کد خبر : ۲۳۷۴۷۷
کارشناس بازار سرمایه در گفت‌وگو با بورس نیوز:
۲۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۵
کارشناس بازار سرمایه گفت: با توجه به انتخابات پیش روی ریاست جمهوری و دلایل بنیادی بازار در سه ماهه نخست سال ۱۴۰۰ رشد هیجانی خواهد داشت.

رشد هیجانی بورس در ۳ ماهه نخست سال

فردین آقابزرگی در گفت‌وگو با بورس نیوز اظهار کرد: مهم‌ترین اتفاقی که در سال ۹۹ صورت گرفت، پایه‌ای شد برای پرهیز از افت و خیز هیجانی و رجوع به اصول ادبیات اقتصادی و نزدیک شدن به تعادلی که در اسفندماه اتفاق افتاد؛ رسیدن به نقاط تعادلی که عمدتا با محور سهم‌های شاخص مانند فولاد، پتروشیمی و پالایشی‌ها شکل گرفت، تعادل قیمتی را به دست آورد.

وی اضافه کرد: از سوی دیگر باید اشاره داشت که نرخ ارز ثبات نسبی پیدا کرد که این موضوع موجب رکود دیگر بازار‌های موازی شد بنابراین بازارسرمایه در سال ۱۴۰۰ یکه‌تاز خواهد بود و در این بین انتظارات تورمی در سال آتی نیز "بورس" را در وضعیت خوبی قرار خواهد داد.

آقابزرگی با اشاره به انتخابات پیش‌رو ریاست جمهوری بیان کرد: به دلیل تبلیغات انتخاباتی در ۳ماهه نخست ۱۴۰۰، نامزد‌ها ریاست جمهوری سعی خواهند کرد مخاطبین خود که طیف وسیعی از آن‌ها حدود ۵۰ میلیون سهامدار هستند را جلب کنند.

کارشناس بازار سرمایه تصریح کرد: با توجه به دلایل بنیادی ذکر شده، بهره‌برداری از فضای انتخابات ریاست جمهوری و توجهی که فعالان بازار سرمایه به صحبت‌های کاندیدا‌ها و نحوه برخورد و تعامل آن‌ها با بازار سرمایه مورد توجه خواهد بود که به نظر می‌رسد بازار با یک رشد هیجانی همراه باشد اما؛ پس از گذر از انتخابات، جناح‌های سیاسی سعی خواهند کرد تعادل موردنظر را حاکم کنند.

وی خاطرنشان کرد: طبیعتا پس از رشد بازار یک دوره اصلاحی خواهیم داشت ولی تصور اینگونه است که فراز و نشیب شاخص بسیار کم خواهد بود.

آقابزرگی درباره چالش‌های بورس در سال ۱۴۰۰ افزود: یکی از بیشترین نقاطی که مورد توجه قرار خواهد گرفت تغییر در زیرساخت‌های آموزشی، سامانه‌های تحلیلی و قانون مقررات پایه در نظام معاملات از دغدغه‌هایی خواهد بود که بازار را متحول خواهد کرد که در سال ۹۹ احساس نیاز آن را همه لمس کردند و چالش بزرگ پرداختن به اصلاح زیرساخت‌های فرایند معاملات است.

بیشتر بخوانید:

مصوبه‌ای با ظاهری گمراه کننده

ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۱۱:۵۱ - ۱۳۹۹/۱۲/۲۶
شما هم یک تحلیلت درست از اب در نمیاد بزارید تحلیل های قدیم شما درست از اب دربیاید بعد اظهار نظر جدید کنید مگر شما نگفتن بازار تا اخر سال 20درصد حداقل رشد خواهد کرد یک تحلیل شما بگو که درست باشد
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

"غشهد" به مجمع می‌رود

مجمع عمومی شرکت شهد ایران در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۱۷ برگزار می‌شود.
افزایش سرمایه ۶۳ درصدی

افزایش سرمایه ۶۳ درصدی "وایران" در مجمع

مجمع عمومی فوق العاده شرکت لیزینگ ایرانیان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۳/۳۱ برگزار شد.
دورهمی سهامداران

دورهمی سهامداران "رکیش" در دهم تیرماه

مجمع عمومی فوق العاده شرکت کارت اعتباری ایران کیش در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۱۰ برگزار می شود.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "فخاس" به گوش می‌رسد

مجمع عمومی شرکت مجتمع فولاد خراسان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۱۷ برگزار خواهد شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: