تعداد بازدید : ۵۰۱
کد خبر : ۲۳۶۷۰۰
در مناقصه روز گذشته؛
۱۲ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۵
روز گذشته و در جریان معاملات مناقصه بورس کالا، ۱۰ هزار عدد کنتور برق مورد تقاضای شرکت توزیع نیروی برق استان خراسان رضوی روی تابلو رفت.

خواندن ۳دقیقه
فروش ۱۰هزار کنتور برق +بورس نیوز

به گزارش بورس نیوز، روز گذشته و در جریان معاملات مناقصه بورس کالا، ۱۰ هزار عدد کنتور برق مورد تقاضای شرکت توزیع نیروی برق استان خراسان رضوی روی تابلو رفت که با ورود یک تولیدکننده کنتور برق به این معامله و قبول قیمت پایه مورد درخواست متقاضی یعنی سه میلیون و ۲۰۰ هزار ریال به ازای هر عدد کنتور این معامله با موفقیت به ثبت رسید.

بر اساس این گزارش، نگاهی به جزییات درخواست خرید شرکت توزیع برق منطقه‌ای استان خراسان رضوی نشان می‌دهد که این شرکت متقاضی خرید ۱۰ هزار عدد کنتور برق با قیمت پایه سه میلیون و ۲۰۰ هزار ریال در هر عدد بود که محصول مورد مورد نظر، کنتور تک فاز ۲۵ آمپر چند تعرفه دیجیتالی (بدون قاب) مطابق دستورالعمل تعیین الزامات معیار‌های ارزیابی فنی و آزمون‌های کنتور‌های دیجیتالی تکفاز چند تعرفه (ویرایش ۳/۱ توانیر) است.

مناقصه بورس کالا با فروش ۱۰هزار کنتور برق+بورس نیوز

همچنین براساس درخواست خریدار، روی کالا‌های تحویلی نام شرکت توزیع برق استان خراسان رضوی به گونه‌ای حک می‌شود به طوریکه قابل پاک شدن نباشد. علاوه بر آن، فروشنده باید کالای موضوع مناقصه را برای حمل و تحویل طبق استاندارد‌های بین‌المللی و با توجه به ماهیت کالا و نوع وسیله حمل به نحوی بسته‌بندی و آماده کند که از آسیب و فساد ضمن حمل و انبارداری مصون بماند.

محل تحویل کالای مناقصه انبار مرکزی شرکت توزیع برق استان خراسان رضوی واقع در مشهد بوده و کلیه کسورات قانونی هزینه بارگیری، حمل، بیمه کالا و سایر هزینه‌های احتمالی به عهده فروشنده و هزینه تخلیه به عهده خریدار خواهد بود.

نحوه انجام معاملات مناقصه

براساس این گزارش، در روند معاملات مناقصه در بورس کالا، خریدار یک محصول در اطلاعیه‌ای اعلام می‌کند که تمایل به خرید چه کالایی و با چه مشخصاتی را دارد؛ به دنبال انتشار این اطلاعیه مناقصه، شرکت‌هایی که برای عرضه کالای مورد نظر در بورس پذیرش شده اند می‌توانند در مناقصه شرکت کنند.

موضوع مهم در خصوص معاملات مناقصه، رقابت عرضه کنندگان در جهت کاهش قیمت‌ها و جلب نظر خریداران است. به عبارت بهتر تاکنون در روش مزایده محصولات در بورس کالا، رقابت قیمت به سمت قیمت‌های بالاتر بود و فردی که قیمت بالاتری را اعلام می‌کرد برنده مزایده می‌شد، اما در مناقصه عکس این اتفاق حاکم است و برنده مناقصه شرکتی خواهد بود که حاضر به فروش کالا با قیمت پایین تری باشد؛ همچنین پس از آنکه برنده مناقصه تعیین شد، وارد فرآیند تسویه و تحویل معاملات می‌شویم که این فرآیند در معاملات مناقصه مشابه معاملات مزایده بوده و دستورالعمل یکسانی دارد.

بیشتر بخوانید:

ثبت درخواست خرید ۱۰ هزار کنتور برق روی تابلوی مناقصه بورس کالا

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

"درهآور" با موضوع سرمایه به مجمع می‌رود

شرکت دارویی ره‌آورد تامین در تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۰۸ مجمع عمومی فوق‌العاده برگزار خواهد کرد.
سوددهی

سوددهی "ثامید" از آخرین روز شهریورماه

شرکت توسعه و عمران امید زمانبندی پرداخت سود را مشخص کرد.
دورهمی سهامداران

دورهمی سهامداران "بسویچ" در نهم ماه آینده

مجمع عمومی فوق العاده شرکت پارس سویچ در تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۰۹ برگزار می شود.

"غویتا"۲۱ تومان تقسیم کرد

مجمع عمومی شرکت ویتانا در تاریخ ۱۴۰۰/۰۱/۲۸ برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: