کد خبر : ۲۳۸۷۰۳
۲۴ فروردين ۱۴۰۰ - ۰۸:۰۲
برای بازار امروز انتظار می رود شاهد بهبود روند معاملات حداقل در شرکت‌های بزرگ و اصلی بازار باشیم، انتشار خبر تامین مالی توسط هلدینگ‌ها به نظر می‌رسد که در کوتاه مدت می‌تواند منجر به کاهش فشار فروش و احتمالا برخی افزایش نرخ‌ها نیز شود.

بهبود روند معاملات در شرکت‌های بزرگ و اصلی


به گزارش بورس نیوز، روز گذشته شاهد برخی تحرکات مثبت در بازار سرمایه بودیم. مثبت شدن روند معاملات در برخی نماد‌ها از جمله وبملت، شستا و فولاد نشان از توقف روند نزولی خسته کننده حداقل در کوتاه مدت را نشان می‌دهد.

روند افزایشی قیمت‌ها در نیم ساعت پایانی محسوس‌تر بود و تعداد نماد‌های مثبت نسبت به روز‌های قبل افزایش محسوسی داشت.

همچنین بسیاری از صف‌های فروش پس از انتشار اخباری مبنی بر تامین مالی تا سقف (البته اظهار شده و نه قطعی شده) ۲۴۰ هزار میلیارد ریالی در نیم ساعت پایانی بازار جمع شد. با این حال همچنان شاهد معاملات ضعیفی در سطح بازار بودیم و معاملات خرد بازار همچنان کمتر از ۳ هزار میلیارد تومان بود که بسیاری از این معاملات نیز مربوط به رنج‌های مثبت و جمع شدن صف‌های فروش توسط حقوقی‌ها بود.

شاخص کل افت کمتری را نسبت به روز‌های دیگر داشت و با حدود ۵ هزار واحد کاهش به ۱ میلیون و ۲۲۶ هزار واحد رسید. شاخص کل هم وزن نیز با ۶۵۰ واحد کاهش به ۴۳۴ هزار و ۷۲۱ واحد رسید.

سیاست و اقتصاد کلان

جلسه رییس سازمان بورس و اوراق بهادار با مدیران عامل هلدینگ‌ها و شرکت‌های سرمایه گذاری فعال در بازار سرمایه به صورت آنلاین برگزار و مقرر شد طی ۴۸ ساعت آینده موافقت اصولی با انتشار اوراق صادر شود. از همین رو شاهد ورود هوشمندانه هلدینگ‌ها و خرید سهام در بازار از سوی آن‌ها خواهیم بود.

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار با بیان اینکه بازار سرمایه به عنوان کانال اصلی برای تامین سرمایه گذاری و تولید در کشور مطرح است، ابراز داشت: هم اکنون بیش از ۵۷ میلیون نفر در بازار سرمایه حضور دارند و از همین رو حرکت این بازار برای آن‌ها مهم است و بازار سرمایه به امری ملی تبدیل شده است.

 محمدعلی دهقان دهنوی تصریح کرد: در کنار آن باید توجه داشت که این حرف به معنی نادیده گرفتن روند فعلی بازار نیست. امید می‌رود با برنامه ریزی‌ها و اهمیت یافتن بازار، روند در افق بلندمدت بازدهی خوبی داشته باشد.

وی با تاکید بر اینکه بازار از درون خود توان ارتقا و توسعه دارد، ادامه داد: صندوق‌های سرمایه گذاری در سال گذشته ۲۰۴ هزار میلیارد تومان نقدینگی جذب کرده اند. از همین رو می‌توان گفت بانک و بازارسرمایه در کنار هم کار می‌کنند و نقشی متقابل در رشد اقتصاد دارند.

با این حال به نظر می‌رسد که تزریق این منابع به صورت تدریجی صورت می‌گیرد و با توجه به هلدینگ‌های منتشر کننده که صرفا و احتمالا از نماد‌های خاصی حمایت می‌کنند، ممکن است این منابع که به صورت تدریجی به بازار تزریق خواهد شد، بعید خواهد بود که منجر به حمایت از همه نماد‌ها شود. در اولین اقدام ظاهرا هلدینگ شستا ۱ هزار میلیارد تومان اوراق منتشر خواهد کرد.

در خبری از حوزه اقتصاد کلان، معاون فنی و حقوقی سازمان مالیاتی گفت: مناطق آزاد مشمول پرداخت مالیات بر ارزش افزوده شدند. محمود علیزاده اظهارداشت: به موجب بند (ت) تبصره (۶) قانون بودجه سال ۱۴۰۰ کل کشور از امسال مناطق آزاد تجاری-صنعتی مشابه سرزمین اصلی مشمول پرداخت مالیات بر ارزش افزوده خواهند بود.

وی افزود: براین اساس ضرورت دارد فعالان اقتصادی مناطق یادشده که حائز هر یک از شرایط فراخوان‌های هشت‌گانه موضوع ماده ۱۸ قانون مالیات بر ارزش افزوده می‌باشند، نسبت به ثبت نام در نظام مالیات بر ارزش افزوده و اجرای سایر مقررات موضوع این قانون از جمله صدور صورتحساب، دریافت مالیات و عوارض ارزش افزوده از خریداران، ارائه اظهارنامه و... اقدام کنند.

بازار امروز

برای بازار امروز انتظار می رود شاهد بهبود روند معاملات حداقل در شرکت‌های بزرگ و اصلی بازار باشیم، انتشار خبر تامین مالی توسط هلدینگ‌ها به نظر می‌رسد که در کوتاه مدت می‌تواند منجر به کاهش فشار فروش و احتمالا برخی افزایش نرخ‌ها نیز شود.

با این حال و در آستانه ادامه مذاکرات هسته‌ای و برجامی در وین و احتمال موفقیت آمیز بودن این مذاکرات، همچنان جو بازار ارز را کاهشی نگاه خواهد داشت که در صورت تشدید روند کاهشی قیمت دلار، می‌تواند به افزایش مجدد عرضه‌ها در شرکت‌های ارز محور گردد.

علی
Iran (Islamic Republic of)
۰۱:۱۳ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۵
سهام اصلی؟!؟!
تیتر زدن هم بلد نیستید؟!؟!
بیشتر سهام ماه‌هاست در صف های فروش قفل شده اند و شرکت هایی که روزانه چندین میلیون برگه سهم آنها داد و ستد میشد حالا روزانه 100 هزار سهم هم معامله نمی شوند و با شاخص سازی پوپولیستی نمک به زخم سهامداران می ریزند و اصحاب رسانه هم با این تیترها کا را بدتر می کنند.
به عنوان مثال سهام نماد کاما با آن بنیاد خوب و عالی اصلی است یا فرعی؟!؟!
داروسازی ها ( به جز برکت که داد و ستد فراوانی دارد) اصلی هستند یا فرعی؟!؟!
صنایع غذایی، قند و شکر، زراعت و دامپروری اصلی هستند یا فرعی؟!؟!
معمولی
Iran (Islamic Republic of)
۱۱:۵۱ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۵
ب امید نابودی‌‌آن کسانی که بانیرنگ وکلاه برداری اعتماد ملت رو صلب کردند وپول وسرمایهای آنهارا بیقما بردند‌..مرگ بر دورویان وکاسه لیسان
محمد نایب سالکی
Iran (Islamic Republic of)
۱۲:۱۹ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۵
باسلام دولت محترم آقای دکتر حسن روحانی سهام پالایش یکم را از ارزش واقعی خود بالاتر واگذار کرده است حالا بعد از ۷ماه سهامداران ۲۷درصد ضرر و زیان رسانده است واعده سود ۳۰درصد داده بود مجلس شورای اسلامی و مسئولان مربوطه کاری به بورس نتوانستند ۷ ماه بکنند باید مقام معظم رهبری دستور کنترل بورس را بدهد که مردم جامعه ضرر و زیان بیشتری متحمل نشوند
محمد
Iran (Islamic Republic of)
۱۸:۵۹ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۵
یک پدر امرزیده یک خدا ترس یک نفر نیست بداد سرمایه مردم باشه هشت ماه قول دولت پلایش یکم با قیمت ۱۰هزارتومن خریدیم قیمت زیر هفت هزار معامله میشه اخه شما مردم تشویق خرید کردید دولت روحانی اصلن به فکر طبقه ضعیف جامعه نیست چون پلایش یکم مردم کارگر کشاورز خریدن نگذاشتن حقوقی بخره پس به نفع پولدارا کار کرده دولت روحانی از خده بترس دژپسند از خدا بترس زنگنه از خدا بترس اگر عمر دولت پایان یابد پلایش یکم سودی به مردم ندهد دران دنیا روزگارتان سیاه است بخاطر اینکه شما مردم تشویق خرید کردید۷
علی کرمانشاه
Iran (Islamic Republic of)
۲۲:۵۹ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۲
مجلس باید دستور استیضای وزیر اقتصادو دارایی و وزیر نفت وبانک مرکزی را اعلام‌نمایندو تحقیق وتفحص از بورس تهران را اعلام وقوه‌قضائیه بصورت ویژه ورود نمایندو دادستان تهران ومجلس بعنوان مدعی‌العموم از حق ۵۲میلیون سهامدارحقیقی‌وسهام‌عدالت با اقتدار دفاع نمایدکه حقوقی‌های‌دولتی‌وخصولتی‌ها‌ کارگزاریهای متخلف که درسقف قیمت سهام خودرا فروخته وحجم هنگفت‌نقدینگی را از بورس خارج کرده ومردم را بحال خود در صف فروش رها کرده‌اند که بیش از ۸۰٪سرمایه سهامداران حقیقی با ایجاد صف‌های دستوری از بین رفته وبیش از۸ماه هنوز صف فروش باقی است و با عرضه سهام اجازه برگشت نمیدهند وبا یک‌پنجم قیمت سهام حاضربه خریدسهام خودنیستند دولت بی‌کفایت وکذاب عوامفریبانه با دعوت وفراخوانی مردم به بورس وفروش سهام‌خوددرسقف‌قیمت سرمایه ودارایی میهمان‌های خودرا در بورس توسط حقوقی‌ها‌وخصولتی‌های رانتدار وکارگزاری‌های طماءو زیاده‌خواه غارت کرد ونقدینگی را ازبورس خارج نمود وبه بازارهای موازی دلار و سکه و رمزارزهای بیت‌کوین ومسکن وخودرو انتقال دادندو با ایجاد اخلال در نظام اقتصادی و مالی وگرانی سرسام‌آور بصورت دستوری با ریزش ارزش پول ملی وافزایش قیمت دلار باعث خسته وناامیدی اکثریت مردم کشور گرید بطوری که بیش از ۵۲میلیون نفر سهامدار حقیقی زیان‌کرده را تبدیل به سونامی جمعیتی همزمان با انتخابات ریاست جمهوری مقابلنظام‌اسلامی قرار دادند که اکثریت این مالباختگان غارت شده بورس تمایلی به رای دادن ندارند وقطعا مسئولین نفوذی دربدنه دولت اصلاح‌طلب کارگزارانی همسو با شبکه‌های ماهواره‌ای معاند فارسی‌زبان مزدور اجنبی بدنبال پایین آوردن مشارکت مردمی در انتخابات ریاست‌جمهوری خردادماه ۱۴۰۰ هستندکه سناریو فشاربه نظام اسلامی را تکمیل نمایند که دلسوزان نظام بایدقبل از رسیدن دشمنان انقلاب به اهداف پلید خود ورود کنند و دارایی غارت شده مردم را به بورس برگردانندو متخلفان دزد و رانت‌خوار در بدنه دولت وبورس و رانت‌خواران‌فاسدرا به سزای اعمال پلیدشان برسانندو اعتماد و آبروی رفته دولت ومسئولین دلسوز وپاکدست نظام را در نزد مردم‌باشرف ایران برگردانندقبل از اینکه دیر شوداطلاعرسانی بفرماین .
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
صدای مجمع

صدای مجمع "غکورش" به گوش می رسد

مجمع عمومی شرکت صنعت غذایی کورش در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۱۳ برگزار خواهد شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "شفن" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت پتروشیمی فن آوران در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۱۵ برگزار خواهد شد.

"انرژی" آماده برگزازی مجمع شد

مجمع عمومی شرکت بورس انرژی در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۰۶ برگزار خواهد شد.

"خمحور" در دوم تیرماه به مجمع می‌رود

مجمع عمومی شرکت تولید محور خودرو در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۰۲ برگزار خواهد شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
فوری/ ورود رئیسی به تالار بورس سعادت آباد
آیت‌الله رئیسی، کاندیدای سیزدهمین دوره ریاست جمهوری امروز سهامداران بازار سرمایه را سورپرایز کرد و به تالار بورس سعادت آباد رفت.