کد خبر : ۲۳۹۴۵۰
عضو کمیسیون عمران مجلس:
۰۶ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۵:۵۴
عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: امکان عرضه املاک شخصی نیز در بورس فراهم شده که این موضوع نیز می تواند به کشف عادلانه قیمت املاک در کشور کمک کرده و بازاری شفاف و رقابتی را برای املاک ایجاد کند.

خواندن ۲ دقیقه

عرضه ملک در بورس+بورس نیوز

به گزارش بورس نیوز، علیرضا پاک‌فطرت، عضو کمیسیون عمران مجلس اظهار کرد: بورس کالا با توجه به میزبانی از مبادله کالاهای مهم و مواد اولیه استراتژیک کشور، نقش مهمی در اقتصاد کشور ایفا می‌کند و تمرکز عرضه محصولات زنجیره تولید در بورس کالا به شفافیت و رقابت در بخش تولید کمک می‌کند.

وی افزود: اگر تولید انگیزه رشد نداشته باشد به دنبال آن اشتغال و توسعه نیز ایجاد نمی‌شود و از این رو اتخاذ تصمیمات صحیح سیاست‌گذار برای رشد انگیزه تولید و سرمایه‌گذاری از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

 این نماینده مجلس ادامه داد باید تلاش شود تا اعتماد مردم به بازار سرمایه برگردد که امیدواریم با برنامه‌های در دستور کار به زودی بازار سرمایه کشور به جایگاه واقعی خودش در نظام اقتصادی کشور برسد. در حوزه بازار سرمایه، طرح‌هایی در مجلس به تصویب رسیده که یکی از مهمترین آنها که مرتبط با بورس کالا، طرح جهش تولید و تامین مسکن است.

پاک‌فطرت خاطرنشان کرد: در طرح جهش تولید و تامین مسکن مقرر شده که سازندگان مسکن بتوانند از مسیر بورس کالا و ابزارهای مالی، مصالح ساختمانی مورد نیاز خود را تامین و حتی پیش‌خرید کنند که این رویداد به تسهیل تولید، تعادل قیمت‌ها و حذف واسطه‌ها کمک شایانی خواهد کرد.

این عضو کمیسیون عمران مجلس با اشاره به عرضه املاک در بورس کالا نیز توضیح داد: نوسانات کاذب قیمت و شفاف نبودن معاملات از جمله معضلات بازار مسکن به شمار می‌رود که عرضه املاک مازاد دولتی و نهادهای مختلف در بورس آغاز شده که این اتفاق در وهله نخست، شفافیت را بر این معاملات حاکم می‌کند. از سوی دیگر متقاضیان نیز در شرایطی برابر امکان خرید خواهند داشت و یک نظم مطلوبی در این حوزه برقرار می شود. از سوی دیگر امکان عرضه املاک شخصی نیز در بورس فراهم شده که این موضوع نیز می تواند به کشف عادلانه قیمت املاک در کشور کمک کرده و بازاری شفاف و رقابتی را برای املاک ایجاد کند.

پاک‌فطرت گفت: روشن شدن نورافکن های شفافیت بر بخش های مختلف و فعالیت های اقتصادی، مانع از بروز التهابات در بازار و کمک دهنده به رشد تولید و حذف موانع است به این ترتیب ورود مسکن در حجم های بزرگ و کوچک به تالار شیشه ای بورس کالا، فضایی شفاف را در این حوزه حاکم می کند و به نفع اقتصاد و مردم خواهد بود.


  • بیشتر بخوانید:

مزیت عرضه املاک در بورس کالا کشف نرخ منصفانه است

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

"ساذری" در مجمع سود نداد

مجمع عمومی شرکت آذریت در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ برگزار شد.
مجمع

مجمع "ولراز" هیچ سودی نداشت

مجمع عمومی شرکت لیزینگ رازی در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۲۹ برگزار شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "کحافظ" به صدا درآمد

مجمع عمومی فوق العاده شرکت کاشی و سرامیک حافظ در تاریخ ۱۴۰۰/۰۵/۱۶ برگزار می‌شود.

"پاکشو" در مجمع ۲۰۰ ریال تقسیم کرد

مجمع عمومی شرکت گروه صنعتی پاکشو در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: