیون ریال را رقم زدند.

خواندن ۳دقیقه

گواهی سپرده کالایی در بورس کالا+ بورس نیوز

به گزارش بورس نیوز، معامله گران در نخستین هفته اسفندماه ۱۳۹۹ در بازار ابزار‌های مالی بورس کالا تعداد ۳‌میلیون و ۸۱ هزار و ۵۱۰ گواهی سپرده بورس کالایی را بر پایه ۸ دارایی شامل پسته فندقی و بادامی، زعفران نگین و پوشال، رطب مضافتی، زیره سبز، کشمش و سکه طلا معامله کردند و ارزش ۱۷۳۲ میلیارد و ۲۶۶ میلیون ریال را رقم زدند. به این ترتیب حجم معاملات ۸.۴ درصد و ارزش معاملات ۴.۲ درصد نسبت به هفته پایانی بهمن‌ماه رشد داشته است.

بر اساس این گزارش، در جریان معاملات هفته‌ای که گذشت همچون هفته‌های گذشته، بیشترین ارزش معاملات و گردش مالی مربوط به سکه طلا بود. به طوری که یک میلیون و ۳۶۵ هزار و ۶۰۰ گواهی سپرده سکه طلا به ارزش ۱۵۱۹ میلیارد و ۳۵۶ میلیون ریال در بازار دادوستد شد.

در این مدت زعفران نگین به عنوان پر حجم‌ترین دارایی مورد معامله در بازار ابزار‌های مالی، شاهد معامله تعداد یک میلیون و ۷۰۰ هزار و ۳۹۶ گواهی به ارزشی بیش از ۲۰۷ میلیارد و ۱۲۳ میلیون ریال بود. البته زعفران نگین از نظر ارزشی پس از سکه طلا رتبه دوم را به دست آورده بود.

۶۲۱۶ گواهی سپرده زعفران پوشال نیز به ارزشی نزدیک به ۴۹۲ میلیون ریال مورد معامله قرار گرفت.

معامله گران تعداد ۲۷۸۹ گواهی سپرده پسته فندقی و بادامی را در حالی معامله کردند که ارزش این معاملات بالغ بر ۲میلیارد و ۷۸۷ میلیون ریال برآورد شده است.

در مدت مذکور همچنین ۶۴۱ گواهی سپرده رطب مضافتی به ارزش ۱۲۴ میلیون و ۹۰۰ هزار ریال و ۱۶۶ گواهی سپرده زیره سبز به ارزش ۷۶ میلیون و ۷۰۲ هزار ریال معامله شدند.

معامله گران تعداد ۵۷۰۲ گواهی سپرده کشمش سبز قلمی و تیزابی را نیز در حالی خرید و فروش کردند که ارزش این معاملات یک میلیارد و ۳۰۴ میلیون ریال بود.

بیشتر بخوانید:

خرید و فروش گواهی سپرده زیره سبز با ارزش بیش از یک میلیارد ریال

 

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

"غشهد" به مجمع می‌رود

مجمع عمومی شرکت شهد ایران در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۱۷ برگزار می‌شود.
افزایش سرمایه ۶۳ درصدی

افزایش سرمایه ۶۳ درصدی "وایران" در مجمع

مجمع عمومی فوق العاده شرکت لیزینگ ایرانیان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۳/۳۱ برگزار شد.
دورهمی سهامداران

دورهمی سهامداران "رکیش" در دهم تیرماه

مجمع عمومی فوق العاده شرکت کارت اعتباری ایران کیش در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۱۰ برگزار می شود.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "فخاس" به گوش می‌رسد

مجمع عمومی شرکت مجتمع فولاد خراسان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۱۷ برگزار خواهد شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: