کد خبر : ۲۳۹۰۵۷
عبده تبریزی تاکید کرد:
۳۰ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۶:۲۲
کارشناس اقتصادی گفت: اخذ این مالیات وابسته به سامانه املاک و اسکان بوده اما؛ الزامات دیگری نیز وجود دارد، اثبات خانه خالی بسیار سخت است و زیاد به این موضوع خوش‌بین نیستم.

خوشبینی به اخذ مالیات خانه‌های خالی وجود ندارد

به گزارش بورس نیوز، حسین عبده تبریزی در سمینار اثر بازگشت آمریکا به برجام بر بازار‌های مالی، تحلیل جامع بازار سرمایه، ارز، طلا و ملک اظهار کرد: از وجود خانه‌های خالی به‌عنوان مشکل مسکن در کشور عنوان می‌شود که اخبار اشتباهی است که به جامعه مخابره می‌شود.

کارشناس اقتصادی با بیان اینکه در ایران به ازای هر یک نفر دارای سرانه ۲۷ متر مسکن وجود دارد افزود: همبستگی بالایی بین قیمت دلار و مسکن برقرار است و میانگین این نرخ در تهران ۱۰۰۰ دلار است.

وی گفت: با بازگشت آمریکا به برجام اگر شرایط نرمال ۹۴ و ۹۵ برگردیم که بسیار خوش‌بینانه است می‌توانیم امیدوار باشیم بازار به‌واسطه حضور شرکت‌های خارجی بخشی از تقاضای لوکس و اداری را پاسخ دهد.

عبده تبریزی با بیان اینکه نمی‌توان زیاد از برجام در این زمینه بهره برد بیان کرد: عمده تأثیرپذیری بخش مسکن از دلار است که می‌تواند با تغییرات دلار تحت شعاع قرار بگیرد.

کارشناس اقتصادی خاطرنشان کرد: قیمت مسکن در بازه زمانی ۹۲ تا ۹۵ دارای ثبات بود و از ۹۶ تا ۹۹ روند افزایشی روبه‌رو بود، اما برای سال جاری ثبات پیش‌بینی می‌شود و با تحقق برجام می‌توان این ثبات را خطای کمتری پیش‌بینی کرد.

وی درباره تأثیر برجام بر دلار تصریح کرد: شاید دلار به‌صورت مقطعی به ۲۰ هزار تومان یا کمتر برسد، اما بعید است در این رقم پایدار بماند و اگر کاهش یابد قطعاً برگشت خواهد داشت، عدد اقتصادی دلار بر اساس نقدینگی که تولیدشده ۲۳ هزار و ۵۰۰ تومان است.

عبده تبریزی تأکید کرد: اگر دلار به ۲۸ هزار تومان یا حتی ۳۰ هزار تومان در نیمه دوم سال برسد نباید نگران قیمت مسکن بود.

کارشناس اقتصادی درباره اخذ مالیات از خانه‌های خالی گفت: اخذ این مالیات وابسته به سامانه املاک و اسکان است و بعید است با این شتاب‌زدگی به نتیجه برسد و نیاز به زمان دارد و به‌راحتی نخواهد بود.

وی افزود: این سامانه پیش‌نیاز اخذ مالیات است، اما الزامات دیگری نیز وجود دارد، اثبات خانه خالی بسیار سخت است و زیاد به این موضوع خوش‌بین نیستم.

عبده تبریزی درباره اینکه علی‌رغم کاهش قیمت در همه بازار‌ها چرا در بازار مسکن شاهد این موضوع نیستیم تصریح کرد: سیالیت بازار‌ها در شرایط یکسان به یک‌میزان نیست و در همه بازار‌ها قائل به چسبندگی هستیم.

کارشناس اقتصادی گفت: بازار مسکن به دلایل مختلف چسبندگی بالایی دارد و همیشه با وقفه تعدیل در آن اتفاق می‌افتد و این تعدیل عمدتاً از جنس کاهش قیمت اسمی نیست و عمده تعدیل در بازار مسکن، زمانی است.

ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۱۸:۰۳ - ۱۴۰۰/۰۱/۳۰
کارشناس اقتصادی ؟؟؟ بورس تهران هنوز که هنوزه بعد از این همه سال داره هزینه تصمیمات نبوغ آمیز ایشان را پرداخت میکنه ... جای شما بودم یه چیزی بهش میدادم که حرف نزنه ... !!!
ناشناس
Germany
۲۲:۱۰ - ۱۴۰۰/۰۱/۳۰
اثبات خانه خالی کار انقدر سختی هم نیست ، فیش برق ، اب ، گاز رو بررسی کنین کامل مشخص میشه ،
سوال اینه که به علت کدوم خدمات میخوان مالیات ببندن بیخ ریش‌مردم ؟؟!
دولت هزینه هاش رو بیاره پایین
پاسخ ها
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۱۸:۴۳ - ۱۴۰۰/۰۱/۳۱
اونو مشکلش با هوشمند سازی حل شده شماها عقل کلها خوبه هستید یکم میخندیم
گنیا
United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland
۰۰:۵۰ - ۱۴۰۰/۰۱/۳۱
این آقا هم تا پا پیچ مسکن و قیمت آن می شوند انگاره اعصابش به میرزد ،اعان از کف می‌دهد، کسی که سالها در بورس بوده ،تا حرفی سخنی از بورس به میان می آید ندای حباب سر می‌دهد ویکی از کسانی باعث ریزش بورس بود،ولی در مسکن نه حباب دارد نه ریزشی دارد و اذعان دارد قیمت واقعی و
مشکلی در بازار مسکن نیست واین چسبندگی را شما و امثال شما چاشنی آن می کند واگر شما کارشناسان عین اون نامه بیست پنج اقتصاد خوانده برای بورس دادند، بدهید چسبندگی وا میده،،،،،،،،،
ناشناس
United States of America
۰۹:۱۶ - ۱۴۰۰/۰۱/۳۱
جناب کارشناس وقتی در رکود بی سابقه مسکن هستیم و نرخ ارز هم نسبت به زمانی که میانگین مسکن ۲۵ م بود پایین تر آمده چرا میانگین مسکن ۳۰ م شده ، حتما سیمان و عوارض شهرداری زیاده شده ، چرا به عنوان کارشناس مسکن یکبار هزینه ساخت مسکن در ۱۰ نقطه تهران رو محاسبه نکردید ، قیمت زمین رو ، چرا آنهای که در کار املاک هستن ، چه مشاوره وچه خریدو فروش آن ، منهای انبوه سازان محترم ، جز ثروتمندهای کشور هستن ، نگو که در مسکن احتکاری نشده ، نگو سودی نداره ، ازت دلخور میشم
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۱۰:۱۷ - ۱۴۰۰/۰۱/۳۱
اگر دولت بخواهد 1روزه قیمت مسکن نصف میشود به شرطی که برای دومین مسکن وبعد آن مالیات سنگین وضع شود .چون احتکار میباشدواگر کسی سرمایه اضافی برای کسب ثروت دارد با حمایت دولت درکارافرینی وتولید سرمایه گزاری کند نه سوداگری .
پاسخ ها
علی
Iran (Islamic Republic of)
۰۰:۳۴ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۱
احسنت
عالی گفتی
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۱۰:۱۷ - ۱۴۰۰/۰۱/۳۱
اگر دولت بخواهد 1روزه قیمت مسکن نصف میشود به شرطی که برای دومین مسکن وبعد آن مالیات سنگین وضع شود .چون احتکار میباشدواگر کسی سرمایه اضافی برای کسب ثروت دارد با حمایت دولت درکارافرینی وتولید سرمایه گزاری کند نه سوداگری .
علی
Iran (Islamic Republic of)
۰۰:۳۳ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۱
این قانون برای کارشناس ضرر داره !!!
چند تا خونه داری؟؟؟؟
تو نگران نباش
مقابله فساد و زمین خواری باید از یه جایی شروع بشه
قانون خیلی خوبیه
ثروت نباید فقط دست یه مشت آدم زالو صفت باشه
اونوقت یه جوان که میخواد ازدواج کنه نمیتونه یه خونه اجاره کنه چه برسه به خرید منزل
خدا خیر بده به مجلس که این قانون عالی را تصویب کرد
سعید
Iran (Islamic Republic of)
۱۰:۱۴ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۱
وقتی پکیج پارسال بوده 1400 امسال شده 14 میلیون اونم گیر نمیاد سرامیک متری 10 هزار شده 100 هزار چطور قیمت مسکن بیاد پایین ...؟!
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
صدای مجمع

صدای مجمع "غکورش" به گوش می رسد

مجمع عمومی شرکت صنعت غذایی کورش در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۱۳ برگزار خواهد شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "شفن" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت پتروشیمی فن آوران در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۱۵ برگزار خواهد شد.

"انرژی" آماده برگزازی مجمع شد

مجمع عمومی شرکت بورس انرژی در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۰۶ برگزار خواهد شد.

"خمحور" در دوم تیرماه به مجمع می‌رود

مجمع عمومی شرکت تولید محور خودرو در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۰۲ برگزار خواهد شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
فوری/ ورود رئیسی به تالار بورس سعادت آباد
آیت‌الله رئیسی، کاندیدای سیزدهمین دوره ریاست جمهوری امروز سهامداران بازار سرمایه را سورپرایز کرد و به تالار بورس سعادت آباد رفت.